Elbise stilleri ve modelleri

A-line elbise - zarif özlülük

A-line elbise - zarif özlülük
İçerik
  1. Kimler için uygundur?
  2. A şeklindeki elbisenin özellikleri ve artıları
  3. Dantel
  4. Uzunluk
  5. Popüler renkler
  6. Ne ile giyilir?
  7. Faydalı ipuçları

A-line - ayırt edici bir özelliği korsajın takılması ve aşağı doğru tek tip genişleme olan bir elbise tarzı. Siluet, stilin böyle bir isim alması nedeniyle "A" harfine benziyor.

Elbisenin A şeklindeki silueti, tüm avantajlarını olumlu bir şekilde vurguladığı için her tür figür için en iyi seçenektir. Görünür sadeliğine rağmen, 60 yılı aşkın bir süredir kadınların gardırobunda en popüler olmuştur. Christian Dior, trapez elbisede yaptığı bazı değişiklikler sayesinde A kesim elbiseleri açtı. A-line elbise, pratiklik ve çok yönlülük ile karakterizedir.

Kırmızı A Kesim Uzun Elbise

Kimler için uygundur?

A-line silüeti olan elbiseler, figür ve boy türünden bağımsız olarak her kız için mükemmeldir. Klasik kesimin çizgileri, figürün tüm kusurlarını mükemmel bir şekilde gizler ve esasını vurgular.

A-line elbiseler kilolu kızlar için harika. Modelin genişliğinin omuzlardan kalçalara yumuşak geçişi sayesinde, bu elbise tüm fazla kiloları gizlemenize, bacakların güzelliğini vurgulamanıza ve figürü orantılı hale getirmenize olanak tanır. Tabii ki, elbise ince kızlar arasında da popüler.

Böyle bir elbisede kısa boylu kadınlar daha ince görünecek ve uzun boylu kızlar tam tersine bu elbisede daha zarif ve daha sofistike görünecek.

Bir kız zayıfsa ve düzgün vücutlu formlara sahip değilse, A-line kesimli bir kıyafet, görsel olarak daha fazla hacim kazandırmaya ve onu baştan çıkarıcı ve çekici hale getirmeye yardımcı olacaktır. Örneğin, bir kızın dar kalçaları varsa, elbisenin yamuk kesimi bu kusuru düzeltmeye yardımcı olacaktır. Ve bir kadın bel ve kalçalardaki sorunlu alanları gizlemek isterse, eteğin kesimi bu görevle mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır.

A-line elbise bel bölgesindeki tüm kusurları gizlemeye yardımcı olacaktır. Doğru seçilmiş bir elbise kemer olmadan da giyilebilir, bel kısmı yine de korunacaktır. Bu tarzdaki elbiseler genellikle hamile kadınlar tarafından seçilir, çünkü yamuk şekli yuvarlak bir göbeği gizlemenize ve figürün tüm avantajlarını vurgulamanıza izin verir.

A şeklindeki elbisenin özellikleri ve artıları

Bu kesimin özelliği, korsenin güzelliğini vurgulayan göğse uyması ve etek ucunun yavaş yavaş aşağı doğru genişlemesidir. Böylece, örneğin kalça veya bel gibi şekildeki çeşitli kusurları gizleyebilirsiniz.

Çiçekli Çan Elbise

Çoğu zaman, bu elbiselerin modellerinde kayış veya kol yoktur: çıplak omuzlu kolsuz modeller hakimdir. Bu kesimin bazı varyasyonları açık bir sırt veya "Amerikan" kol deliğine sahiptir. Bu kıyafetteki etek ayrıca bir trenle süslenebilir, fırfırlar, fırfırlar, kabarık etek veya perdelik sıklıkla kullanılır. A-line elbise gizemli bir görünüm yaratmanıza yardımcı olacak, gerçek bir prenses gibi hissedeceksiniz.

Dantel

A kesimli dantel elbiseler, nazik ve romantik bir görüntü yaratması nedeniyle genç kızlar arasında oldukça popülerdir. Böyle bir kıyafetle her kadın feminen, çekici ve şık görünecek.

A-line silüeti olan bir dantel elbise genellikle takı gerektirmez, ancak görünüm bir kolye veya bilezik ile süslenebilir. Zengin kumaş ve sofistike stil için basit mücevherlerin seçilmesi gerektiği kuralına bağlı kalmaya değer.

Çoğu zaman, kızlar bir düğün için dantel A-line elbise seçerler çünkü içinde gerçek kraliçeler gibi görünürler. Dantel, sofistike ve havadar görünen pahalı bir malzemedir, görüntüye hafiflik katar. Lüks dantel, A-line kesiminin akıcı kesimiyle mükemmel uyum sağlar. Tüm elbiseyi veya bireysel unsurlarını, örneğin kabarık bir etek veya korse süsleyebilir.

Uzunluk

yere kadar uzun

Uzun A-line elbiseler bir parti için mükemmel bir seçimdir. Böyle bir elbisede her kadın rahat ve rahat hissedecektir. Nazik bir romantik görünüm yaratmaya yardımcı olacaktır. Uzun bir elbise için hafif şifondan pamuklu veya kalın kotlara kadar farklı kumaşlar kullanabilirsiniz.

Midi

A-line bir elbise, çok yönlü olduğu ve neredeyse tüm kızlara uyduğu için genellikle bir midi uzunluğuna sahiptir. Diz boyu elbiseli kısa bir kızın siluetini görsel olarak kısaltacağını unutmayın. Midi uzunluğu elbiseye incelik ve kompaktlık verir.

kısa

Bugün birçok kız uzun elbiseleri tercih etse de kısa A-line elbiseler trend. Kıyafetin kesimi bel ve kalçalarda ekstra santimetre gizlemeye yardımcı olduğundan, kilolu kızlar bile kısa bir elbise giyebilir.

kollu

A kesim bir elbise yeterince sade görünüyor, parlak bir görünüm elde etmek için ayrıca aksesuarlar veya zarif süslemeler kullanmalısınız. Örneğin, uzun bir manşonun varlığı, tam kolların gizlenmesine yardımcı olacaktır, dantel veya kalın kumaş olabilirler. İnce kızlar, uzun kollu veya el feneri şeklinde A kesim elbiseler giyebilirler.

Popüler renkler

Siyah

Siyah zarif, lüks ve gizemli görünüyor. Birçok kız, fazla kiloları gizlemek ve seksi görünmek için bir partiye veya gala etkinliğine bu renkte A kesim bir elbise giyer.

Bazı kadınlar, siyah bir kıyafetin kederli ve ilgisiz göründüğüne inanır, ancak bu, iyi seçilmiş aksesuarlar veya orijinal süslemeler yardımıyla kolayca düzeltilebilir. Örneğin, lüks bir şal veya kurdelelerle süslenmiş orijinal bir görüntü ile daha ilginç hale getirilebilir.

Beyaz

Beyaz her zaman saflık, romantizm ve hassasiyetle ilişkilendirilir. Romantik görünmek istiyorsanız, beyaz bir kıyafet zarif bir görünüm yaratmanıza yardımcı olacaktır.Birçok insan beyazın birkaç kilo verdiğini düşünür, ancak A kesim bir elbise tüm sorunlu bölgeleri gizlemeye yardımcı olur, böylece bu renkte bir kıyafeti güvenle seçebilirsiniz.

Bir gece elbisesi seçerken dekorasyona dikkat etmelisiniz, o zaman her zaman ilgi odağı olacaksınız. Beyaz bir elbise, ışıltılı detaylar, ışıltılı kumaşlar, danteller, payetler veya taşlarla süslenebilir.

kırmızı

Kırmızı elbiseler genellikle tutkulu bir kadınla ilişkilendirilir. Her kızı gecenin gerçek bir kraliçesi yapacak kırmızı renkli A-line elbise, erkeklerin coşkulu bakışlarını çekecek.

Daha ihtiyatlı bir görünüm için fırfır veya fırfır kullanabilirsiniz. Bu şekilde parlak ve zarif görüneceksiniz.

Ne ile giyilir?

Unutulmaz bir görünüm yaratmak için aksesuar seçimine dikkat etmelisiniz. Midi boy sade bir elbise için takılara ağırlık verebilirsiniz. Örneğin, büyük bir bilezik, kolye veya boncuklar romantik bir görünümü tamamlamaya yardımcı olacaktır. Uzun bir elbise için küçük bir kolye ile ince bir zincir, zarif bilezikler veya bir yüzük iyi bir çözüm olacaktır. İnciler A-line bir elbise için uygundur, görüntüye hassasiyet ve romantizm getirecektir. Çanta seçerken portföy çanta ya da parlak şık bir debriyaj tercih edebilirsiniz.

A-line bir elbise, balerinler veya yüksek çizmelerle birlikte harika görünüyor. Bu kombinasyonda her kadın kendinden emin ve şık görünecek. Her yükseklikte sabit topuklu ayakkabılar görüntüye güven verecektir, ancak tasarımcılar bu tarz bir elbise ile topuklu ayakkabı giymeyi önermemektedir.

Ayakkabılar için bir renk şeması seçerken, elbisenin renk şemasından başlamaya veya bitişinin tonuna uymaya değer. Örneğin, elbise altın fırfırlarla süslenmişse, görüntü ideal olarak altın rengi ayakkabılarla tamamlanır.

Serin günlerde kızlar genellikle elbisenin altına çorap veya tayt giyerler. Özellikle çıplak omuzlu bir elbiseyle eşleştirmeyi seçerseniz, tercihen ten rengi olmalıdır.

A kesim elbise

Bazen kızlar görüntüde bir kontrast oyunu yaratmaya çalışırlar, ardından siyah dar taytlar hafif bir elbise ile giyilebilir veya herhangi bir parlak renkte tayt alabilir. Dış giyim hakkında konuşursak, bu elbise tarzı ideal olarak bir bolero, hırka, kısa şal veya kırpılmış bir pelerin ile birleştirilir. Denemeyi sevenler deri ceket giyebilir.

Faydalı ipuçları

  • A kesim bir elbise için aksesuar seçerken uyumlu bir görünüm yaratmaya çok dikkat etmelisiniz. Çok fazla vurgu yapmayın.
  • Renk seçimine özen gösterin. Örneğin, kontrast oyununu kullanabilirsiniz. Klasik seçenek, beyaz ve siyahın bir kombinasyonudur. Bej bir gölge, kahverengi veya kırmızı ile harika görünüyor. Gri ton, leylak veya mavi renk tonu ile birleştirilebilir.
1 yorum

Çok zarif ve zarif modeller. Dar elbiseleri sevmiyorum - bilmece kayboldu. Ve tam da ihtiyacınız olan şey, yarı dar bir elbise!

Moda

güzellik

ev