Elbise stilleri ve modelleri

Pileli elbise: moda kıvrımlar hakkında konuşalım

Pileli elbise: moda kıvrımlar hakkında konuşalım
İçerik
 1. Pileli elbisenin özellikleri
 2. Kimler için uygundur?
 3. Pileler ve pileler arasındaki fark
 4. Kumaşlar
 5. Uzunluk
 6. Popüler renkler
 7. Pileli elbise Marilyn Monroe
 8. Ne ile giyilir?
 9. Ayakkabı
 10. Aksesuarlar

Pileli dikişler, kumaşlara ve giysilere lüks bir görünüm katmanın harika bir yoludur. Her kadının giyebileceği pileli elbiseler lüks ve feminenlik vererek onun güzelliğini vurgular.

Uzun pilili pembe elbise

Pileli elbisenin özellikleri

Kıvrımların bolluğu görüntünün zor bir unsurudur, bu nedenle genellikle şu şekilde kullanılır:

 • Elbisenin alt kısmı pileli bir etektir. Düşük veya yüksek belli herhangi bir uzunlukta elbiseler için mümkün olan vurguları aşağı kaydırmaya yardımcı olur. Kadınlık ve zarafet bir dokunuş bırakarak görüntünün diğer detayları ile seyreltilir.
 • Pileli detay: kollarda elbisenin üst kısmında kolların dolgunluğunu gizler - göğsün hacmini görsel olarak arttırır. Kolların dökümlü kumaşı sayesinde bohem bir şıklık katarak abiye bir görünüm oluşturmaya yardımcı olur. Geniş kalçalardan uzak görünüyor. Görüntü zarif ve ilginç.
 • Elbisenin tüm uzunluğu boyunca plise - enfes ve şenlikli bir seçenek. Genellikle kolların, özlü bir yakanın ve güzel aksesuarların yokluğuyla oynanır. Bu kesimin kıyafetleri kutlamalar için kullanılıyor, bu yüzden onları çok dikkatli seçmeniz gerekiyor. Ancak bu eğilim, birkaç mevsim için alaka düzeyini kaybetmedi.

İnce malzemelerden yapılmış elbiseler, farklı dokularda çok katmanlı modeller oluşturmanıza olanak tanır. Yarı saydam ve akıcı kumaşların kat kat kullanımı pilelerle iyi gider.

Katmanlı pilili elbise

Kimler için uygundur?

Pileli kumaşın ilginç özellikleri vardır. Bu, onu örtmenize ve hacim oluşturmanıza ve kıvrımlı formların varlığında onları ustaca gizlemenize olanak tanır. Herkesin yüzüne uyacak şekilde plise, doğru uzunluğu seçmek ve vurgu eklemek önemlidir.

Kıvrımlar hacim ekler, böylece ince kızlara yakışır, havadarlık yaratır, görüntüye hassasiyet ve romantizm verir. Ustaca sunulan pile, dolgunluğu gizleyebilir, kadınlığı vurgulayarak sofistike bir zarafet katabilir.

İnce kızlar için kısa kırmızı ve beyaz pilili elbise

Uzun boylu kızlar uzun pilili elbiseleri deneyebilir, etekteki pileler gür kalçaları gizler, sorunlu durumlarda vurguyu en üste taşıyabilirsiniz. Bu armut figürü için geçerlidir: dökümlü bir korse veya kollar doğru oranları yaratacaktır. Yemyeşil pileli etekler, dikkatleri geniş omuzlardan uzaklaştırır. Dolgun kısa kızların kumaşın bu dokusuna dikkat etmesi gerekir, renk vurguları, elbisenin tüm uzunluğu boyunca kıvrımlar veya hacmi maskeleyen büyük düz kıvrımların kullanımı onlara yardımcı olacaktır.

Pileler ve pileler arasındaki fark

Dalgalı ve pileli - kumaşı belirli bir şekilde katlayarak nihai ürüne hacim eklemenin bir yolu. Pileli bir tarafı daha uzun, diğer tarafı daha kısadır. Kıvrımların yönü ve konumu ne olursa olsun, kıvrım kenardan daha geniş olacaktır. Hem kenar hem de kat için aynı boyutlarda oluklu yapmak gelenekseldir. Bu nedenle, bölümde, bir kağıt yelpazesi için yapılmış bir akordeon benzer.

Bu nedenle, oluklu kumaşlar için genişliği değiştirmek daha uygundur: aynı, tek tip kıvrımlara sahiptirler. Kıvrım oranlarını korumak zor olduğu için bunu pileli pilelerle yapmak zor olacaktır.

Pileli Uzun Yeşil Elbise

Kumaşlar

En kolay yolu, güzel dökümlü hafif ve ince kumaşlara (saten, şifon tabanlar, ipek) istenilen şekli vermektir. Geleneksel olarak süslü fırfırlı elbiseler için kullanılırlar. Pileli deri, triko ve örgü muhteşem görünüyor. Cilt tipinin organik yapıları benzersiz ve şık görünümler yaratır. Sıcak tutan kumaşlar kıvrımların daha rahat ve ofis gibi görünmesini sağlar.

Pileli yün asil ve pahalı görünüyor ve iyi bir zevkin işareti. Örme ve örme kumaşların katlanarak giydirilmesi ilginç ve tehlikeli bir tekniktir. Dolgunluğu gizleyecek veya örme bir elastik banttan daha iyi süsleyecektir, ancak tam bayanlar için bu kadar karmaşık bir stil ve malzeme oyunundan kaçınmak daha iyidir. Ancak anne adayları örgü ve örgü elbiselerde yüksek belden aşağı pile ve pileleri mutlu bir şekilde kullanabilirler.

Uzunluk

Elbisenin uzunluğu, yükseklik dikkate alınarak belirli bir durum için seçilmelidir. Pileli uzunluğu da önemli olacaktır, diğer detaylarla ilişkisi. Tam pileli elbise, şenlikli ve şık bir hafta sonu seçeneğidir. Pileli süslemeli düz veya bedene oturan bir elbise daha çok yönlüdür ve iş ortamına mükemmel uyum sağlar.

Stilistler, kıvrımların büyük hacimleri gizlemesi, gizlemesi gerektiğine inanıyor. Bu elbise ile düzensiz bacakları da kapatabilirsiniz. Ancak düz olanlar asimetrik pileli etek ile vurgulanmalıdır.

Asimetrik pilili elbise

yere kadar uzun

Sosyal etkinlikler ve halılar için bir elbise, pilelerle süslendiğinde özellikle narin ve zarif olacaktır. Açık sırt, çıplak eller, şeffaf ve uçuşan süslemeli diğer yaka seçenekleriyle harika görünüyor. Boyun çizgisinin Amerikan kol deliği, sofistike ve özlü bir ciddiyet katacaktır. Küçük pileli uzun bir elbise, dedikodunun ebedi bir klasiğidir.

Midi

Etkileyici ve tehlikeli elbise uzunluğu. Kalçaları ve bacakları vurgulayarak figürü iştah açıcı ve kadınsı yapar. Bunlar sorunlu alanlar ise, eteği hafifçe uzatın, olukları üst kısma aktarın, büstü gür süslemeli vurgulayın.

Hassas kumaşlar ve yaka, gece elbiselerinin ayrıcalığıdır. Yoğun kumaşlar, ölçülü renkler ve desenler, klasik stiller, katı detaylar modeli ofis versiyonuna dönüştürecek.

kısa

Pileli mini elbise, retro stili anımsatan figür için harika bir iltifat. Yakaya çok dikkat edilir. Böyle bir elbise, ince formda bir figürle minyon kızlarda iyi görünecek.

Popüler renkler

Modeli zorlaştırmamak için düz pileli kumaşlar kullanın.Çizim nadiren kullanılır, küçük ve basittir. Kontrast veya tek renkli süslemeli kombine elbiseler ilginç görünüyor. Farklı kumaşlar kullanılıyorsa, aralık aynı olmalıdır. Stilistler geçişleri sever, karmaşık kıvrımların yürütülmesinde bozulma etkisi. Parlak ve doygun renkler her zaman iyi ve göz alıcıdır. Hassas pastel tonlar, vanilya havasını ve romantizmi vurgular.

Siyah

Siyah pileli bir elbise, hem ofis hem de şenlik için yapması kolay, çok yönlü bir seçenektir. Doğru aksesuarlar görünümü şekillendirmeye yardımcı olacaktır.

Beyaz

Beyaz bir elbise, bir duruma uyum sağlamak siyah elbise kadar kolaydır. Renginden dolayı yaza ve abiye elbise seçeneklerine daha yakındır.

kırmızı

Parlak ve zengin renk, stili vurgulayacak ve elbiseyi ana detay haline getirecektir. Ancak kutlamalar için ideal olan böyle bir elbise, güzel bir kesim ve tüm nüanslara sorumlu bir yaklaşım gerektirir.

Pileli elbise Marilyn Monroe

İnsanlık tarihinin en ünlü ve inanılmaz pahalı elbisesi. Bu beyaz şaheser özellikle Marilyn için yaratılmıştır. Stilistler özlü ve açık bir elbise yaratmayı başardılar. Şimdi en popüler model ve bir klasik olarak kabul ediliyor.

Marilyn Monroe Beyaz Pileli Elbise

Ne ile giyilir?

Etnik ve klasiklerle organik olarak birleştirilen pilili tatil ve yazlık elbiseler, hippi veya casual bir bohem kıyafeti oluşturuyor. Ceketler, hırkalar, blazerler, deri ve kot ceketler ile harika görünüyorlar. Böyle bir üst, dikkatsizliği susturur veya elbisenin hassasiyetini vurgular. Abiye ve abiye modeller talepkar: sezona uygun ajur pelerinler, bolerolar ve hırkalar veya kürkler.

Ayakkabı

Bir ofisin klasik bir tekneye, loafer'lara, bale dairelerine ihtiyacı vardır. Bir yaz topluluğunda sandaletler uygun, düz ve platformlu, açık sandaletler. Ajur botları, kısa elbise uzunluğu ile uzun bacakları süsleyecektir.

Maxi, hassas topuklu ayakkabılar gerektirir. Sezonu akılda tutmak ve elbisenin tarzını korumak önemlidir.

Aksesuarlar

Takılar dikkatli kullanılmalı, hacimli ve karmaşık olmamalıdır.

Pileli deri elbise ve takı

Ajur, ince, havadar elemanlar ve küçük taşlar, bilezikler, saç bantları ve zincirler, ince kemerler zarafet eklemeye ve görüntüyü tamamlamaya yardımcı olacaktır.

Pileli, gardırobunuzda da olması gereken harika ve etkileyici bir trend!

Pileli kısa deri elbise
yorum yok

Moda

güzellik

ev