Elbise stilleri ve modelleri

Sarma elbise herhangi bir figürü güzelleştirecek!

Sarma elbise herhangi bir figürü güzelleştirecek!
İçerik
 1. özellikler
 2. biraz tarih
 3. Kimler için uygundur?
 4. stiller
 5. örme
 6. örme
 7. kollu
 8. perdelik
 9. Uzunluk
 10. Popüler renkler
 11. Mevsim
 12. Ne ile giyilir?
 13. Aksesuarlar
 14. Ayakkabı

Stil iyi seçilirse her kadın bir elbise içinde harika görünebilir. Ancak modellerin çeşitliliği arasında, kesinlikle herhangi bir kadın figürünü süsleyebilecek bir kıyafet seçilebilir - bu bir şal elbise.

özellikler

Bu tarz bir elbisede ön kısım iki ayrı elemana bölünmüştür. Bunlardan biri yukarıdan diğerine sarılır, bunun sonucunda kıyafette V şeklinde bir yaka oluşur.

Parti şal elbise

Çoğu zaman, elbiseyi şekle sabitlemek için ipler kullanılır. Modellerin uzunlukları farklı olsa da klasik seçenek dizlerin biraz altında olan bir uzunluk olarak kabul ediliyor. Genellikle böyle bir elbisenin modeli, saran bir bornoz şeklinde yapılır, ancak elbisenin kumaşları pahalı ve güzeldir.

biraz tarih

Sarma efektli elbiselerin görünümü Diana von Fürstenberg ile ilişkilendirilir. Böyle bir elbise modeli yaratma fikri, 1973'te bu ünlü tasarımcıdan bir şal yaratmasının ardından geldi. Yeni kesimin ilk elbisesi için jarse kumaş kullanıldı. Elbise feminen silüeti güzel bir şekilde vurguladı, harekete engel olmadı ve kolayca giyildi. İlk iki yılda kadınlar bu kıyafetlerden beş milyondan fazla satın aldı.

1997'de Diana, şal elbiseyi güncellemeye karar verdi. Modern kumaşlardan yeni modeller dikilmeye başlandı, etekleri kısaltıldı ve yakası daraltıldı. Yeniden yayınlanan elbise ayrıca ilginç baskılar ve güncellenmiş yüzeyler içeriyordu. Günümüzde bu modeller kadınlar arasında talep görüyor ve birçok modacının gardırobunda bulunuyor.

Kadınlar için benzer kıyafetlerin biraz daha erken ortaya çıktığını da not ediyoruz.1940'larda Claire McCardell, Amerikalı kadınlara bol, koku bazlı giysiler teklif etti. Bu tasarımcının kreasyonu bir kot kıyafetiydi, ancak daha şık kıyafetlerin üzerine giyildiği için tam olarak anvelop bir elbise değildi.

Claire McCardell Kot Şal Elbise

Kimler için uygundur?

Sarma etkisi olan bir elbise içinde her kadın zarif ve çekici görünür. Kombinin yarısında oluşturulan V yaka sayesinde etkili bir şekilde vurgu yapabilir ve boynu hafifçe uzatabilirsiniz.

Ek olarak, bu tür elbiselerin avantajları şunlardır:

 • Omuzların görsel olarak daralması.
 • Bel çizgisini vurgulayarak.
 • Silueti iyileştirmek (kız daha uzun ve daha ince görünüyor).
 • Büstün görsel olarak büyütülmesi.

Bu avantajlar göz önüne alındığında, özellikle şekil ters üçgene benziyorsa, kıvrımlı formları olan kadınlar için stil önerilebilir. Bir kız belini daraltmak istiyorsa, tek renk bir kıyafet seçmeli ve elbiseyle aynı renkte bir kemer eklemelidir.

stiller

En yaygın şal elbiseler şunlardır:

 • Alevlendi etek ile.
 • Asimetrik etek ucu ile.
 • Kalem etekle.

örme

Bu tür elbiselere gündelik giyim denir. Jarse şal elbisede, bir kadın çok çekici görünüyor, çünkü böyle bir kıyafet güzel bir siluet yaratmaya yardımcı oluyor.

Beyaz örgü şal elbise

Triko drapeler kolaylıkla örülür ve feminen kıvrımların vurgulanmasına katkıda bulunur. Ayrıca bu kumaştan yapılan elbiseler iyi yıkanır ve ütülenmesi gerekmez.

örme

Şal efektli elbiseler hem makinede hem de el örgüsü olarak sunulmaktadır. Böyle bir elbiseyi örerseniz veya tığ işi yaparsanız, beğeninize benzersiz bir ürün alacaksınız. Aynı zamanda, örme modeller hem yazlık (ince pamuklu) hem de daha yoğundur (yün ve akrilikten yapılmıştır).

kollu

Şal modellerinde kollar ya uzun ya da kısadır. Hiç kolları olmayan elbiseler var ama en çekici olanı üç çeyrek kollu ürünler. Böyle bir manşon, görüntüye romantizm ve hassasiyet katan bilekleri zar zor ortaya çıkarır.

perdelik

Bu tür elbiselerde ürünün sarılmış olan ön kısmı güzelce örtülmektedir. Bu tür kıyafetlerin üretimi için, kıvrımlar ve toplar oluşturan, akabilen ve düşebilen kumaşlar kullanılır. Çoğu zaman, bu tür elbiseler tek renklidir (mavi, kırmızı, pembe özellikle yaygındır), ancak basılı ürünler de vardır.

 Drapeli Şal Elbise

Uzunluk

Uzun

Bir şal elbisenin bu uzunluğu, esas olarak özel günler için seçilmiştir. Bu tarzın kırmızı, gümüş, fildişi, beyaz, bordo ve zümrüt renklerinde yer alan elbiseler özellikle lüks görünüyor.

Uzun Etekli Büstiyer Elbise

Ayak bileği uzunlukta yazlık gündelik elbiseler de yaygındır. Genellikle çiçek baskısı veya ekose baskı gibi cesur bir baskıyla süslenirler. Bu tarzdaki birçok uzun elbise, tonda veya zıt renklerde olabilen bir kemerle giyilir.

Midi

Orta boy en çok kokulu modellerde bulunur. Bu tür elbiseler hem mütevazı hem de zarif olabilir, aynı zamanda cüretkar ve baştan çıkarıcı olabilir. Düz renk bir kemer, broş veya gizli bir toka kullanılarak bağlanabilirler. Bu tür elbiseler çok çeşitlidir ve boyun çizgisi, renk, kumaş veya bir manşonun varlığında farklılık gösterebilir.

kısa

Sargılı bu tür elbiselerde bir kadın çok baştan çıkarıcı ve seksi görünüyor. Bir gece elbisesi, uyumlu stiletto topuklu ayakkabılar ve zarif bir el çantası için genellikle kısa bir uzunluk seçilir.

Böyle bir elbisede kız bacaklarına dikkat çekecek, bu nedenle bu model sadece ince genç bayanlar için tavsiye edilir.

Popüler renkler

kırmızı

Bu rengin kokusuna sahip modeller, bir tarihte veya tiyatroda giyilebilir.

Kırmızı kısa şal elbise

Dikkat çekmek istiyorsanız, kontrast renkli, yapay elmas veya nakışlı eklerle süslenmiş parlak bir tonda bir elbise seçin.

Siyah

Siyah kokulu modeller iyi bir ofis seçeneği olarak adlandırılabilir.

Siyah Şifon Şal Elbise

Siyah temel bir renk olarak kabul edildiğinden, herhangi bir aksesuarı bu tür kıyafetlerle kombinlemek kolaydır.

Beyaz

Genellikle beyaz şal elbiseler, yarı saydam ve havadar kumaştan yapılmış plaj modelleri ile sunulur. Bu tür ürünler vücutta neredeyse algılanamaz ve sıcak bir yaz gününde serinlik getirir.

Kısa beyaz şal elbise

Ek olarak, hem diz boyunun üstünde hem de yere kadar uzun zarif kar beyazı modeller var.

Mavi

Bu renkte bir elbise hem şık hem de rahat olabilir.

Lacivert şal elbise

Gümüş bir kemerle tamamlanan narin mavi saten elbise zarif görünüyor. Lacivert modeller ofiste öne çıkmayacakları için iş tarzına uygundur. Tekneler ve bir ceket ile tamamlanmaktadırlar.

Mevsim

Yaz mevsimi

Keten, pamuk ve diğer hafif kumaşlar, saran kıyafetlerin yazlık modellerini dikmek için kullanılır. Genellikle, bu tür elbiseler için, ürünlerin parlak ve sulu olması nedeniyle çok renkli kumaşlar seçilir.

İlkbahar sonbahar

Serin sonbahar havalarında veya erken ilkbaharda, genellikle orta uzunlukta anvelop elbiseler giyilir. Bir yağmurluk, ceket veya palto ile bot veya yüksek topuklu ayakkabılar ile tamamlanırlar.

Kış

Kışın soğuğunda, yoğun triko ve yünden yapılmış kokulu modeller en çok talep görüyor. Genellikle uzun kolludurlar.

Ne ile giyilir?

Bu tarz bir elbise için herhangi bir çanta seçebilirsiniz.

Bir şal elbise için zarf çanta

Günlük büyük bir çanta modeli, küçük bir debriyaj ve uzun ince kemerli bir el çantası onunla eşit derecede çekici görünecek. Boynunuzu küçük zarif bir eşarp ile süsleyebilirsiniz.

Aksesuarlar

Uzun boncuklar (boncuklar küçük olmalıdır) ve sarkan küpeler, saran bir elbise için iyi seçeneklerdir.

Bir şal elbise için takılar (boncuklar)

Modelin dörtte üçü bir kola sahipse, bilek birkaç bilezik veya etkileyici bir saatle süslenmelidir. Bu tarz bir gece elbisesi inciler ve altın takılarla iyi gider.

Ayakkabı

Şal modelleri için ideal bir çift sandalet veya yüksek topuklu ayakkabılardır. Özellikle elbise klasik midi boyunda sunuluyorsa.

Düğmeli şallı bir elbise için yüksek topuklu ayakkabılar

Askılı sandaletler yazlık bir elbise ile iyi gider. Serin bir mevsimde, böyle bir kıyafet için ince topuklu çizmeler giymeye değer. Kışın, bir şal elbise, topuksuz yüksek botlarla veya kalın, sabit topuklu ayakkabılarla tamamlanabilir.

1 yorum

Şal elbise, kokunun açabileceği etki yarattığı için biraz baştan çıkarıcı. Bu elbiseleri seviyorum!

Moda

güzellik

ev