Elbise stilleri ve modelleri

Yüksek belli elbise kusurları gizler

Yüksek belli elbise kusurları gizler
İçerik
 1. Kimler için uygundur?
 2. Stiller ve modeller
 3. Popüler renkler
 4. Uzunluk
 5. Mevsim
 6. Moda trendleri
 7. Seçim İpuçları
 8. Ne ile giyilir?
 9. Aksesuarlar
 10. Ayakkabı

Yüksek belli elbiseler çok eski ve zengin bir tarihe sahiptir. Bizden binlerce yıl önce yaşayan kadınlar, güzellik ve baştan çıkarma hakkında zaten çok şey biliyorlardı, bu yüzden doğru kıyafetlerin yardımıyla figürlerinin güzelliğini nasıl vurgulayacaklarını biliyorlardı.

Bize ulaşan görüntülerden, Eski Mısır'da kadınların göğüslerinin altından bağlanan elbiseler giydiği ve vücudun bu kısmına daha baştan çıkarıcı şekiller verdiği sonucuna varabiliriz.

Antik Yunan ve Antik Roma'da yüksek belli elbiseler kadın giyiminin ana türüydü. Avrupalı ​​kızların, basit ve doğal silüet modasının korse ve kabarık eteklerin yerini aldığı 19. yüzyılın başında bu tür elbiseler giymeye başlaması eski kültürün etkisi altındaydı.

Modern yüksek belli elbiseler geçmişte giyilenlerden önemli ölçüde farklıdır. Bugün size böyle bir kıyafetin özelliklerini, kime gittiğini ve onu neyle giymenin daha iyi olduğunu anlatmak istiyoruz.

Kimler için uygundur?

Yüksek belli elbiseler, figür kusurlarını gizleme konusunda neredeyse mucizevi bir özelliğe sahiptir, bu nedenle farklı yapıdaki kızlar onları sever.

Yüksek belli çiçekli elbise

Bu tür elbiselerin çok ince veya tersine oldukça dolgun genç bayanlar için en uygun olduğuna inanılıyor. İlk durumda, dengelenmiş belli bir siluet, göğüs ve kalçalarda hacimli bir görünüm yaratır. İkinci durumda, göğüsten serbestçe akan doku, çıkıntılı mideyi gizler.

Yüksek belli bir elbise, figürün oranlarını görsel olarak değiştirir: üst kısmı küçültür ve alt kısmı daha büyük yapar.Bu sayede, böyle bir elbisenin içindeki kız, gerçekte olduğundan birkaç santimetre daha uzun görünüyor.

Stiller ve modeller

Yunan tarzında (İmparatorluk)

Kural olarak, bu hafif, akıcı kumaştan yapılmış uzun bir elbise. Bacakları tamamen kaplar, ancak yaka, kol ve omuzları açık bırakır. Belde, böyle bir elbise bir kurdele, örgülü kayış veya zincir ile yakalanabilir.

Oyuncak bebek

Bu tarz, ana karakterin vücudunun çoğunu açık bırakan basit, kısa bir elbise içinde göründüğü film sayesinde geçen yüzyılın ortalarında popülerlik kazandı.

Mavi yüksek belli babydoll elbise

Böyle bir elbise sadece güzel, ince bacakların mutlu sahipleri tarafından giyilmelidir.

alevlendi

Ters üçgene benzeyen elbiseye silüet veya A şeklinde elbise de denir. Bu klasik bir gece elbisesi.

Çok güzel yüksek belli elbise

Figürü görsel olarak inceltir ve uzatır, bu nedenle bu elbise kıvrımlı formları olan kızlar ve kadınlar için mükemmeldir.

Popüler renkler

Yüksek belli bir elbisenin rengi, her şeyden önce, görünüşünüzün özelliklerine göre seçilmelidir.

Yüksek belli çok renkli elbise

Soğuk tonlara uyanlar, soluk leylak, açık limon, toz pembe, nane, gri-mavi ve soğuk spektrumun diğer renklerinin modellerine dikkat etmelidir. Görünümünüz için sıcak bir renk şeması daha uygunsa, mercan, parlak sarı, kırmızı, pişmiş toprak, şeftali, altın rengi elbiselere daha yakından bakın.

Beyaz ve siyah yüksek belli elbiseler her zaman alakalı. Daha etkileyici bir görünüm için, örneğin renkli ayakkabılar veya kayış gibi parlak ayrıntılarla tamamlamaları önerilir.

Uzunluk

Bir elbisenin mutlaka ayak bileklerini örtmesi gerektiğine inanılan günler geride kaldı. Bugün, her kız kesinlikle herhangi bir elbise modelini karşılayabilir - zar zor kalçalara ulaşmaktan, uzun bir trene sahip bir elbiseye.

Yüksek bel elbise uzunluğu

Uzun

Kural olarak, yüksek belli uzun elbiseler antik çağ tarzında yapılır. Özgür, doğal bir siluet ile karakterize edilirler. Bu tür elbiseler yaratmak için, uzun eteğin güzelce akması için hafif, uçan kumaşlar (şifon veya organze) seçerler. Çoğu zaman, eteğinde, ince bacakları sergilemenize izin veren yüksek bir yarık olan modeller vardır. Bu elbisenin korsajı gevşek olabilir veya göğse sıkıca oturabilir. Nadir değil - bir omuzun üzerine atılmış omuz askılı asimetrik korsajlı modeller.

Midi

Orta uzunlukta yüksek belli elbiseler, çok çeşitli durumlar için uygun çok yönlü bir seçenek olarak kabul edilebilir. Orta diz etek hem işte hem de tiyatroda veya sergide uygun olacaktır. Bir tatile giderken, alevlendi etekli cilveli bir kıyafet alabilirsiniz. Böyle bir elbiseye vazgeçilmez bir ek, yükseklik katan ve şeklin doğru oranlarını korumanıza izin veren topuklu ayakkabılardır.

Kısa boylu

Yüksek belli kısa elbiseler, bir parti için mükemmel bir seçenektir. Kısaltılmış eteğin taşınması kolaydır, böylece bütün gece dans edebilirsiniz. Bu modeller özellikle yüksek topuklu ayakkabılarla etkileyici görünüyor - bu nedenle bacaklarınız baş döndürücü bir şekilde uzun görünecek. Tasarımcılar yüksek belli mini elbiseler için kabarık tutu etekli modellerden dar çoraplı elbiselere kadar birçok seçenek sunuyor.

Mevsim

Bir kutlama veya başka bir etkinlik için bir elbise seçerken, pencerenin dışındaki hava durumunu hatırladığınızdan emin olun. Sonuçta minicik bir şifon elbisenin içinde ne kadar güzel görünseniz de, olay sıcak bir odada gerçekleşse ve oraya arabayla gelmiş olsanız bile kışın tam olarak uygun olmayacaktır.

Yaz mevsimi

Yüksek belli yazlık elbiseler genellikle tüm kızların sevdiği sundresslerdir. Gerçekten de, sıcak bir günde, hafif ve bol bir kıyafetten daha rahat bir şey yoktur.Yüksek belli sundressler ya süper kısa (bu modeller plaj için daha uygundur) ya da uzun, zemin boyu etekli (böyle bir elbise, uzun bir yürüyüş sırasında cildi güneş yanığından koruyacaktır) olabilir.

Yüksek belli yazlık elbiselerin ayrı bir kategorisi etnik tarz elbiselerdir.

Etnik Stil Yüksek Bel Yazlık Elbise

İlkbahar sonbahar

Sezon dışında, hava her gün değişebilir, sıcaktan soğuğa, yağmurdan kara "geçiş" yapabilir ve bunun tersi de mümkündür. Şu anda nadiren ayakkabı giyiyoruz, genellikle spor botları veya ayak bileği botları. Elbise ayakkabılarla eşleşmeli - zarif ve zarif olmalı. İlkbahar-sonbahar mevsiminde genellikle dış giyim - yağmurluklar, paltolar veya ceketler - giydiğimiz için elbise, örneğin ince jarseden yapılmış oldukça hafif olabilir. Sezon dışı gece elbiseleri seçimi inanılmaz derecede çeşitlidir: burada uzun kadife elbiseler, saten midi elbiseler ve kısa dantel modelleri bulabilirsiniz.

Kış

Soğuk mevsimde, sadece güzelliğe değil, aynı zamanda kendi sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle, ince kumaşlardan yapılmış hafif elbiseleri sıcaklığın başlangıcına kadar ertelemek daha iyidir. Kalın giysiler içinde bile feminen ve zarif kalabilirsiniz, özellikle bu giysiler yüksek belli elbiseler ise. Kış için yoğun, çoğunlukla doğal malzemelerden modeller satın almak daha iyidir - sıcak triko, yün, örtü, kaşmir vb. Örgülü veya İskandinav desenli örme elbiseler çok sevimli ve rahat görünüyor.

Moda trendleri

 • Yeni moda sezonunda organze, tül ve diğer yarı saydam kumaşlardan yapılmış kat kat etekli kabarık elbiseler yeniden popüler olacak. Bir balerin imajı minyatür, ince kızlar tarafından denenmelidir.
 • Metalik kumaşlar yeniden gardıroplarımıza geri dönüyor. Gümüş, parlak malzemeden yapılmış fütüristik bir elbise sizi ilgi odağı yapacak.
 • Yeşil elbiseler bu yıl zirvede olacak. Bu rengin olağandışı, doygun tonları tercih edilmelidir. Yaz için kendinize koyu yeşil renkte en az bir elbise, örneğin bir çam iğnesi veya yeşim tonu aldığınızdan emin olun.

Seçim İpuçları

 • Yüksek belli elbiseler anne adayları için harika bir seçenektir. Hamileliğin ilk aylarında bu tarz ortaya çıkan karnı gizlemeye yardımcı olacaktır. Ve daha sonraki bir tarihte, bu elbiseler, beli ve kalçaları sıkı olan normal kıyafetlerden daha rahattır.
 • Ofset belli elbiseler sadece özel günler veya resmi olmayan etkinlikler için uygun değildir. Tasarımcılar, katı kıyafet kurallarına sahip bir ofiste uygun olacak bu tür elbiselerin birçok modelini sunar. Beyaz korsajlı ve siyah etekli yarı dar bir elbise, kıyafetlerde zaten klasik bir iş tarzı örneği haline geldi.

Ne ile giyilir?

Yüksek belli bir elbise, çok çeşitli kıyafetlerle kombinlenebilir. Yaz aylarında elbisenin üzerine bir kot ceket veya ajurlu bir bolero giyebilirsiniz. Serin havalarda deri ceket, trençkot veya hırka işinizi görecektir. Bir etkinliğe omuzları ortaya çıkaran bir elbiseyle gidiyorsanız, kıyafete uygun güzel bir hırka getirin.

Tayt ve çoraplar da mevsime göre seçilmelidir. Sıcakta, onlarsız yapmak daha iyidir, ancak kıyafet kurallarının gereklilikleri bunu yasaklıyorsa, en ince, şeffaf seçenekleri seçin. Elbisenin kendisi özlü ise, görüntüyü renkli veya süslü taytlarla canlandırabilirsiniz.

Yüksek belli elbise taytları

Aksesuarlar

Yüksek belli elbiseler en feminen ve zarif giyim parçalarından biridir ve uygun aksesuarlarla tamamlanmalıdır.

Çanta ve takıları bu detayların kombin tarzına uygun olacak şekilde seçiyoruz. Romantik bir görünüm için küçük bir dekoratif debriyaj ve ince, ajur küpeler olacak. Büyük bir çanta veya "baget" ve sağduyulu, ancak yüksek kaliteli mücevherler bir iş kadını için daha uygundur.

Ayakkabı

Topuklu böyle bir elbise için ayakkabı almanız tavsiye edilir - ince askılı sandaletler, klasik ayakkabılar veya zarif botlar olabilir.Yaz aylarında, yüksek belli uzun bir sundress sandalet veya takunya ile giyilebilir - burada yüksek topuk gerekli değildir.

Günlük bir kıyafet için babet veya oxford ayakkabı gibi daha rahat bir şeyler tercih edebilirsiniz. Ana şey, ayakkabıların elbisenin stiliyle uyumlu bir şekilde birleştirilmesidir ve onları çanta veya aksesuarlarla eşleştirmek için seçmeye hiç gerek yoktur.

3 yorum

Bu elbiseleri seviyorum - küçük karnımı saklıyorlar ve figür kusursuz görünüyor.

Alyona ↩ Lena 18.08.2020 12:54

İyi bir kesim, kusurları gerçekten gizler ve avantajları vurgular, ancak yalnızca uzunsa. Ve ne kadar uzun olursa, bir kadın böyle bir elbisede ve yere kadar uzanan bir elbisede o kadar ince görünür - genellikle porselen bir heykelcik. Kısa olanla, bunun tersi doğrudur) - sıska kızlar-kız öğrenciler için böyle bir stil.

Yüksek belli, kısa elbise - çok seksi!

Moda

güzellik

ev