Elbise stilleri ve modelleri

2021'in moda elbiseleri (98 fotoğraf) - yeni ürünler ve trendler

2021'in moda elbiseleri (98 fotoğraf) - yeni ürünler ve trendler
İçerik
 1. stiller
 2. Güncel trendler ve yenilikler
 3. Sezon "ilkbahar-yaz"
 4. Sezon "sonbahar-kış"
 5. Seçim İpuçları

Bir elbise seçmek, bir kadının yalnızca dış niteliklerinin değil, aynı zamanda içsel özelliklerinin özelliklerini de dikkate alarak kolayca başarabileceği sorumlu bir iştir. Ve bir kadın modayı takip ederse ve kaprislerini anlarsa, görüntü mükemmel olacaktır. Öyleyse, bu sezonun moda elbiselerinden bahsedelim.

stiller

Abiye elbise modelleri sezondan sezona değişiklik göstermektedir. Geçen yılın eğilimleri birçok fikrin temeli oldu. Açık omuzlar, V yakalar ve vurgulu uyluklarla romantizm ve kadınlık şimdi aynı derecede popüler. Modern bir yorumdaki retro tarzın yanı sıra oldukça abartılı "elbise ve pantolon" kombinasyonu da alaka düzeyini kaybetmedi.

En popüler elbise stilleri hakkında konuşurken, aşağıdakiler ayırt edilebilir:

 • trapez elbise;
 • bandeau elbise;
 • elbise gömlek;
 • kılıf elbise;
 • örtü elbisesi;
 • kazak elbise.

Aynı zamanda, bu sezon geçerli olan ana ayırt edici özellikler sayesinde, yukarıdaki stillerden herhangi biri sayısız varyasyona sahip olabilir, örneğin:

 • karmaşık olmayan kesim;
 • kol ve çıplak omuz eksikliği;
 • sığ V yaka veya yuvarlak yaka;
 • çeşitli uzunluklarda orta ve maksi etekler: düzden, vücuda oturan veya kloştan tabana;
 • kıvrımlar, perdeler ve katmanlama.

Bu sezon, insanlığın güzel yarısına hem zamansız klasikler hem de artan trendlerin belirlediği kadın gardıropları için taze fikirler sunuyor.

Moda elbise 2016

Güncel trendler ve yenilikler

Elbise koleksiyonları ile ayrıntılı bir tanışma, ayrıntılarda ılımlılık ve düşünceli olma eğilimini not etmemizi sağlar, ancak aynı zamanda kıyafetler mülayim ve monoton görünmez.Bu etki, kullanılan malzemelerin katmanlarının uzunluğu ve şeklinin yanı sıra çeşitli yoğunluk ve renklerde dokuların bir kombinasyonu ile elde edilir.

Dekor bu sezon özellikle önemli bir rol oynuyor: fırfırlar, fırfırlar ve fiyonklar ve çeşitli aksesuarlar. Ürünlerin belirli kısımlarında bulunan çeşitli açıklık derecelerinde kesikler ve kesimler olan elbiseler cesur ve sıradışı görünüyor.

Bu sezon midi boyu zirvede, bu da elbisenin yaşı, vücut şekli ve mesleği ne olursa olsun her güzel insanın gardırobunda olması gerektiği anlamına geliyor.

Bu tür trendler bu yıl elbise modasının ayırt edici özelliği olacak. İlkbahar-yaz ve sonbahar-kış mevsimlerinde hangi kıyafetlerin tercih edilmesi gerektiğini öğrenmenin zamanı geldi.

Sezon "ilkbahar-yaz"

İlkbahar-yaz mevsimi her zaman bir fantezi, uyanış ve enerji kutlamasıdır. Ve moda endüstrisi, başka hiçbir yerde olmadığı gibi, yılın bu zamanının ruh halini yansıtıyor ve kadın modasını gerçek bir savurganlığa dönüştürüyor.

Moda yazlık elbise 2016

Sıcak mevsim için baskın elbise stillerinden bahsetmişken, aşağıdakiler ayırt edilebilir:

 • bandeau elbise;
 • tokmak elbisesi;
 • duman elbisesi;
 • kabarık etekli, yıl tarzında veya trenli;
 • asimetrik bir üst ile;
 • basit kesim elbiseler;
 • pijama tarzında elbise;
 • Uzun elbiseler.

Bu sezon sadece kesim kolaylığı ve minimum detay değil, aynı zamanda çeşitli trendlerin yetkin bir kombinasyonunu da sunuyor. Bu nedenle her bayan mükemmel elbisesini kolayca bulabilir.

İlkbahar-yaz 2016 için fırfırlı şık tokmak elbise

Renkler

Sıcak mevsimin renk şeması, yeşilliklerin doğal tonları, olgun meyveler ve deniz spreyi ile doldurulur. Tasarım favorileri arasında beyaz, pembe ve parlak yeşil de vardı. Ve yıldan yıla mavi, beyaz ve kırmızı kıyafet kombinasyonu, bir kazan-kazan moda kombinasyonu olmaya devam ediyor.

Trenddeki pastel tonlar arasında hem birlikte hem de ayrı ayrı mavi ve pembe bulunmaktadır. Dipsiz mavi, ateşli kırmızı, turuncu ve sarı, tuğla ve şaraplı bakır veya pembe katkılı menekşe de geçerlidir. Tasarımcılar, kreasyonları için genellikle bozulma ve renk bloklama tekniklerini kullanır.

Baskılar

İlkbahar-yaz sezonunda çiçek motifleri her zaman önemlidir. Bu yıl, bunlar çoğunlukla çiçek veya taç yaprağı şeklinde üç boyutlu baskılardır. Ancak minyatür süslemeler de var. Deniz teması, sıcak mevsim koleksiyonlarında uzun süredir "güneşte bir yer" kazandı, bu nedenle her yıl alakalı olmaya devam ediyor.

İlkbahar-yaz sezonu elbise koleksiyonlarında da soyutlama eğilimi olan yazı, ekose, geniş şeritler veya çeşitli geometrik şekiller yer alıyor.

Dekor

İlkbahar-yaz mevsiminde dekor teması geniş çapta ifşa edilmektedir. Daha önce bahsedilen hacimli fiyonkların yanı sıra elbise, saçak, farbala, kıvrım ve perdelerde dekorasyon olarak kullanılan fırfırlar ve fırfırlar da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ve kesim açısından basit olan modeller, el yapımı nakışlar, hacimsel aplikler, taşlar, çok renkli boncuklar, metal aksesuarlar ve hatta devekuşu tüyleriyle sihirli bir şekilde dönüştürülür.

Malzeme

Bu sezon, çeşitli kumaşlar, dokular ve inanılmaz kombinasyonları ile hoş bir sürpriz oldu. İpek modeller hafifliği ve kadınsılığı ile keyif veriyor. Kat kat etekli elbiseler naylon, tül, organze veya şifonun birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır.

Şık ipek uzun elbise ilkbahar-yaz 2016

Kontrast yoğun kumaşlara sahip bir toplulukta tül, peçe ve markiz muhteşem ve standart dışı görünüyor. Dantel kumaş bugün tasarım atölyelerinde özel bir yer tutuyor. Bir kadının elbisesini dekore etme yeteneği çok değerlidir. Bu sezon tasarımcılar dantelle oynayarak daha yoğun ve daha kapalı hale getirdiler.

Günlük elbise modellerinde bu sezon denim ve pamuklu kumaşlar yaygın olarak kullanıldı. File veya perfore kumaşlardan yapılan elbise modelleri bu sezon tazelik ve özgünlük getirdi.

Sezon "sonbahar-kış"

Sonbahar-kış sezonunda moda her zaman daha ölçülü ve ciddidir. Elbise, tasarımcı koleksiyonlarının önemli bir parçası olmaya devam ediyor ve çoğu kadının gardırobunda bulunuyor.Ancak daha kapalı, rahat hale gelir ve sadece sahibini dekore etmek için değil, aynı zamanda gerekirse havanın kaprislerinden korunmak için de tasarlanmıştır.

Sonbahar-kış 2016 için modaya uygun uzun elbise

Soğuk mevsimde, aşağıdaki tarzların elbiseleri önemlidir:

 • kılıf elbise;
 • kazak elbise;
 • A-line elbise;
 • "Yeni Görünüm" tarzında elbise;
 • Basklar Giydir;
 • asimetri ile elbise.

Orta ve maksi boy elbiseler sonbahar-kış sezonunda güvenle öne çıktı. Pek çok model, tuhaf kesimleri sayesinde kollara vurgu yapar: kıvrımlı veya kloş, düz veya fener kollu. Bazı modellerin uyduları pelerinler ve trenlerdir. Açık omuzlar ve sırt, eteklerdeki yırtmaçlar ve perdeler hala moda.

Modaya uygun uzun bandeau elbise sonbahar-kış 2016

Renkler

Soğuk mevsimin renk paleti, yeşil bir dokunuşla klasik siyah, beyaz ve kırmızı, koyu şarap kırmızısı, mavi ve maviyi içerir. Zengin renklerin yoğun asil tonlara geçiş tekniği yaygındır.

Baskılar

Yazılar, etnik baskılar ve 3D grafikler çok yönlü elbiseleri süslüyor. Akşam modelleri, şeffaf kumaş da dahil olmak üzere çiçek desenleriyle ustaca boyanmıştır.

Dekor

Özel günler için elbiseler normal saçaklar, tüyler, altın işlemelerle süslenir veya kabarık kürklerle süslenir. Günlük kıyafete beyaz yakalı bir süsleme eşlik edebilir. Patchwork tekniği, karmaşık olmayan bir tarzdaki elbiseyi inanılmaz derecede şık bir şeye dönüştürmeye yardımcı olur. Geleneksel fırfırlar ve farbalalar, pileler ve perdelikler de bir yana durmuyor.

Malzemeler (düzenle)

Bu sezonun günlük modasından modeller yoğun triko ve viskozdan oluşuyor. Süet, yün, kaşmir, doğal kadife ve tüvitten yapılan elbiseler serin mevsim için harika bir seçenek. Ana veya ek malzeme olarak hakiki deri, elbiseye karmaşık ama çok çekici bir karakter kazandıracaktır.

Akşam görünümleri için, yüzeyi değerli metalleri taklit eden veya ışıltılı bir etkiye sahip lüks malzemelerden elbiseler oluşturulur. Dantel, brokar, ipek ve saten eskiden olduğu gibi hem elbiselerin yaratıcıları hem de bu elbiseleri giyenler tarafından çok seviliyor.

Seçim İpuçları

Modanın başyapıtları ne olursa olsun, her kadın, modaya uygun herhangi bir şeyin bireyselliğini inkar etmemeli, vurgulaması gerektiğini hatırlamalıdır. Modaya koşulsuz bağlılık, bir kişiyi seçme hakkından mahrum edebilir ve giyimde kendi tercihlerini unutturabilir.

Bir dizi özel kurala bağlı kalırsanız bu olmayacak. Bu özellikle kadın elbiseleri için geçerlidir. Bir kadın, vücut tipine ve fiziğine göre seçerse kıyafet mükemmeldir. Elbise, kadının yaşı, mizaç ve genel tarzı ile çelişmemelidir.

Şık uzun beyaz elbise 2016

Günlük elbiseler mevsime ve hava koşullarına göre seçilir. Bir kadının elbisesinde zaman geçirmeyi planladığı yer, sebep ve nasıl bir niyet de onun seçiminde önemli bir rol oynar. Başkalarının beğenisine ek olarak, kişisel rahatlık da önemlidir. Bir kadın bir elbise içinde kendini kısıtlanmış ve güvensiz hissediyorsa, bu başkalarının gözünden kaçmaz. Böyle bir fiziksel rahatsızlığın bir sonucu olarak, kadın kesinlikle rahatsız hissedecektir.

Bugün moda dünyası sonsuz çeşitliliktedir, bu nedenle her bayan elbisesini seçerken bir çözüm bulacaktır. Ana şey, içinde her şeyden önce güzel olması, modaya uygun olmaması gerektiğini hatırlamaktır.

yorum yok

Moda

güzellik

ev