Elbise stilleri ve modelleri

Gömlek elbise - acımasız görünümden zarif görünüme

Gömlek elbise - acımasız görünümden zarif görünüme
İçerik
 1. Kimin için?
 2. biraz tarih
 3. özellikler
 4. Akşam
 5. Ev
 6. kot
 7. donatılmış
 8. iş tarzı
 9. Özgür
 10. Safari elbisesi
 11. Popüler renkler
 12. Şık baskılar
 13. Uzunluk
 14. Moda trendleri
 15. Ne ile giyilir?
 16. Aksesuarlar
 17. Ayakkabı

Gömlek elbise gibi çok yönlü ve rahat kıyafetlerin yüksek popülaritesi bir yıldan fazla bir süredir kutlanmaktadır. Bu tarz elbiseler birçok modacının gardırobunda görülebilir.

Kimin için?

Bu elbise tarzı evrensel olarak kabul edilse de, bir kıyafet seçerken figürünüzün nüansları dikkate alınmalıdır.

Kız zayıfsa ve figürü bir dikdörtgene benziyorsa, hafif kumaştan yapılacak, orta uzunlukta ve hafif bir gölgeye sahip düz bir gömlek elbise seçmeniz önerilir.

Hafif safari gömlek elbise

Kadınsı kum saati figürüne sahip kızlar, her uzunlukta hem bol hem de bedene oturan gömlek elbiseler giyebilirler. Rakam orantısız ise (üst veya alt kısım tam ise) desensiz ve kemersiz geniş bir elbise modelinde seçiminizi durdurmalısınız.

Gömlek elbise genellikle muhafazakar ve sade ama şık giyimden hoşlanan kadınlar tarafından satın alınır ve giyilir. Bu, minimalizm hayranları ve aynı anda hem rahat hem de zarif elbiseler giymek isteyen kızlar arasında popüler bir tarz.

Haki kısa gömlek elbise

biraz tarih

Bu elbise tarzı, efsanevi tasarımcının erkeklerden rahat bir gömlek ödünç almaya ve onu kadın figürüne uyarlamaya karar verdiği 20. yüzyılda ünlü Coco Chanel tarafından icat edildi.

Gömlek elbisenin kadın gardırobunda ortaya çıkması kadın modasında bir sıçrama yaptı. O zamandan beri, bu tarz, zamanın trendlerine göre periyodik olarak değişip uyum sağlamasına rağmen, kadınlar tarafından talep edilmektedir.

Coco Chanel gömlek elbise

50'li yıllarda bu elbise Christian Dior tarafından modifiye edilerek yeni koleksiyonlarında yer aldı.60'larda, bu tarzın popülaritesi hem SSCB'de hem de yurtdışında önemli ölçüde arttı. Gömlek elbiseler dergi kapaklarında ve podyumlarda giderek daha fazla yer alıyor. 80'li yıllarda model, o dönemde safari tarzını teşvik eden Yves Saint Laurent'in beğenisine geldi.

özellikler

Elbise gömleği, belirgin bir belin olmadığı, ancak genellikle bir yaka ve kolların bulunduğu, ağırlıklı olarak düz kesimli bir elbise olarak adlandırılır.

Çoğu model için, yakalar dik veya aşağı açılır bir seçenekle sunulur. Manşon takılabilir ve manşetlerle desteklenebilir, ancak eksik de olabilir. Genellikle bir gömlek elbisenin arka kısmında katlanma olur ve ürün biraz darsa ön kısımda da katlanma olur.

Siyah Salıncak Gömlek Elbise

Neredeyse tüm gömlek elbiseler erkek gömlekleri gibi düğmelidir. Bu durumda, düğmeler çubuğun altına açık veya gizli olarak yerleştirilir. Bu tarz elbiseleri dikmek için çoğunlukla doğal kumaş kullanılır - keten, yün, kot pantolon, kadife, pamuk ve diğerleri. Elbiselerin çoğu düz bir renge sahiptir, ancak eteklerinde, manşetlerinde veya yakasında süslemeli ve işlemeli modeller de vardır.

Akşam

Kısa bir ipek gömlek elbise, bir parti için harika bir seçimdir. Yüksek topuklu ayakkabılar ve ilginç bir kavrama buna uyuyor.

ipek gömlek elbise

Ayrıca parlak bir ayakkabı, bir çanta ve bir kemer seçerek günlük bir gömlek elbiseden yola çıkarak bir randevuya veya partiye uygun bir görünüm yaratabilirsiniz.

Debriyajlı gömlek elbise

Elbisenin rengi ayrıca bir akşam yayı için bir vurgu görevi görebilir. Bunu yapmak için, doygun bir gölgeye sahip bir model seçin, zıt uygun bir renkte mücevher ekleyin ve unutulmaz bir görünüm garanti edilir.

İlginç bir akşam seçeneği de yere siyah bir gömlek elbise olurdu. Onun için yüksek topuklu ayakkabılar giyin, şenlikli bir stil yapın ve küçük bir el çantası alın. Üstte ve altta birkaç düğmeyi açık bırakın.

Stiletto sandalet ile uzun siyah gömlek elbise

Ev

Bu tarz bir kıyafet, evde giyilen bir elbise olarak idealdir. Ev gömlek elbisesi yumuşak ve rahat kumaşlardan dikilmiştir. Kadınlığı vurgularlar ve günlük ev giyimi olarak bornozlardan çok daha uygundurlar.

kot

Denimden yapılan gömlek elbise, başarılı silüeti ve pratik kullanımı nedeniyle bu günlerde çok popüler. İnce kottan yapılmış modeller, gevşek bir uyum ve orta boy ile karakterizedir. Bu tür elbiselerde malzeme mükemmel bir şekilde örtülür ve figürü vurgular.

kot gömlek elbise

Takım hem rahat hem de şık. Kemer, hacimli bir deri çanta, büyük aksesuarlar ve düz tabanlı ayakkabılar ile tamamlanmaktadır.

Bir kot gömlek elbise, günlük gardırobunuz için harika bir temel oluşturur. Bunun için farklı aksesuarlar seçerek, her gün için pratik ve orijinal yaylar elde etmek için istediğiniz stili (örneğin, kentsel veya etnik) oluşturabilirsiniz.

Kırmızı bir şapka ve terlik ile birlikte omuz çantalı kot gömlek elbise

Sıkı klasikler olarak adlandırılabilecek kot modelleri daha az çekici değildir. Aşağıya doğru açılan bir yaka, açık bir kayış ve ceplerin varlığı ile ayırt edilirler. Retro bir görünüm oluşturmak için, platform ayakkabılar, yumuşak bir çanta ve büyük gözlüklerle böyle bir elbiseyi tamamlayan işlemeli bir çivit rengi gölge seçebilirsiniz.

donatılmış

Bu gömlek elbise modelleri, ince bir figürün avantajlarını göstermeye yardımcı oldukları için vurgulanan kesim detayları ile ayırt edilir.

Gömme gömlek elbiseler, ürünlerin tam olarak bele oturması nedeniyle dartlara sahiptir. Çoğu zaman, bu modeller diz boyudur.

iş tarzı

Gömlek elbisenin karakteristik bir yakası olduğu için bu kıyafet iş elbisesi olarak oldukça uygundur. Özellikle sağduyulu bir renkte ve ek bitirme olmadan bir ürün seçerseniz. Bir iş gömleği elbisesi ağırlıklı olarak orta uzunlukta ve ayrıca kapalı bir üst kısımdır. Deri çanta ve şık deri kemer ile kombinlenir.

Özgür

Gömlek elbisesi geniş olabilir, görsel olarak kızın giydiğinden birkaç beden daha büyük olabilir.

Oversize saten gömlek elbise

Bu dökümlü elbiseler feminen göründükleri ve erkek gömleklerine hiçbir şekilde benzemedikleri için çok popülerdir. Şifon, kot, kambrik, ince yün ve diğer kumaşlardan dikilirler.

Safari elbisesi

Bu, karakteristik özelliği ceplerin ve bağlantı elemanlarının bolluğu olan gömlek elbise çeşitlerinden birinin adıdır. Böyle bir elbisede cepler hem üste hem de eteğe yerleştirilebilir.

Safari gömlek elbise

Ayrıca çoğu safari elbise modelinde katlanır yakalı, kemerli ve kısa kolludur. Genellikle, bu tür elbiseleri dikmek için kalın kumaş kullanılır. Ön safari elbisesi, tüm uzunluk boyunca düğmeler veya fermuarlarla sabitlenir.

Popüler renkler

Beyaz

Beyaz gömlek elbiseler en çok tercih edilenler arasındadır. Bu modeller, özellikle şifon, kambrik veya ipekten yapılmışlarsa, günlük yazlık gardırop için satın alınır. Böyle bir elbisede, bronzlaşmış cildi mükemmel bir şekilde gölgeleyebilir ve figürün inceliğini vurgulayabilirsiniz.

Beyaz gömlek elbise için en uygun aksesuar rengi bej, siyah veya kahverengi olacaktır.

Uzun beyaz gömlek elbise

Siyah

V yakalı siyah gömlek elbisede, figürün inceliğini vurgulayabilirsiniz. Siyah modeller gece giyiminde de baz olarak kullanılabilir. Bu durumda, parlak aksesuarlarla tamamlanırlar.

Mavi

Bu rengin gömlek elbiseleri çoğunlukla denim modelleri ile temsil edilir, ancak pamuk, şifon, keten ve diğer kumaşlardan ürünler de vardır.

Mavi gömlek elbise

Bu elbiselerin gölgesi çok farklı olabilir - narin maviden koyu çivit mavisine. Çizgili, kareli veya puantiyeli baskılara sahip bu tarzdaki mavi elbiseler çok popüler.

Siyah ve beyaz

Beyaz süslemeli siyah gömlek elbiseler, figürün artılarını vurgulamaya ve olası kusurları gizlemeye yardımcı olur. Manşetlerin ve plaketin beyaz renkle vurgulandığı siyah bir elbise olabilir.

Puantiyeli, küçük ve büyük kareli, küçük çiçek desenli veya çizgili siyah modeller dikkat çekiyor.

Şık baskılar

Çok popüler monokrom gömlek elbise modelleri ile birlikte birçok moda kadını baskılı bir kıyafet satın alıyor.

Baskılı gömlek elbise

Bu elbiselerin renkleri çok çeşitlidir. Çizgili, puantiyeli, çiçekli, kareli gömlek elbiseleri görebilirsiniz. Baskılı bir ürün seçerken, şeklin nüanslarını dikkate almak önemlidir. Örneğin, kıvrımlı şekillerin sahipleri için büyük bir kafeste veya yatay şeritte bir gömlek elbise önerilmez.

Uzunluk

yere kadar uzun

Bu gömlek elbise modeli feminen ve oldukça ilginç bir kıyafet.

Uzun puantiyeli gömlek elbise

Böyle bir elbisenin tokaları tüm uzunluk boyunca gidebilir, ancak sadece bele kadar düğmeleri olan ürünler de vardır ve alt kısımda etek sağlam kalır. Böyle bir elbise, dolgun bacakları kolayca gizleyecektir.

Midi

Bu uzunluktaki modeller hem genç bayanlar hem de yaşlı kadınlar arasında talep görüyor. Bu elbise bir ceket veya ceket ile giyilebilir. Midi gömlek elbisenin kolu hem kısa hem de uzundur.

Elbise gömlek midi boy

Kıyafetin üst kısmı istenirse sıkıca düğmeli olabilir veya birkaç düğmeyi açmadan bırakabilirsiniz.

kısa

Mini gömlek elbise, çoğunlukla yaz aylarında düz sandaletler veya yüksek topuklu ayakkabılarla giyilir.

Baskılı kısa gömlek elbise

Böyle bir elbise için az sayıda aksesuar yeterlidir veya genel olarak sadece bir çanta ile yapabilirsiniz. Geniş bir kısa gömlek elbise genellikle bir kemerle tamamlanır.

Moda trendleri

Günümüzde, iş dünyasından askeriye ve romantiğe kadar birçok çağdaş stilde bir gömlek elbise var. Bu tür giysiler yazlık gardıropta vazgeçilmezdir ve önemsiz olmayan bir günlük görünüm oluşturmanıza olanak tanır.

Modern trend, özgürlük ve zarafetin birleşimidir - ve gömlek elbisede sunulan da budur.

Haki Günlük Gömlek

Kalça ve göğüste geniş cepli, belin geniş bir deri kemer veya ince bir kayışla vurgulandığı popüler modeller.Modern koleksiyonlarda romantik modeller tarafından serbest kesim ve vintage bir siluete sahip katı ürünlerle sunulan denim gömlek elbiseler yüksek talep görüyor.

Ne ile giyilir?

 • Bir gömlek elbise genellikle bir kemerle tamamlanır ve bu da görünümü daha kadınsı kılar.
 • Bu tarz elbiseler kendi başlarına giyilir, ancak çoğu zaman yanlarında tozluk, tozluk veya kot pantolon giyerler.
 • Klasik bir gömlek elbise için hafif şifon veya ipek eşarp tercih edebilirsiniz.
 • Kıyafet, kürk kısa bir yelek, geniş bir çanta ve büyük güneş gözlükleriyle tamamlanabilir.

Aksesuarlar

Zarif aksesuarlar, örneğin ince bir zincir üzerinde bir kolye, ince askılı küçük bir çanta veya ince küpeler, gömlek elbise için iyi bir seçim olacaktır.

Gömlek elbise aksesuarları

Vintage bir görünüm için, aksine, büyük mücevherler - boncuklar, küpeler, bir bilezik kullanırlar. Ahşap veya deriden yapılmış kahverengi renkli aksesuarlar beyaz gömlek elbise için idealdir.

Ayakkabı

Yüksek topuklu ayakkabılar bir gömlek elbise için harikadır. Modele bağlı olarak bunlar sandalet veya ayakkabı olabilir.

Ayakkabı ile gömlek elbise

Ayrıca bu tarz sandalet ve balerinlerle iyi gider. Böyle bir elbisenin uzun bir modeli için kalın topuklu veya platformlu ayakkabılar seçin. Retro bir görünüm için gömlek elbisenizle platformlu ayak bileği botları veya sabit bir topuklu ayakkabı giyin.

1 yorum

Uzun gömlek elbiseler bir şekilde özellikle romantiktir.

Moda

güzellik

ev