Elbise stilleri ve modelleri

Bandeau elbise - baştan çıkarıcı bir görünüm

Bandeau elbise - baştan çıkarıcı bir görünüm
İçerik
 1. özellikler
 2. Kimler için uygundur?
 3. çeşitleri
 4. Uzunluk
 5. Seçim İpuçları
 6. Ne ile giyilir?

özellikler

Bando en popüler elbise modellerinden biridir. Bu elbise çok güzel ve seksi olduğu için sadece partiler için yapılmıştır ve ayrıca hareketi hiç kısıtlamaz ve tüm gece boyunca eğlenmenizi sağlar.

Bando elbisenin adı, "bandaj" olarak tercüme edilen Fransızca kelimeden gelmektedir. Gerçekten de bu model, göğüse bağlanan bir eşarp ile belli bir benzerlik taşıyor. Bando oldukça açık bir kıyafet. Sadece şekle uymaz, aynı zamanda omuzları ve yakayı açıkta bırakır. Bandeau elbisenin karakteristik bir unsuru, kayışları ve kolları olmayan sert bir korsajdır. Etek dar veya yeterince bol olabilir, ancak neredeyse her zaman kısadır - diz ortasından daha yüksek değildir.

Kimler için uygundur?

İnce kızlar, boydan bağımsız olarak bu tür elbiselerde harika görünüyor. Ancak muhteşem formların sahipleri bu kıyafeti atlamamalı, sadece bandonun özelliklerini ustaca ele almaları gerekiyor. Elbisenin dar üst kısmı bir korse görevi görür ve göbeği hafifçe sıkılaştırır. Aynı zamanda, korse tarafından kaldırılan göğüs gerçekten lüks görünüyor.

Balon etekli bandeau elbise

Kıvrımlı kalça sahipleri, bol etekli bir bandeau elbiseyi tercih etmelidir. Yaklaşık olarak aynı kalça ve bele sahip olanlar için, örneğin "lale" tarzı gibi hacimli etekli elbiseleri tercih etmek daha iyidir. Omuzlarınız ve kollarınız dolgun ise elbisenin üzerine ince bir şal veya bolero koymanız önerilir.

çeşitleri

 • Klasik bandeau elbise Boynu, omuzları ve göğsün üst kısmını ortaya çıkaran dar, kısa etekli bir kıyafettir.
 • Askılı bandeau elbise Bu tarzın modern bir modifikasyonudur.Elbisenin korsajı sert kaldığından ve ek "takviye" gerektirmediğinden, buradaki kayışlar tamamen dekoratif bir işlev görür.
 • Balo Elbisesi Bandeau Elbise - bu kıyafetin başka bir modifikasyonu. Dar eteğin yerini daha hacimli seçenekler alır: pileli etek, çan, tutu vb.
 • Peplum bandeau elbise bugün en popüler modellerden biridir. Peplum, daralan elbiselerde harika görünür ve figüre baştan çıkarıcı, kadınsı bir şekil verir.

Uzunluk

Bandeau elbise bir parti kıyafetidir, bu nedenle geleneksel olarak oldukça kısadır. Bununla birlikte, modern tasarımcılar bu stili değiştirmeye devam ediyor ve farklı uzunluklarda eteklerle daha fazla bandeau modeli yaratıyor.

Kısa bandeau elbise

Uzun

Uzun bir bandeau elbise, bir şeyi göstermeyi tercih eden mütevazı kızlar için bir seçenektir: bacaklar veya boyun çizgisi. Doğru, uzun eteğe rağmen, bu tür elbiseler genellikle oldukça yüksek bir yarığa sahip oldukları için çok katı görünmüyor. Uzun bir bandeau hem özel günler için bir gece elbisesi hem de sizi sıcaktan koruyan hafif bir yazlık sundress olabilir.

Midi

Orta uzunlukta bir bandeau elbise çok zarif görünüyor. Kısıtlanmış bir renk düzeninde yapılmış yarı sıkı bir siluetin basit modelleri ofise bile giyilebilir (ancak, işte çıplak omuzlarla parlamamak için yine de elbisenin üzerine bir ceket giymeniz gerekir). Tiyatroya, sergi açılışına veya restorana gitmek için böyle bir kıyafet çok faydalı olacaktır.

Mini

Kızlar, herkesin çekici figürlerini göstermesine izin verdiği için kısa bandeau elbiselere çok düşkündür. Mini etekli modeller oldukça açık sözlüdür, bu nedenle sadece resmi olmayan etkinliklerde giyilmelidir. Klasik kokteyl elbiselerinden sıkılanlar için, asimetrik bir etekle (önden daha kısa, arkadan daha uzun) bandeau'ya ve çıkarılabilir üst etekle dönüşen elbiselere dikkat etmenizi öneririz.

Seçim İpuçları

 • Bir bandeau elbise, yalnızca çıplak omuzlarla kendinizi rahat hissedeceğinizden eminseniz satın alınmalıdır. Vücudun bu kısmının mükemmel olmadığını düşünüyorsanız veya sadece açmayı sevmiyorsanız, bu modeli almayı reddetmek (veya bunun için uygun bir ceket veya bolero seçmek) daha iyidir.
 • Bir bandeau elbise, bir sundress için harika bir alternatif olabilir. Yaz gardırobunuza yeni bir dokunuş eklemek istiyorsanız bu modele mutlaka yakından bakın. Bol korsajlı ve bol etekli elbiseler seçin. Kıyafetin dikildiği kumaş ince ve hafif olmalıdır. Yaz aylarında açık ve parlak renklerde elbiseler giymek daha iyidir. Bu kıyafetle sahilde veya şehirde yürüyüş yaparken harika görüneceksiniz.

Ne ile giyilir?

Bandeau elbise çok etkili bir kıyafettir. Kendi içinde çok güzeldir, bu nedenle ek desteğe ihtiyaç duymaz. Dışarısı serinse elbisenin üzerine bir ceket veya şık bir hırka giyebilirsiniz. Bu durumda, bir boyun atkısı uygun olacaktır, ancak dış giyim ile birlikte çıkarılması gerekecektir. Bir bandeau elbise için taytlar mümkün olduğunca ince, vücudu aydınlatacak şekilde seçilmeli, ancak yoğun koyu taytlardan kaçınılmalıdır. Elbisenin modeli yeterince sadeyse desenli tayt veya çoraplarla iyi gider. Uzun, omuzları açık bir yazlık elbise, geniş kenarlı bir şapka ve güneş gözlüğü ile giyilebilir.

Aksesuarlar

Bandeau elbise kendi kendine yeterli olmasına rağmen, çeşitli süslemelerle bozulmaz. Hangi aksesuarların seçileceği kıyafetin tarzına bağlıdır.

Takılar uzun bir gece elbisesi ile güzel görünecek: küpeler ve taşlardan yapılmış bir kolye. Bir bandeau kokteyl elbisesi için, büyük sarkan küpeler ve çok katmanlı bilezikler şeklinde takılar uygundur. Yaz kıyafetleri parlak mücevherlerle birleştirilebilir: uzun boncuklar, sıra dışı küpeler ve çok sayıda "çingene" bileziği.Saç aksesuarlarını unutmayın: orijinal saç tokaları, saç bantları, saç bantları vb. Sonuçta, uyumlu bir görüntü oluşturmak için her ayrıntı önemlidir.

Ayakkabı

Bandeau, figürü etkili bir şekilde vurgulayan inanılmaz derecede güzel bir elbise. Diğer benzer kıyafetler gibi, elbette topuklu ayakkabılar için "soruyor". Topuklu ayakkabılar giydikten sonra, kız anında dönüşür: duruşu daha zarif hale gelir ve yürüyüşü daha pürüzsüz hale gelir.

Bandeau elbise tanga

Bando, zarif ayakkabılarla en iyi şekilde görünür - ayakkabılar veya sandaletler. Yüksek çizmeler ve çizmeler üstü açık üstlerle iyi gitmez, bu nedenle bu tür ayakkabıları reddetmek daha iyidir. Uzun etekli yazlık bandeau elbiseler, düz veya platform ayakkabılarla giyilebilir. Gladyatör sandaletler veya babetler bu modelle harika görünecek.

yorum yok

Moda

güzellik

ev