Elbise stilleri ve modelleri

Sarong - göz alıcı bir plaj kıyafeti

Sarong - göz alıcı bir plaj kıyafeti
İçerik
  1. özellikler
  2. Nasıl bağlanır?
  3. Ne ile giyilir?
  4. Aksesuarlar

Plaj giyimi, dünyanın her yerinden sayısız giyim seçeneğine sahiptir. Pareo zaten yaz gardırobunun tanıdık bir parçası haline geldiyse, Malaya peştemâli hala inceleniyor.

sarong

Evde "mundu" da dahil olmak üzere farklı şekillerde çağrılabilir.

Sarong, oldukça uzun bir kenarı olan kare veya dikdörtgen bir şaldır - yaklaşık 2 m.

Malaya peştemâli, hayatımıza zaten sıkı sıkıya girmiş olan pareodan tam olarak farklıdır. Pareo'nun en uzun kenarı genellikle 1,4 m'dir.

sarong eşarp

Malaya peştemâli bağlamanın birçok yolu vardır, bu nedenle böyle bir eşarp birkaç parçanın yerini alabilir. Turistler için çok işlevlilik çok önemlidir, bu yüzden buna dikkat etmenizi öneririz!

özellikler

Yerli halk için Malaya peştemâli tam boy bir giysidir, etek ve elbise arası bir haçtır. Farklı insanlar için bu, gardırobun sadece bir kadın veya sadece bir erkek parçasıdır, diğerleri için herkes tarafından giyilir. Ulusal geleneklerin sürdürülebilirliğine bağlı olarak, Malaya peştemâli, genellikle istisnai durumlarda giyilen şenlikli ve dini bir kostüme dönüşmüş veya günlük kıyafetlerin ayrılmaz bir parçası olan Aborijin halkının ayırt edici bir unsuru haline gelmiştir.

Yerli halk, geleneksel renklerin pratik doğal kumaşlarından yapılmış eşarplar kullanır ve turistler pamuk, ipek, şifon ve satenden yapılmış hafif, itaatkar ve uçan saronları seçer. Özel halkalar ve tokalar, giyilmesi çok rahat olan sarong'u sabitler. Thais genellikle kumaşı vücuda sabitleyerek geniş pantolonları taklit eder.

Giysilerin kadınlara verdiği özel zarafet, hareketlerin akışkanlığı ve kolayca şekil değiştirebilme özelliği sarong'u tasarımcıların ilgi odağı haline getirdi.Böylece yazlık gardırop, görüntüyü gizemli kılan evrensel ve güzel bir ayrıntıyla yenilendi. Alışılmadık renkler, kombinasyonları ve ilginç desenler de eşarpların modası için icat edildi.

Geleneksel boyama ve iplik dokuma yöntemlerine ek olarak, kumaş üzerine boyama (örneğin batik veya ikat) kullanmaya başladılar.

kalçalarda sarong

Eve bir Malaya peştemâli getirerek, onu bir sanat objesi (çanta, başörtüsü veya atkısı) veya hatta bir iç eşya (perde, yatak örtüsü, panel, masa örtüsü şeklinde) yapabilirsiniz. Ya da bir bavula koyabilir, yeni seyahatler için bekleyebilirsiniz.

Nasıl bağlanır?

Sarong'un büyük bir boyutu var, bu yüzden hayal gücünüz varsa, romantik veya etnik görüntüler oluşturabilirsiniz. Çoğu zaman, Malaya peştemâli etek gibi kalçalara veya bele bağlanır.

Malaya peştemâli bağlama yolları

Bir Malaya peştemâli bağlamanın yaygın yollarına bir göz atalım. Birçoğu basit ve uzun sürmeyecek.

Malaya peştemâli bağlama yolları

Karayip seçeneği

Vücuttaki eşarp yüksekliğini seçmenize izin verir: kalçalarda veya büstün altında. Kendinizi bir fulara sararak, kuyrukları önden bir düğümle bağlamanız gerekir (serbest veya gizli bırakılabilirler). Daha zarif bir yöntem, düğümün ofset yapılması bakımından farklılık gösterir: bir ucu alırlar ve düğüm için ikinci bir kuyruk olarak, üst kısım boyunca bir kumaş parçasını keserler. Kumaşın geri kalanı bir koku olarak yapılır, hafifçe bele doğru çekilir ve böylece düğümü maskeler.

Sarong - Karayip bağlama yöntemi

Tay versiyonu

Kumaşı dikey olarak konumlandırır, kısa kenarını gövdeye sarar ve öne bağlarlar. Eşarpın alt kısmı bir veya iki taraftan bükülür, uçları bele kaldırılır ve ilk düğüm bu perde ile gizlenir. Kumaşı alttan bacak arasından çalıştırabilirsiniz, harem pantolonu bu şekilde elde edilir. Bu seçenek güvenilir ve kullanımı kolaydır.

Sarong - Tay bağlama yöntemi

Burma'da

Malaya peştemâlini kısa kenar boyunca dikin, delikler bırakın. “Boruyu” takarak, üst kenar boyunca “at kuyruğunu” keser, öne bağlar ve içe doğru kıvrımlar yapar. At kuyruğu düğümleri içe sarılır. Bu yöntem, atkıyı bir etek veya elbiseye dönüştürmeye yardımcı olacaktır.

En basit seçenekler, kumaşı uzunlamasına katlamak, kumaşı kalçaların etrafına sarmak ve üst kenarları bağlamaktır. Bu mini eteği tamamlayacak. Güzel asimetrik etekler, kare bir Malaya peştemâli katlanarak elde edilir.

sarong mini etek

Ustalık sınıfları, birkaç saniye içinde bir elbise yapmanıza yardımcı olacaktır:

  • Kumaşı arkanızdan geçirin, üst uçları göğsünüzde çaprazlayın, demetler halinde yuvarlayın ve ensenizin arkasına bağlayın.
  • Bir kenarını yanda bırakın, Malaya peştemâlini göğsün üzerinden kaldırın, atkıyı arkadan kaydırın ve vücuda sarın, arkada bir kumaş örtüşmesi olacaktır. Şalın alt köşesini kumaşın üzerinde serbest bırakmaya çalışın. İkinci üst köşe de yanda olabilir. Bu uçlar kayış görevi görecek: onları koltuk altlarının altından yukarı doğru kaldırıyoruz, enseden bağlıyoruz.
  • Benzer şekilde, bir omuza daha kısa bir fular bağlanabilir: Malaya peştemâli bir tarafa yönlendirilir, diğer yandan kumaş koltuk altlarıyla örtüşür, bu haçtan sonra fuların köşeleri katlanır. demetler, omuza kaldırılır ve yukarıdan bağlanır. Sonuç, antik tarzda asimetrik bir elbise.

Bunlar en popüler yöntemlerdir. Kendi versiyonunuzu bulmak için denemeye değer, çünkü iyi seçilmiş bir desen ve doğru bağlanmış bir Malaya peştemâli şekle zarafet katacaktır.

Örneğin, yemyeşil bir büstü olan bayanlar için, bir Malaya peştemâli etek gibi bağlamak ve minyonla göğsüne düğüm atmak daha iyidir. Doğru dikey veya çapraz çizim, bütünlüğün düzeltilmesine yardımcı olacaktır. Belden yukarıya bağlanan bir eşarp yükseklik katacaktır. Omuzlar ne kadar darsa, Malaya peştemâli o kadar yüksek olmalıdır.

Tombul için etek olarak Sarong

Ne ile giyilir?

Yerli halk bu etekleri özel bluzlarla giyer. Ancak dünyanın geri kalanı, sarong'u ayrı ve tek parça mayolar, üstler ve hafif açık ayakkabılarla birleştirerek bir plaj kıyafetinin parçası olarak kullanmayı tercih ediyor.

sarong

Şık ve seçkin eşarplar yaz partilerinde elbise olarak giyilebilir, topuklu veya platform sandaletlerle kombin tamamlanabilir. Temel parmak arası terlikler ve plaj parmak arası terlikleri, Malaya peştemâli görünümünü tamamlayacaktır.Bağları olan ayakkabılarla yapılan varyasyonlar, şeritler, kayışlar bacaklara "sarıldığında" ilginç olacaktır.

Aksesuarlar

Bu tür yazlık kıyafetlerin özelliklerini göz önünde bulundurarak, aksesuarlardan şapka, saç bandı ve eşarplarda durabilirsiniz. Parlak süslemeler de yerini bulacaktır. Ucuz mücevherler, renkli küpeler, bilezikler, taş veya camdan yapılmış büyük kolyeler olabilir. İlginç deniz kabukları, mercanlar, tüyler.

Plaj, doğal malzemelerden yapılmış aşk çantalarına benziyor: pamuk, saman vb. En çeşitli şekillerde büyük veya küçük, sert veya yumuşak sırt çantaları - tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Boyun atkısı gibi özel tokalı düğmeler, kıyafeti güvenli bir şekilde sabitlemeye yardımcı olur. Görünümünüzü daha da sofistike ve zarif kılmak için farklı şekillerde gelirler. Elbise olarak bir Malaya peştemâli giyerek onu giyebilirsin. Modern yorum buna izin veriyor.

Sarong, geniş bir kemerle birleştirildi

Büyük güneş gözlükleri olmadan yaz görünümü tamamlanmış sayılmaz, çünkü gözlerinizi kavurucu ışınlardan korumaya yardımcı olacak olan bu gözlüklerdir. Bir kıyafet olarak Sarong, sadece moda ve güzelliğe bir övgü değil, aynı zamanda görüntünün ana unsuru haline gelebilecek çok işlevsel ve rahat bir şeydir. Görünümünüzü her gün değiştirmeyi kolaylaştırmak için bir çift sarong almaya değer!

yorum yok

Moda

güzellik

ev