Elbise stilleri ve modelleri

Lale elbise - çiçek ilhamı

Lale elbise - çiçek ilhamı
İçerik
 1. Kimler için uygundur?
 2. Kesim türleri
 3. Kumaşlar
 4. kollu
 5. cepli
 6. Popüler renkler
 7. Uzunluk
 8. Stil kilolu için uygun mu?
 9. Ne ile giyilir?
 10. Aksesuarlar
 11. Ayakkabı

Lale elbiseler çok popüler ve çekici. Tarzın adı, elbisenin ters çevrilmiş lale çiçeği ile büyük benzerliği ile ilişkilidir.

Lale elbise stili

Belde, lale elbiseler dardır, uylukların üst kısmında, bu tür elbiselerin eteği genişler ve eteğe doğru daralır. Eteğe hacim kazandırmak için ya beli kıvrımlar halinde toplanıyor ya da farklı eleman ve ekler ile tamamlanıyor.

Abiye lale

Bu tarz elbiseler hem günlük bir kıyafet hem de bir kutlama için kıyafet görevi görebilir. Kalçaların dolgunluğunu gizlemeye yardımcı olur ve bacakları görsel olarak uzatmanın yanı sıra beli vurgular.

Kimler için uygundur?

Bir lale elbisesi bahar, hassasiyet ve gençlik ile ilişkilidir, bu nedenle genç kızlar genellikle onu seçer. Hem aşırı inceliği olan genç bir bayanda hem de kıvrımlı formları olan bir kızda eşit derecede iyi görünüyor.

Şüphesiz, lale tarzı, özellikle ince bacaklara sahip, figürü dikdörtgen ve kum saatini andıran kadınlarda en iyi duracaktır.

 • Hacimli bir etek, ters üçgen şeklini uyumlu hale getirmeye yardımcı olur.
 • Üçgen silueti olan bir kız, hacimli kollu veya yakasında perdelik bir model seçmelidir.
 • Kırılgan kızlar, üstü açık bir elbise içinde en iyi şekilde görüneceklerdir.
 • Kızın "elma" figürü varsa, onun için lale elbisesi doğru seçim olmayacaktır.
Lale abiye

Kesim türleri

Lale elbisede bulunan en popüler yaka V yakadır. Bazı modellerde koku varlığından dolayı oluşur.Bu elbise tarzındaki diğer yaygın kesikler oval ve yuvarlaktır. Dikdörtgen kesimli modeller de vardır.

Kumaşlar

Lale elbiselerin yazlık modellerinin dikiminde basma, şifon, pamuklu kumaş kullanılmaktadır.

Kayık yakalı lale elbise

Soğuk havalarda giyilen günlük elbiseler triko veya yün kullanır. Kıyafet bir kutlama için tasarlandıysa, üretimi için kadife, brokar, saten, ipek ve diğer pahalı kumaşlar kullanılır.

kollu

Bir lale elbisesinde kolların uzunluğu değişebilir. Hem uzun kollu hem de kısa kollu modelleri vardır. Bu durumda hem dar kollu hem de kabarık kollu olabilir. Omuzlarında fırfırlı bu tarz elbiseler çok popüler.

Uzun Kol Lale Elbise

Geniş veya ince askılı ürünler oldukça talep görmektedir. Omuzların tamamen çıplak olduğu elbise modelleri de vardır.

cepli

Lale elbise modellerinin bazılarında iç yan cepler bulunur. Bu elemanlar kalçalara hacim kazandırmaya yardımcı olur.

Cepli lale elbise

Popüler renkler

Siyah

Siyah lale elbise, siyah kılıf elbiseye iyi bir alternatiftir. Bu kıyafet, ofis kıyafeti olarak giyilebilecek kadar katıdır.

Siyah bir lale elbisenin dekorasyonunda yapay elmas veya payetler kullanılıyorsa, bu model bir kulübe veya bir partiye giyilebilir. Aynı şey mini boy modeller için de geçerlidir.

İnce bir bele dikkat çekmek isteyenler bu tarzla birlikte laconic siyah için kontrast oluşturan bir kemer tercih edebilirsiniz. Kırmızı veya altın gibi parlak bir kemere sahip tek renkli siyah lale tarzı bir kıyafet güzel görünüyor.

Kemerli Lale Elbise

Mavi

Mavi seri, soluk maviden koyu kot ve çivit mavisine kadar farklı tonlarda lale elbiselerinde sunulmaktadır. Lacivert lale kıyafetleri incedir ve tam uylukları gizlemeye yardımcı olur. Bu tür elbiselerin korsajı genellikle V yaka ile sunulur.

Kahverengi bir deri kayış veya siyah bir kemer, mavi bir lale elbisesi için iyi bir eşleşmedir.

Mavi lale elbise

Beyaz

Kar beyazı lale elbiseler nazik ve feminen görünür, bu nedenle güzel bir gelinlik görevi görebilirler.

Lale beyaz gelinlik

Gelinliklerle ilişkilendirmeyi dışlamak için, bu tarzdaki beyaz elbiseler, örneğin etek ve boyun çizgisi boyunca siyah süslemeler gibi diğer renklerin eklerini içerebilir. Ayrıca parlak bir kemerle beyaz lale elbise giyilebilir.

Bej

Pastel tonlar, hassas bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Bu rengin lale elbiseleri genellikle günlük kıyafet olarak kullanılır ve onları ilginç aksesuarlarla eklerseniz romantik bir görünüm elde edersiniz. Bu tarzdaki bej bir elbise için kahverengi veya siyah bir kemer en uygunudur.

kırmızı

Romantik bir tarih, balo veya başka bir kutlama için parlak kırmızı bir lale elbise giyilir.

kırmızı lale elbise

Bu elbisenin eteği katlı ise model havadar görünecektir. Spagetti askılı saten kırmızı lale elbise, bir parti veya diğer önemli etkinlikler için iyi bir seçimdir.

Uzunluk

Lale elbise eteğinin boyu boyuna göre seçilir. Kız ne kadar kısa olursa, alabileceği model o kadar kısa olur. Ancak bunun için ideal bir kaval şekli gerekir.

Lale elbise uzunluğu

Uzun

Uzun lale elbiseler genellikle orta uzunluktadır. Esas olarak pahalı kumaşlardan yapılmış güzel yüzeylere sahip gece elbiseleri ile temsil edilirler. En yaygın olanı bu tarzdaki siyah, kırmızı ve beyaz uzun elbiselerdir.

Midi

Dizin biraz altında olan kıyafetler uzun boylu kızlar için mükemmel görünüyor. Genellikle farklı uzunluklarda kollu gizli gündelik elbise seçenekleridir.

Kısa boylu

Kısa lale elbiseler moda tutkunları arasında en yaygın ve popüler olanıdır. Hem günlük kullanım için hem de dışarı çıkmak için kıyafet olarak seçilirler. Dizin biraz üzerinde olan elbiselerin, ortalama boydaki kızlar için en uygun olduğunu unutmayın. Ayrıca kısa boylu bayanlar mini lale etekli bir elbise giymelidir.

Stil kilolu için uygun mu?

Bir lale elbisesi, özellikle böyle bir kıyafetle yüksek topuklu ayakkabılar giyerseniz, kıvrımlı şekillere sahip kızlarda oldukça çekici görünüyor. Obez kadınlar için en iyi seçim, saran bir model olacaktır. Ayrıca, fazla kiloluysanız, orta veya uzun kollu bir lale elbisesi iyi bir seçenek olacaktır.

Ne ile giyilir?

Kalçalarınızı kapatmayan kısa bir ceket veya ceket ile lale elbise giyin.

Lale elbisesi için kısa ceket Kate Middleton

En başarılı eklemelerden biri, rengi kıyafetin tonuyla kontrast oluşturacak bir kemer veya kayıştır. Kalınlığı kızın beli dikkate alınarak seçilir - ince bir belin sahibi geniş bir kemer kullanabilir ve beli görsel olarak inceltmek istiyorsanız, daha küçük bir kemer seçmelisiniz.

Aksesuarlar

Zarif küpeler, bilezikler ve ince zincirler böyle bir tarz için uygun süslemeler olacaktır. Bir boyun atkısı ve ince kemerli veya küçük bir debriyajlı bir çanta ile desteklenebilirler.

Mücevher ve debriyaj ile gece elbisesi lale

Ayakkabı

Topuklu ayakkabılar, lale tarzı bir elbiseye en uygun olanıdır. Ayrıca, kıyafetin uzunluğu ne kadar uzunsa, ayakkabının topuğu da o kadar ince ve yüksek olmalıdır. Yoğun kumaştan yapılmış orta uzunlukta bir elbise için stiletto botlar iyi bir seçimdir.

1 yorum

Bu tarz, hacme çok şey katıyor. Kıvrımlar nedeniyle her zaman kırıştığı için kırışık olmayan bir kumaş satın almak daha iyidir.

Moda

güzellik

ev