Elbise stilleri ve modelleri

Tunik elbise - şık ve modern görünüm

Tunik elbise - şık ve modern görünüm
İçerik
 1. özellikler
 2. biraz tarih
 3. Kimin için?
 4. stiller
 5. çeşitleri
 6. Popüler renkler
 7. stiller
 8. Uzunluk
 9. Malzemeler (düzenle)
 10. Mevsim
 11. Ara sıra bakışlar
 12. Ne ile giyilir?
 13. Aksesuarlar
 14. Ayakkabı

"Tunik" tarzı elbiseler genellikle moda kadınlarının gardırobunda bulunur. Bu kıyafetler rahat ve her yaştaki kadın için uygundur. Modern tunik elbiseler, stil, renk ve dikişlerinde kullanılan kumaşlarda farklılık gösteren birçok modelde sunulmaktadır.

özellikler

Kısa bir tunik ile karşılaştırıldığında, bu tarz bir elbise daha uzundur, bu da onu pantolon veya şort ile desteklenmesi gerekmeyen bağımsız bir giysi parçası yapar. Her ne kadar arzu edilirse, tunik bir elbiseyi bu tür gardırop eşyalarıyla birleştirmek caizdir. Bu çok yönlülük ana farktır.

Bu tarz kıyafetlerin diğer özellikleri şunlardır:

 • Gevşek biçimde.
 • T şeklinde silüet.
 • Yaka eksikliği.
tunik elbise

Tunik elbisenin kol kısmı eksik olabilir veya farklı uzunluklara sahip olabilir. Ayrıca birçok modelde yan yırtmaçlar bulunur.

biraz tarih

Tunikler Antik Roma ve Yunanistan günlerinde giyilmeye başlandı ve sadece kadın giyimi değil aynı zamanda erkek gardırobunun bir parçasıydı.

Omuzlarda birbirine tokalar yardımı ile tutturulmuş iki adet dikdörtgen kumaştan yapılmıştır. Tunik için kullanılan kumaş sayesinde sahibinin durumunu değerlendirmek mümkün oldu.

Erkek tuniği orta uzunlukta (dizlere kadar) bir ürün iken, kadın tuniği ayak bileklerinden farklıydı. Neredeyse her zaman tunik, bir pelerin yanı sıra bir kayışla tamamlandı. Biraz sonra tunikler sadece kadınların gardırobunda kaldı. Dekorasyonlarında taş ve işlemeler kullanmaya başladılar.

Orta Çağ'da, bu tür giysiler yalnızca rahipler ve Doğu'da yaşayan insanlar tarafından giyilirdi. 20. yüzyılın ortalarından itibaren kadınlar yeniden tunik giymeye başladılar.

Şimdi bu tarz bir elbise talep görüyor ve podyumlarda düzenli olarak görünüyor.

Kimin için?

Tunik elbiseler çok yönlülüğü nedeniyle sevilir, çünkü böyle bir kıyafet, fiziği veya yaşı ne olursa olsun kesinlikle her kadına yakışır.

Doğru stili seçmek yeterlidir ve her kız figürün avantajlarını vurgulayabilecek ve tüm eksiklikler gizlenecektir.

Bu tarz özellikle uzun boylu kızlarda ve orta boylu kadınlarda çok güzel görünüyor. Kız uzunsa, uzun bacakları vurgulamak için tunik faydalı olacaktır. Ortalama büyüme gösteren güzellikler için, böyle bir elbise bacak çizgisini görsel olarak uzatabilir.

Kısa boylu kızlar için tunik

"Tunik" tarzı elbisenin en büyük avantajı, böyle bir kıyafeti kızların gardırobunda dolgunlukla kullanma yeteneğidir. Gevşek bir uyum, dikkati bel bölgesindeki kusurlardan uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır. Tuniklerin bu avantajı, büyüyen karınlarına vaktinden önce odaklanmak istemeyen anne adayları tarafından da sevilmektedir.

stiller

Modacıların gardırobundaki tunikler genellikle aşağıdaki modellerle temsil edilir:

 • Farklı uzunluklarda düz kesim elbiseler. Bu modelin bir varyasyonu, hafifçe aşağıya doğru genişleyen bir tunik olabilir.
 • Geniş plaj elbisesi. Yarı saydam malzemelerden yapılmıştır ve sahilde giyilir. Şehirde böyle bir tunik giyilirse, kot pantolon veya pantolon ile tamamlanmalıdır.
 • Örme balıkçı yaka tunik. Model, kapalı bir üst ve kalçaların altında bir uzunluğa sahiptir.
 • Tunik gömlek. Bu elbise erkek gömleğine benziyor ama daha uzun.
 • Yüksek bel modeli. Büstün altında, böyle bir tunik genellikle bir meclise sahiptir, bu nedenle çok ince kızlar ve hamile anneler arasında böyle bir elbise talep edilir.
 • "Yarasa". Bu, dolgunluğu gizlemeye yardımcı olan bir tunik elbisenin yaz versiyonudur.

çeşitleri

Tunikler farklılık gösterebilir:

 • Renk uyumu. Tek renkli tunik elbiseler geleneksel olarak yüksek talep görüyor ancak parlak baskılara sahip birçok model de var.
 • Uzun. Bu tarzdaki elbiseler, ultra kısadan zemine kadar olan ürünlere kadar modeller tarafından sunulmaktadır.
 • Boyun çizgisi. Çoğu zaman, bir tunik elbisenin yakası yuvarlak veya V şeklindedir, ancak kare yakalı modeller de vardır.
 • Dekor. İlginç bir desene ek olarak, bir tunik yama cepleri, bağcıklar, payetler, nakışlar ve diğer unsurlarla dikkat çekebilir.

Popüler renkler

Bu tarz elbiselerin en sık bulunduğu klasik renkler beyaz, siyah ve kırmızıdır. Mavi ve turkuaz tunikler de popülerdir. Bu renklerin tonlarındaki ürünler, yılın herhangi bir zamanında geçerlidir, ancak hafif modeller daha çok yaz dönemi için seçilir.

Ofis için kıyafet gibi bir tarz seçerken de pastel renklere eğilimlidirler. İş kadınları krem, bej, kum veya gri tunikleri sever. Bu tarzdaki siyah bir kıyafet, bir gece elbisesinin yerini başarıyla alabilir.

stiller

Bir tunik elbise şu anlamlara gelebilir:

 • İş tarzı. Bu tunikler özlü ve sadedir, pratik olarak bitirmeden, çoğunlukla bej, gri ve siyahtır.
 • Romantik stil. Bu tunik elbiseler genellikle perdeler, fiyonklar, fırfırlar ve diğer dekorlarla süslenir.
 • Etno tarzı. Bu tuniklerin özellikleri parlak baskı ve sıra dışı kesimdir.
 • Çingene tarzı. Bu tunik elbiseler kabarık kollu (genellikle elastik bir bantla toplanırlar) ve geniş bir yakaya sahiptir.
 • Doğu tarzı. Bu tuniklerin karakteristik özellikleri, kimono kollu, dik yakalı ve Asya ulusal elbisesinin diğer unsurlarının varlığıdır.
 • Spor tarzı. Bu tunikler genellikle uzun kollu ve kapüşonludur.

Uzunluk

Tuniklerin uzunlukları çok değişkendir. Hem kısa modelleri hem de yere kadar olan ürünleri görebilirsiniz, ancak bu tarzdaki en yaygın elbiseler diz boyu veya biraz daha yüksek (uyluğun ortasına kadar) olarak farklılık gösterir.

Tunik elbise turkuaz

Kıyafetin uzunluğunu seçerken, bacaklarınızın özelliklerini ve genel olarak fiziğinizi dikkate almalısınız.

Bir kadın kalçalarının dolgunluğunu veya düzensiz bacakları gizlemek istiyorsa, uzun modeller tercih edilir ve ince bacaklı ince kızlar mini uzunlukta bir tunik rahatlıkla giyebilir. Diz boyu tunikler, muhteşem bir figür ile hem ince genç bayanlar hem de güzeller üzerinde mükemmel görünüyor.

Malzemeler (düzenle)

Tunik imalatında çeşitli kumaşlar kullanılmaktadır. Yaz modelleri geleneksel olarak şifon ve saten gibi hafif malzemelerden üretilir. İpek genellikle gece modellerinde kullanılır ve yün, kaşmir ve trikolar serin havalarda dikilen tunikler için en çok talep görenlerdir. Etnik tarzda kombinler oluşturulurken keten ve pamuk yaygın olarak kullanılmaktadır.

Mevsim

Yaz mevsimi

Beyaz tunik elbiseler yazlık kıyafet seçiminde ilk sıralarda yer alır.

Ayrıca yazlık modeller arasında geometrik, soyut veya çiçek desenli parlak tunikler yer alıyor.

İlkbahar sonbahar

Serin havalarda kızlar, örneğin uzun bir sweatshirt'e benzeyen örme modeller gibi sıcak kumaşlardan yapılmış tunikleri tercih eder.

Kış

Soğuk havalarda yün ve trikodan yapılan tunik elbiseler büyük talep görüyor. Çoğu zaman, bu malzemelerden yapılan modeller donuk ve tek renklidir ve uzunlukları dizlerin altına ulaşır. Bir ceket veya hırka ile ve ayrıca topuklu botlarla birleştirilirler.

Tığ işi ve örgü tunik elbiseler

Kadın figürünün asaletini vurgulayan örgü tunik elbiseler büyük talep görüyor. Genellikle uzun bir süveter gibi görünürler.

Sıcaklık ve rahatlık böyle şeylerden kaynaklanır. Sonbahar-kış dönemi için hem ince yazlık modelleri hem de sıcak tutan modelleri satın alabilirsiniz. Seçkin bir el örgüsü tunik istiyorsanız, oyalardan sipariş verin. Örme tunikler hem bağımsız olarak hem de diğer giysilerle birlikte giyilir. Mutlak sahip olunması gereken bir şey!

Örme tunik elbise

Ara sıra bakışlar

Ofise

Kısıtlanmış renklerin gizli elbise tunik modelleri, iş görünümü için iyi bir seçenektir. Düz bir tunik, siyah pantolon veya kontrast renkli kalem etek ile başarılı bir şekilde birleştirilir.

Pantolonlu siyah tunik

Çoğu zaman, bir balıkçı yaka veya bluzun üstüne iş tarzı bir tunik elbise giyilir. Ayrıca sonbahar-kış dönemi için ofis tunik modelleri klasik ceket veya hırkalarla kombinleniyor.

Yürümek

Tunik bir elbiseyle şehirde arkadaşlarla dolaşmak ve randevuya çıkmak uygundur. Yaz aylarında, görüntü yarı saydam bir tunik ve hafif kot pantolon veya ince pantolonlardan oluşturulmalıdır.

İlkbahar veya sonbaharda yürüyüş yapmak için, balıkçı yaka ve tozluklarla tamamlayan örme tunikler giyebilirsiniz. Aynı zamanda, örneğin bel çizgisine dikkat çekmek için ince bir kemer ve bir dekorasyon olarak - bir zincir veya bir eşarp üzerinde bir kolye gibi doğru aksesuarları seçmek önemlidir.

Yürüyüş için işlemeli, yapay inciler, yapay elmaslar veya dantellerle süslenmiş parlak tunik elbiseler de giyebilirsiniz. Hem soyut hem de çiçek baskılı ürünler de oldukça popüler.

Plaj tunik elbise

Tunik, plaj giyimi için en iyi seçeneklerden biri olarak adlandırılabilir. Yarı saydam kumaştan yapılmış böyle bir elbise, sandaletler veya düz sandaletler ile giyilir. Çoğu zaman, tunik elbiselerin plaj versiyonları, şort veya pantolonla giyilebilecek kısa modeller ile temsil edilir.

Bel bölgesini vurgulamak için plaj tuniği ince bir kemer veya kemerle tamamlanır.

Ne ile giyilir?

 • Yaz tunikleri kapri pantolon, pilili etek, şort, geniş pantolon ve pantolon ile giyilir.
 • Serin havalarda tunik altına kot pantolon, dar tayt, tayt, balıkçı yaka giyilir.

Aksesuarlar

İlginç kolyelere sahip boncuklar veya uzun zincirler tunik elbiseler için çok uygundur. Yalnızca ürünün üzerinde nakış varsa bunlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca bu tarz bir elbise bilezik ve küpelerle tamamlanmaktadır.

Birçok tunik, özellikle ince bir beli vurgulamak istiyorsanız, bir kemer veya kemerle iyi gider.

Bir kız fazla kiloluysa, büyük mücevherlerin yanı sıra tunikli geniş bir kemer takmamalıdır.

Ayakkabı

Kışlık tunik elbiseler, yüksek topuklu veya dolgulu olması gereken deri veya süet botlarla giyilir. Böyle bir elbise için düz tabanlı ayakkabılar seçerseniz, kızın boyunu görsel olarak azaltabilir.

Ancak alçak topuklu sandaletler kısa bir tunik elbiseye çok iyi bir katkı olacaktır. Ancak kısa ve orta uzunlukta modeller, yüksek topuklu ayakkabılarla harika bir şekilde kombinleniyor.

Ayrıca diz üstü bir tunik, ajurlu botlarla çekici görünüyor. Bir tunik altına pantolon veya şort giyerseniz, böyle bir set için ayakkabılar bale ayakkabısı veya takunya ile sunulabilir.

2 yorum

Tunikleri seviyorum! Onlarla, başka giysiler ve aksesuarlar ekleyerek görüntüyü değiştirmek kolaydır. Gevşek bir uyum en çok yönlü olanıdır, bu tür tuniklerle ortaya çıkacak bir şey vardır.

Bir tunik elbiseye her zaman bir şeyler giyerim. Aksi takdirde, bu mini boy sizi doğru zamanda hayal kırıklığına uğratabilir ve iç çamaşırlarınızı herkesin görmesi için açabilir.

Moda

güzellik

ev