Elbise stilleri ve modelleri

Hurda malzemelerden elbiseler - basitten en abartılı görüntülere

Hurda malzemelerden elbiseler - basitten en abartılı görüntülere
İçerik
 1. Çeşitli hurda malzemeleri
 2. Neden orijinal bir elbiseye ihtiyacın var?
 3. Bir erkek gömleğinden
 4. Bir tişört veya tişörtten
 5. bir eşarptan
 6. erkek kravatlarından
 7. çadırdan
 8. Kağıt
 9. Parlak bir dergiden
 10. yenilebilir
 11. toplardan
 12. bulaşıklardan
 13. çöp torbasından
 14. Çantalardan
 15. disklerden
 16. yıldırımdan
 17. viski bandından
 18. Sonbahar yaprakları
 19. çiçeklerden ve bitkilerden
 20. Diğer malzemelerden

Zamanın akışı durdurulamaz. Moda da durmuyor. Moda trendlerini takip etmek her geçen gün daha kolay hale geliyor, çünkü podyumlarda giderek daha fazla doğaçlama malzemelerden kıyafetler görünüyor.

Kendin yap elbiseler sadece işçiliğinizi ve yaratıcılığınızı göstermekle kalmaz, aynı zamanda birkaç yeni, orijinal kıyafetle gardırobunuzu yenileyin. Makalede sunulan elbiselerin çoğu günlük yaşam için pek uygun değil, ancak birkaç fikir mükemmel bir şekilde gerçekleşecek ve görünümünüzü daha ilginç hale getirecek.

Kağıt elbise

Hurda malzeme çeşitleri

Mevcut araçlardan kıyafetler oluşturmak için hacimli ve ağır malzemeler dışında her şey uygundur.

Tek kelimeyle, asma katta yatan ve zaten bir ayağı çöp tenekesine atmış olan her şeyi kullanmaya değer.

Neden orijinal bir elbiseye ihtiyacın var?

Doğaçlama bir elbise, yaratıcılığınızı göstermenize, bir yarışmaya katılmanıza, bir kutlamada öne çıkmanıza ve ayrıca modası geçmiş veya sizden sıkılmış eski kıyafetleri güncellemenize izin verecektir.

Üstelik bu, herhangi bir özel finansal maliyet olmadan bir çift elbise satın almanın en orijinal yoludur.

Plastik tabaklardan yapılmış elbise

Bir erkek gömleğinden

Popülerliğin zirvesinde artık büyük beden bir erkek gömleğinden elbiseler var. Bir gömleği elbiseye dönüştürmenin birçok yolunu bulabilirsin ama biz iki ana yola odaklanacağız.

İlk yol dikişsizdir.Gömleği kendimize, yaka göğüsten daha yüksek olacak ve yaka bir sınır gibi olacak şekilde tutturuyoruz. Kolları belin etrafına sarın ve bir fiyonk ile bağlayın. Alışılmadık ve şık bir elbise hazır!

Hakkında makalede daha fazlasını okuyun erkek gömleğinden elbise nasıl yapılır.

Bir erkeğin gömleğinden elbise

İkinci seçenek, zaten anladığınız gibi, bir gömleğin dikiş kullanılarak elbiseye dönüştürülmesidir. İnternet, çok çeşitli değiştirme yöntemleriyle dolup taşıyor, böylece size uygun olanı kolayca bulabilir, sıra dışı ve parlak görünebilirsiniz.

Erkek gömleğinden bir elbise örneği

Bir tişört veya tişörtten

Bir başka popüler malzeme de erkek tişörtü veya tişörtüdür. Burada da birçok harika ve ilginç modeller var.

Erkek tişörtünden elbise

Tişört büyükse ve sıska bir kızsanız, bu tişörtü elbiseye dönüştürmek için dikiş kullanabilirsiniz.

Bir erkek tişörtünden elbise

bir eşarptan

Bir plaj pareo veya büyük bir eşarp kolayca bir elbiseye dönüştürülebilir.

Şal elbiseler

İki özdeş eşarp alarak bir köşeye bağlayın. Sağ omuz olacak diyelim. Bir atkıyı öne, ikincisini geri atıyoruz. Arka atkıyı yan köşelerden alıp sağ tarafa ve ön tarafın yan köşelerini - üstte ve sol tarafta bağlarız. İnce bir kemer kayışı ekleyin ve çok hoşsunuz!

Yaz eşarp elbise

Ayrıca bir atkıyı çeşitli şekillerde bağlayarak ilginç bir kıyafet oluşturabilirsiniz.

Asimetrik eşarp elbise

erkek kravatlarından

Ondan önce bile moda geldi ve onunla birlikte tasarımcılar. Birbirine dikilen ve organik olarak birbiriyle uyumlu olan kravatlar, eşsiz ve göz alıcı bir mini elbiseye dönüşüyor. Stokta çok fazla malzeme varsa, maksimum uzunlukta bir elbise oluşturabilirsiniz.

Sadece birbirine dikilmekle kalmayıp, bazı yerlerde bir örgü oluşturan iki renk kravattan yapılmış bir elbise, seçkin ve mükemmel görünüyor.

çadırdan

Neden olmasın? Üstü açık ve bedene oturan bir elbise, önü fermuarlı, uzun etekli ve arkada treni olan bir elbise hayal edin. Birkaç renkte yapılmış bu elbise tek başına etkileyici görünüyor. Ve kumaşın önceki amacını ve kullanımını gösteren her şeyi kaldırırsanız, o zaman çok az insan bu elbisenin sizin tarafınızdan doğaçlama araçlardan yaratıldığını tahmin edecektir.

Yaratıcılar daha da ileri gittiler ve turizm ile modayı birleştirerek çadır elbiseleri yarattılar.

Kağıt

Her ev yenilendi, ardından parçalar, hatta duvar kağıdı ve kağıt ruloları kaldı. Zamanla, tavan arasında veya asma katta tozlandılar. Onları alıp kendi ellerinizle bir kağıt elbise yaratarak onlara ikinci bir hayat vermenin zamanı geldi.

duvar kağıdı elbise

Gövde çevresinde birkaç rulo kağıt ile donatılmış bir üst oluşturun. Kağıdı arkaya veya yan tarafa bantla yapıştırın. Bu sayede korseye bağladığımız düz bir etek de yapabilirsiniz. Bu seçenek hoşunuza gitmiyorsa, kağıttan ve birkaç kat halinde koni halkaları takabileceğiniz eski bir etek alabilirsiniz. Hacimli ve kabarık bir etek elde edeceksiniz. Bu şekilde bir tren veya ek katmanlar dikebilirsiniz.

En şaşırtıcı şey, tüm atölyelerin orijinal kıyafetler yaratmak için yaratılıyor olmasıdır.

Kağıt kıyafetler oluşturmak için şunları yapabilirsiniz: duvar kağıdı, gazeteler, dergiler, peçeteler, şeker ambalajları, kutular, ambalajlar, karton, oluklu kağıt ve hatta tuvalet kağıdı.

Toz sarma elbise

Ancak herkes bir çocuk kitabından elbise dikmeyi düşünmeyecek.

kitap elbise

Kağıttan yapılmış elbiseler, "dikiş boyunca" dikkatlice kesilirse, daha sonra bantla kapatılırsa, birkaç kez giyilebilir. Basit ve pratik olarak ücretsiz. Ve asıl şey güzel. Tüm dahiyaneliğin basitlikte olduğunu söylemelerine şaşmamalı.

Parlak bir dergiden

Kesinlikle evde herkesin bir veya iki makaleyi sevdiğiniz gereksiz parlak dergi yığınları vardır. Makaleleri keseriz veya yırtarız ve bir babaya koyarız ve bir elbisenin üzerine dergiler koyarız. Henüz dergilerden bir elbisen olmadı mı?

Tek ihtiyacınız olan bir iğne ve iplik, zımba, makas, dergi, bant ve taban elbisesi.

yenilebilir

tatlılardan

evet duymadınız. Tatlıya düşkün değilseniz, şekerden bir elbise yapmayı deneyin.Paketleyicilerin çeşitliliği, belirli bir renk şeması oluşturmanıza yardımcı olacak ve farklı şekillerdeki şekerler, kıyafetin farklı unsurlarını dekore etmenize yardımcı olacaktır.

şeker elbiseler

Tek ihtiyacınız olan biraz şeker almak ve kendinizi bir iğne ve iplikle donatmak. Eski bir elbiseye tatlılar dikin, onları fantezinizin size söylediği gibi düzenleyin - ve başarıdan emin olabilirsiniz. Balonun kraliçesi olacaksın, asıl şey tatlı dişten uzak durmak.

çikolatadan

Çikolata festivallerini tamamlayan bu harika tatlıdan tüm elbise koleksiyonları yaratılıyor.

Meyve ve sebzelerden

Koreli bir sanatçı vejetaryenler ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürenler için lahana, soğan, otlar, muz kabukları ve diğer lezzetli ve sağlıklı sebzelerden yapılmış elbiseler yaratıyor.

Fırından

Moda tasarımcıları, kabarık kolluların nasıl lezzetli ekmeklerle değiştirilebileceğini gösterdi. Sıradan simit abartılı moda dünyasında da kendine yer buldu. Süs olarak kullanıldılar.

etten

Yenilebilir ama çok lezzetli olmayan bir çiğ et elbisesi. Estetik açıdan da hoş görünmüyor, ancak bu Lady Gaga'nın onu şok edici amaçları için kullanmasını engellemedi.

et elbise

toplardan

Cesur deneyciler için balon elbise fikri uygundur. Oluşturma için, hem modelleme için dikdörtgen toplar hem de iç mekanı süsleyen sıradan toplar uygundur.

Balon elbise

Bunları her türlü örgü ve desende birleştirebilirsiniz - her şey sizin elinizde ve hayal gücünüze bağlı. Toplardan yapılmış hafif bir elbise, göz önünde olmaktan korkmayan kararlı kızlar için uygun, etkili ve unutulmaz bir şekilde parıldar ve ışıkla oynar.

Bir oyun parkı için toplardan yapılmış bir elbise, çocukluk nostaljisini nazikçe geri getirecektir. Hacimli bir siluet sizi biraz rahatsız ediyorsa, bunları daha önce dekore edilmiş deodorant topları veya tenis topları ile değiştirebilirsiniz.

Tasarımcı top elbise

bulaşıklardan

Birikmiş çatal ve kaşıkların yanı sıra çırpma telleri de kötüye kullanılabilir. Plastikten yapılmış bir elbise daha erişilebilir ve zarif görünürken, paslanmaz çelikten yapılmış bir elbise görüntüye istenen keskinliği verecektir.

Kırık tabakların talihsiz olduğunu düşünmeyin. Neyse ki, yeni bir elbise şeklinde. Porselen parçalarının yardımıyla bir şaheser bu şekilde yaratabilirsiniz.

porselen elbise

çöp torbasından

Harika ve muhteşem elbiseler yaratmak için çöp torbalarından hazırlanmış. Şişirilmiş çantalar yemyeşil bir prenses kıyafeti yaratacaktır. Ve bir saçak şeklinde kesilen ve ardından yemyeşil farbalalarla dikilen çantalar, bir Amazon savaşçısı imajının yaratılmasına yardımcı olacaktır.

Siyah çantalardan kılıf elbiseler muhteşem görünüyor. Bu görünüm Cadılar Bayramı'nı kutlamak için mükemmeldir.

çöp torbası elbise kısa

Diğer ev plastiklerine de dikkat etmeye değer. Şişelerin dipleri harika bir elbise olur. Ve tek kullanımlık sofra takımlarından - bir peri masalından bir prensesin birleşik kıyafeti.

Şişelerden elbise

Çantalardan

Damalı veya sıradan insanlara göre çarşı çantaları, sıra dışı kıyafetler yaratmak için en kötü malzeme değildir. Ayrıca kafes her zaman modadır.

Ekose çanta elbise

disklerden

Eski bir düz tişört, tişört veya elbise üzerine diskler veya disk parçaları dikebilirsiniz - bir kulübe veya diskoya gitmek için bir kıyafet.

Disklerden yapılmış bir elbise ilginç ve sıradışı görünüyor ve yansıtıcı özellikleri sayesinde muhteşem görünüyor.

yıldırımdan

Genç bir tasarımcı tarafından sunulan fermuarlı bir elbise şaşırtıcı ve abartılı görünüyor. Ve biz neyiz, tasarımcı değil miyiz? Fermuarları desene göre ve penssiz olarak birlikte dikiyoruz. Ölçüyü kendimize göre ayarlıyoruz.

Korsajı veya eteği fermuarlı, ikinci parçanın farklı bir kıyafetten alındığı bir kombin elbise oluşturabilirsiniz. Çok şık ve ilginç olacak.

Zip ve şifon elbise

viski bandından

Şaşırtıcı bir şekilde, çok renkli koli bandı korkak, asidik parti elbiseleri yaratmaya yardımcı olur.

Sonbahar yaprakları

Sonbaharda yapraklardan yapılmış bir elbise çok kullanışlı ve ekonomik bir seçenek olacaktır. Bunu oluşturmak için, disklerle aynı prensibe göre kuyruğundan diktiğimiz temiz bütün yapraklara ihtiyacınız var. Lezzetli ve taze görünüyor. Yine de, dikkat etmeye değer birkaç önemli dezavantaj var.

 1. Yaprak elbise, giyeceğiniz etkinlikten hemen önce oluşturulmalıdır. Yapraklar çok çabuk kurur ve tam istediğiniz gibi çıkmayabilir.
 2. Yapraklar da çok kırılgan bir malzemedir. Kuyruklar kopuyor ve yapraklar dökülerek kıyafetin tuvalinde boşluklar oluşuyor. Bu nedenle, kıyafet özenle giyilmelidir.

çiçeklerden ve bitkilerden

Çiçek sevgisi asla kaybolmaz. Duyguları, ev dekorunu ve daha yakın zamanda bir elbise için bir malzemeyi ifade etmenin harika bir yoludur.

Taze çiçek kıyafetleri sadece çeşitli festivaller için değil aynı zamanda konserler için de geçerlidir.

Ani Lorak çiçekli elbise

Diğer malzemelerden

Asistanların o kadar çok materyali var ki, onları bir makaleye sığdırmak zor.

Elbiseler tavus kuşu tüylerinden yapılır, ancak kimse tüylerle deney yapmayı yasaklamaz.

Kuru ot ve saman da bir balo elbisesi dokumak için iyi çalışır.

saman elbise

Kısacası yukarıda saydığımız malzemelerin bir kısmını, ayrıca eldiven, eski şemsiye, gereksiz oyuncak ayılar, bira kapakları, bira kutuları, ampuller, saçlar gibi çöpe atmayın. Ve aniden bir ara işe yarayacak.

Ve hayal gücünüz tükenirse, farklı mal üreticilerinin reklamlarını kullanın.

Makalenin kullanışlı olacağını ve sizin için yararlı olacağını umuyoruz. Her şeyin sizin elinizde olduğunu unutmayın - asıl şey sabırlı olmak ve kendinizi hayal gücüyle donatmak ve gerisi takip edecek. Çalışmalarınızda iyi şanslar.

yorum yok

Moda

güzellik

ev