Elbise stilleri ve modelleri

Balon elbise - kalçalara hacim katıyor musunuz?

Balon elbise - kalçalara hacim katıyor musunuz?
İçerik
 1. özellikler
 2. Kimler için uygundur?
 3. etek türleri
 4. Kumaşlar
 5. örme
 6. Dolgun için balon elbise
 7. Moda trendleri
 8. Ne ile giyilir?
 9. Ayakkabı
 10. Aksesuarlar

özellikler

Balon elbise o kadar sıradışı ve akılda kalıcı bir şekle sahip ki başka bir tarzla karıştırılamaz. Bu model nedir? Balon elbisenin "özelliği", kıyafetin adını aldığı şişirilmiş etek gibi hacimlidir. Hacim belden veya göğüsten başlayabilir, ancak etek mutlaka aşağıya doğru daralacaktır.

Bu tarz, geçen yüzyılın ortalarında, gür kalçaları, göğüsleri ve ince bir beli olan bir kadın figürünün - sözde "kum saati" olarak kabul edildiği zaman ortaya çıktı.

Balon elbise, figürün orantılarını istenen standarda yaklaştırmayı mümkün kıldı. Eteğin ihtişamı çeşitli şekillerde elde edildi. Çoğu zaman, bu amaçla, astar kısaltıldı ve elbisenin kenarı ona sarıldı. Hacim yaratmak için etek üzerine birçok dart veya kıvrım da yapılmıştır.

Geçen yüzyılın stil balon elbisesi

Kimler için uygundur?

Balon elbisenin tarzı oldukça spesifik olmasına rağmen, farklı şekillerdeki kızlar böyle bir kıyafet giyebilir. Küçük göğüsleri, dar kalçaları ve ifade edilmemiş bir beli olan astenik bir fiziğe sahip genç bayanlar için, balon elbise doğru yerlerde hacim oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Elma tipi figür, göğüs ve kalçalarla aynı hacimde olduğu için belirgin bir belin olmaması ile de karakterize edilir. Durumu geniş bir kayış veya kemerle mideye takılan bir balon elbise ile düzeltebilirsiniz.

Elma figürlü obez kadınlar için balon elbise

Armut biçimli bir figürün sahipleri kıvrımlı kalçalarla övünebilir. Bu kız kategorisi, alt gövdeyi çok ağırlaştırdığı için hacimli etekli elbiseler ile kaçınılması gereken belki de tek kız kategorisidir.

etek türleri

 • Balon elbise ile kloş etek bugün pek olağan görünmüyor, ancak XX yüzyılda böyle bir kıyafet çok popülerdi. Kısaltılmış astar ve belde toplanan çok sayıda pile nedeniyle aynı anda hacim oluşturulur.
 • ile elbiseler lale etek oldukça sık oluşur. Özellikle beli ince, kalçaları dar ve bacakları ince olanlara çok yakışıyor. Kural olarak, bir lale eteği oldukça kısadır, uzunluğu nadiren dizin altına düşer. Etek üzerinde her zaman geniş bir boyunduruk ve birkaç uzunlamasına kıvrım bulunur.
 • Alt balon etek elastik, oldukça abartılı görünüyor, bu nedenle böyle bir kıyafet genellikle cesur, kendine güvenen kişiler tarafından seçilir. Böyle sıra dışı bir eteğe sahip balon elbiseler genellikle bel çizgisinden yoksundur, etek göğüsten hacim kazanmaya başlar ve dizlerin altında keskin bir şekilde daralır.

Kumaşlar

Balon elbiseler oluşturmak için çeşitli malzemeler kullanılır - sadece kıyafetin mevsimi ve stili ile ilişkilendirilirlerse. Bir kumaş için temel gereksinim, şeklini koruma yeteneğidir, bu nedenle malzemeler genellikle oldukça yoğun kullanılır.

Balon elbise dikmek için genellikle triko seçilir, çünkü mükemmel bir şekilde örtülür. Soğuk mevsim için yünlü bir kumaş seçebilirsiniz - o zaman geçen yüzyıldan bir moda tutkunu imajını yeniden yaratabilirsiniz.

Örme balon elbise

Balon elbiseler şenlikli ve hatta düğün kıyafetleri olabilir. Bu durumda, tafta veya organze gibi hafif, havadar kumaşlar tercih edilir. Yarı saydam malzemeden yapılmış hacimli bir etek, gerçek bir ışık bulutu gibi görünüyor.

örme

İpten örülmüş bir balon elbise kış için harika bir seçenektir, çünkü soğuk günlerde bile kadınsı kalmak isteriz. Sıcak giysiler elbette güzel olabilir. Çarpıcı bir örnek, çeşitli örme elbiseler ve eteklerdir. Çok sevimli ve rahat görünüyorlar ve ayrıca mükemmel derecede sıcaklar.

Mümkün olduğu kadar doğal yün ve minimum polyester veya akrilik içeren ipliklerden örülmüş modeller tercih edilmelidir. Böyle bir elbise sizi bir sezondan fazla memnun edecek, suni malzemelerden yapılmış modeller ise birkaç çoraptan sonra görünümünü kaybedecek.

Örme çizgili balon elbise

Dolgun için balon elbise

Balon elbise, her şeyden önce, hacimleri başarıyla gizlediği için tombul kızlarda harika görünüyor. Yapmamanız gereken tek şey kısa ve dolgun bacaklıysanız böyle bir elbiseyi kısa etekle giymektir. Diğer tüm durumlarda, bu modeli güvenle deneyebilirsiniz.

Sorunlu alanlarınız varsa, bu alanlarda dekoratif eşyaların dağınıklığından kaçının. Örneğin, tam kollar ve omuzlar "kanat" veya "el feneri" gibi kısa, hacimli kollarla vurgulanmamalıdır. Zaten kıvrımlı kalçalarınız varsa, eteği yama cepli balon elbiselerden kaçının.

Fazla kilolar için üç çeyrek kollu balon elbise

Moda trendleri

 • Önümüzdeki moda sezonunda dantelli veya dantelli elbiseler özellikle popüler olacak. Transparan eteklerden hoşlanmıyorsanız ama modanın gerisinde kalmak istemiyorsanız dantel korsajlı balon elbiselere yakından bakın.
 • Katmanlı elbiseler ve etekler bu yaz tüm hevesli moda kadınlarını gösterecek. Kendinize birkaç kat ince kumaştan yapılmış etekli bir balon elbise aldığınızdan emin olun. Bu kıyafette egzotik narin bir çiçeğe benzeyeceksiniz.
 • V yakalı elbiseler inanılmaz derecede kullanışlı bir özelliğe sahiptir: göğsü vurgular ve boynu görsel olarak gererler. Üçgen yaka, yeni moda sezonunun ana trendlerinden biridir. Çekici bir yakaya sahip balon elbise, başkalarının hayran bakışlarını yakalamanızı sağlayacaktır.

Ne ile giyilir?

Gardırobunuzdaki diğer elbiseler gibi bir balonun da doğru eşlik etmesi gerekir. Buradaki asıl görev, alt bedende oluşturulan hacmi dengelemek ve bel altı her şeyi masif detaylarla aşırı yüklememektir.

Balon elbisenin üzerine kısa bir ceket veya bolero giyilebilir. Etek çok uzun değilse klasik düz ya da bedene oturan bir trençkot işinizi görür.

Ceketli balon elbise

Kalın triko veya diğer sıcak kumaşlardan yapılmış balon elbiselerle renkli taytlar veya tozluklar giyilebilir. Kıyafet sağlamsa, yaramaz, eğlenceli bir görünüm için desenli taytları deneyin.

Bir şapka ile kombine yaz balon elbise

Ayakkabı

Balon elbise, görünümünüzün en önemli noktasıdır, bu nedenle diğer her şey çok fazla dikkat çekmemelidir. Ayakkabılar mümkün olduğunca basit, ancak elbisenin alt kısmı oldukça büyük olduğu için zarif seçilmelidir.

Balon elbise için zarif ayakkabılar

Bu nedenle, geniş üstleri olan botları ve kalın platformlu ayakkabıları bir kenara koyun. Daha az gösterişli bir şey bir balon elbisesine uyacaktır: pompalar, ince askılı sandaletler, zarif yüksek topuklu botlar. Düz tabanlı ayakkabılar atılmalıdır, çünkü böyle sıra dışı bir eteğe sahip bir elbise topuk gerektirir - böylece figürün oranları korunur.

Aksesuarlar

Aksesuarlar, görünümün ayakkabı veya elbiseden daha az önemli bir parçası değildir, bu nedenle onları kıyafetle uyumlu olacak şekilde seçmeniz gerekir. Stilistler, altın, gümüş ve değerli taşlardan yapılmış klasik mücevherlerin - zarif kolyeler ve ajur küpeler - bir balon elbiseyle (sadece bir düğün seçeneği değilse) kötü gittiğini söylüyor.

Böyle bir elbise için daha basit bir şey seçmek daha iyidir, ancak yine de orijinaldir. Yüksek kaliteli mücevherlere daha yakından bakın - alışılmadık bir yüzük şekli, küpeler ve kolyeler bir balon elbiseyle harika görünecek. Ayrıca, elbisenin ağır altını dengelemeleri için yeterince büyük mücevherler de seçebilirsiniz.

1 yorum

Bu etek şişirilmiş gibi görünüyor! 25 yaş üstü kadınların böyle bir elbise giymemesi gerektiğini düşünüyorum.

Moda

güzellik

ev