Elbise stilleri ve modelleri

Gelinlik nasıl seçilir?

Gelinlik nasıl seçilir?
İçerik
 1. Seçim kuralları
 2. Uzunluk
 3. stiller
 4. hamile için
 5. tam için
 6. Renk
 7. Aksesuarlar
 8. Saç stili
 9. Makyaj yapmak

Her kızın hayatında, düğüm atmaya hazır olduğu aynı adam vardır. Yeni evliler genellikle yüksek güçlerin önünde yemin etmeye ve evlenmek için kiliseye gitmeye karar verirler. Bir gelinlik nasıl olmalı ve doğru olanı nasıl seçmeli?

Seçim kuralları

Bir düğüne karar verirseniz, gelinlik seçiminde belirli kurallara dikkat etmelisiniz:

 • Kolları, omuzları, sırtı, bacakları ve göğsü aşırı derecede açıkta bırakan bir kıyafet, düğün töreni için uygun değildir. Elbise bir bolero ile kapatılmalı veya tamamlanmalıdır.
 • Aynısı uzunluk için de geçerlidir - dizlerin altında olmalıdır. Düğüne kısa ve dar bir elbise giyemezsiniz.
 • Özenle dekore edilmiş bir elbise seçmemelisiniz. Hassas nakışlar, inci boncuklar veya perdeler tam olarak doğru olacaktır.
 • Kumaştan saten, şifon, güpür veya başka herhangi bir kumaş uygundur, ancak kıyafetin doğal ve sade görünmesine dikkat etmelisiniz.
 • Bir düğün için ergonomik bir model, düz veya hafif alevli kesimli bir elbise olacaktır.
 • Tren, Katolik gelinliğin bir unsurudur, bu nedenle Ortodoks kiliseleri için tamamen uygun değildir.
 • Baş bir şapka ile kapatılmalıdır.
 • Giyimde ılımlılık, sade makyaj ve mütevazı ama rahat ayakkabılarla devam ediyor.

Uzunluk

Birçoğu, bir düğün için en iyi seçeneğin maksi uzunluk olduğuna inanmaya alışkındır. Güzel, ciddi, mütevazı. Kat uzunluğu elbette her zaman önemlidir, ancak kilise orta uzunlukta elbiseleri yasaklamaz, asıl mesele dizlerin kapalı olmasıdır.

Kısa gelinlik

Dantel veya satenden yapılmış uzun bir elbise zarif, zarif ve sade bir şekilde muhteşem görünecek.Başına ve omuzlarına narin bir duvak veya dantel bir şal ekleyebilirsiniz.

Özellikle popüler olan, eteğin şeklini değiştirebileceği veya açılmayabileceği dönüşen elbiselerdir. Bunların arasında hem düğün hem de ciddi bir etkinlik için uygun tarzda bir model bulabilirsiniz. Kısa elbiseleri sevenler için çıkarılabilir bir etek boy sorununu çözecektir.

Gelinlik-trafo

stiller

Düğünler için prenses ve yıl tarzında elbiseler çok nadiren seçilir. Gelinin alçakgönüllülüğünü göstermenize izin veren kabarık bir etek olmadığına inanılıyor. Yine de moda trendleri gelinlik modellerini etkilemiştir. Yarı saydam kumaştan yapılmış kollu ve yakalı bir elbise seçmek mümkündür.

kollu

Gelinlik farklı şekillerde kollarla yapılabilir: fener, düz, dar, uzun veya kısa.

Uzun kollu elbiselerden zarafet ve kadınlık yayılıyor. En iyi seçenek, dantel korsajlı ve kollu bir elbisenin yanı sıra saten modeller olacaktır.

Dantel kollu gelinlik

Seçiminiz kısa kollu bir modele yerleştiyse, kıyafete renk ve malzeme olarak uygun eldivenler eklemelisiniz.

Kısa Kol Eldivenli Gelinlik

Kapalı

Kilise kanonlarına göre, bir düğün için ideal olacak kolları, omuzları, göğsü ve bacakları kapatan elbisedir. Kapalı kıyafetler, mükemmel görünmek isteyen mütevazı ve ciddi kızlar için uygundur. Gipür kollar ve korsaj şiddeti azaltacaktır.

Dantel

Dantel ve güpürden yapılmış gelinlikler, kızın kırılganlığını ve hassasiyetini vurgulayacaktır. Böyle bir gelinlik zarif ve zengin olacak.

Bir diğer artısı, malzemenin lüksü nedeniyle kıyafetin özel süslemelere ve ilavelere ihtiyaç duymamasıdır. Elbise, ajur kumaşlardan dikilebilir veya bunlarla süslenebilir.

Basit

Gereksiz gösterişsiz kıyafetlerin sadeliği ve güzelliği, gelinin masumiyetini vurgulayacak, ona hassasiyet ve kadınlık verecektir. Böyle bir kıyafet, bir düğün töreni için en uygun olacaktır. Dantel duvaklı sade bir saten elbise en iyi seçeneğiniz olacaktır.

hamile için

Düğün hamilelik sırasında gerçekleşecekse, silueti dikkatlice seçmelisiniz. Hamileliğin ilk aylarında en iyi seçenek, A kesim bir kıyafet veya karnınızı gizleyecek yüksek belli bir Yunan elbisesi olacaktır.

Hamileler için gelinlik

Beyaz bir elbise, dini dogmalara göre sadece bir bakire tarafından giyilebileceğinden, pozisyondaki kızlar diğer açık renklerden bir elbise seçmelidir.

tam için

Bir modelin seçimine, fiziğin özellikleri dikkate alınarak dikkatle yaklaşılmalıdır. Evrensel Yunan silüeti, karın bölgesindeki kusurların neredeyse tamamını gizleyecek ve A-line kıyafet, kalçalardaki kusurları görsel olarak düzeltecektir.

Beliniz belirginse balık etekli bir elbise deneyin.

A-line elbise geniş kalçaları gizleyecek ve omuzları görsel olarak genişletecektir.

Renk

Geleneksel beyaz renge ek olarak, her türlü açık ve narin tonlardaki kıyafetler de düğünler için mükemmeldir: pembe, krem ​​bej, süt, yeşil, mavi.

Düğünlerde koyu renk kıyafetler kabul edilemez.

Beyaz bir elbise geleneksel bir düğün çözümüdür, bu nedenle bu kıyafet asla başarısız olmaz. Beyazın sembolizminin yanı sıra gelinin bronzluğu ile de iyi gider. Yani düğünden önce denize veya solaryuma gitmeye vaktiniz varsa, beyaz bir kıyafet bronz tene çok yakışacaktır.

Kapalı retro gelinlik

Aksesuarlar

Ayakkabı

Düğün boyunca ayakta duracağınız ayakkabılara dikkat ettiğinizden emin olun. Mütevazı ve rahat olmalı, alçak topuklu ayakkabılar, başınızın üzerinde bir taç tutacakları için.

Sade bir görünüme uymayabileceğinden, parlak ve akılda kalıcı detaylara sahip ayakkabı seçimine başvurmamalısınız.

gelinlik ayakkabı seçimi

başlık

Bir düğünde başlık olarak peçe, yarı saydam bir eşarp veya baş örtüsü ve şapka kullanabilirsiniz. Ayrıca modern bir çözüm, dantel veya çalıntı bir peçe olacaktır.

Görüntüyü, örneğin herhangi bir uzunlukta eldiven, doğal çiçeklerden yapılmış bilezikler veya omuzlarda bir pelerin kullanarak diğer aksesuarların yardımıyla tamamlayabilirsiniz.

Bir gelinlik için dantelli pelerin

Bir gelinliğin ciddiyeti ve sadeliği, kapalı omuzlar ve kollar anlamına gelir, ancak bu, elbisenin tamamen kapalı olması gerektiği anlamına gelmez. Elbisenizi dantel bolero, şal veya tesettür uzun bir model ile kombinleyin ve açık modellerden vazgeçmek zorunda kalmayacaksınız.

Saç stili

Saç modeli de sade olmalı ki başınızı kapatacağınız başlığın altında çok fazla bozulmamasın. Saç modeli bir peçe ile tamamlanıyorsa, başı ayrıca örtmeye gerek yoktur - asıl mesele, peçenin başın tepesini örtmesi gerektiğidir.

Taze çiçekler saçta ve süs olarak çok güzel görünürler.

Makyaj yapmak

Modern dünyada makyaj vazgeçilmezdir, bu yüzden kiliseye ılımlı ve sade bir makyajla gitmeniz gerekir. Hafif doğal makyaj en iyisidir ve simgeyi ve haçı öpmeniz gerekeceğinden dudaklarınızı boyamamalısınız.

Ve en iyi seçenek bu konuyu rahiple açıklığa kavuşturmak olacaktır.

Bir gelinlik için makyaj

Bir düğün çok sorumlu bir olaydır ve gençlerin hayatındaki en önemli karardır. Bu yüzden onu ciddiye almaya değer ve tüm konularda - makyaj, elbise uzunluğu, aksesuarlar, şapkalar, vb. - Bu töreni yapacak olan Kutsal Peder'e danışın.

yorum yok

Moda

güzellik

ev