Elbise stilleri ve modelleri

Her moda tutkununun gardırobunda etek güneşi olan bir elbise olmalı

Her moda tutkununun gardırobunda etek güneşi olan bir elbise olmalı
İçerik
 1. Güneşte alevlenen eteğin özellikleri
 2. Kimler için uygundur?
 3. kol ile
 4. Uzunluk
 5. Yaz mevsimi
 6. Renkler ve baskılar
 7. Tam uyuyor mu?
 8. Ne ile giyilir?

Modern elbiselerin stilleri çok çeşitlidir. Ve aralarında, güneş etekli bir elbise gibi kadınsı bir kıyafet tarafından özel bir yer işgal edilir. Bu tür elbiseler bir yüzyıldan fazla bir süredir moda olmuştur.

Güneşte alevlenen eteğin özellikleri

Bu etek stiline sahip elbiselerin büyük popülaritesi, onları dikmenin çok kolay olması ve herhangi bir şekilde böyle bir elbisenin çok çekici görünmesinden kaynaklanmaktadır. Eteklerin bir veya iki dikişi olabilir, ancak dikişsiz seçenekler de vardır. Uzunlukları büyük ölçüde değişebilir - maksimum uzunluktan çok kısa modellere kadar ürünlerle temsil edilir.

Kimler için uygundur?

Güneş etekli elbiseler her kadına yakışacaktır, çünkü içlerinde oluşan doğal kıvrımlar şekle incelik ve zarafet katar. Aynı zamanda, böyle bir etek, eksik yerlere yardımcı olacak ve hacim katacak ve gerekirse fazladan santimetreyi gizleyecektir.

Etek güneş ile siyah elbise
 • Figürü bir dikdörtgene benzeyen ince kızlar için, dizlerin biraz üzerinde olan bu tarz bir elbise önerilir. Bu kıyafette kalçaları daha hacimli görünecek ve belleri daha ince olacak. Yoğun malzemeden yapılmış bir kıyafetin yanı sıra çok katmanlı etekli bir elbise, güneş böyle bir figür üzerinde çok iyi görünecek.
 • Bir kızın figürü bir üçgen gibi görünüyorsa, eteğin belden değil, kalça çizgisinden genişlemeye başlayacağı bir elbise aramalıdır. Bu, dolgunluğu gizleyecek ve görüntüye hafiflik katacaktır.
 • "Ters üçgene" benzeyen bir figür ile bu tarz elbiseler iyi bir seçim olacaktır. Belden başlayan çoklu pileler kalçaları görsel olarak büyütecek ve silüeti bir bütün olarak dengeleyecektir.

kol ile

Güneş etekli elbiselerin kolları hiç olmayabilir ama böyle bir detay mevcutsa kolların boyu değişebilir. Mevsim dikkate alınarak bir ürün seçilmesi tavsiye edilir. Örneğin, kollu modeller genellikle ofis ve serin havalar için satın alınır ve bu tarzdaki spagetti kayışlı elbiseler yaz aylarında talep görmektedir.

Uzunluk

Kısa boylu

Bu elbiseler özellikle uzun ince bacaklı güzellikler arasında popülerdir. Kısa uzunlukta yazlık elbiseler pamuklu kumaşlardan dikilir ve serin mevsim için kadife, yün veya kadife modelleri talep edilir.

Midi

"Güneş" tarzı eteğe sahip orta uzunlukta elbiseler, geçen yüzyılın 70'lerinden beri popüler hale geldi. Şimdi bu tür modeller de büyük talep görüyor. Zarif midi boy elbiseler saten, şifon veya dantelden dikilir. Dizleri biraz örterlerse, çok kadınsı görünüyor.

yere kadar uzun

Güneş etekli bu tür elbise modelleri, 20. yüzyılın altmışlı yıllarında özellikle popülerdi. Şimdi genellikle sandaletler, bez çantalar, gözlükler ve şapka ile giyilen hafif kolsuz sundressler olarak sunuluyorlar. Bu tür elbiseler genellikle bacakları ince olmayan kızlar tarafından seçilir.

Yaz mevsimi

Yaz dönemi için güneş eteği olan elbise modelleri, çoğunlukla ince kumaşlardan, örneğin pamuk, saten veya ipekten dikilir. Bu tür kıyafetler genellikle parlak renklere sahiptir ve kolları yoktur. Sırtı veya yakası oldukça açık kesim olan modeller var. Yarı saydam şifon etekli elbiseler çok çekici.

Renkler ve baskılar

Siyah

Güneş etekli kısa siyah bir elbise, kılıf elbisenin yerini başarıyla alır. Resmi etkinlikler için yeterince sağduyulu. Böyle bir elbiseye parlak aksesuarlar eklerseniz, özel günler için böyle bir elbise iyi bir seçim olacaktır. Bu tarzdaki uzun siyah elbiseli kız alışılmadık derecede zarif görünüyor.

Beyaz

Etekli kar beyazı elbiselerde güneş, kadınlığı ve hassasiyeti kişileştirir. Kısa modeller V yakalı, omuz askılı, kayık yakalı veya diğer üst seçeneklere sahip olabilir. Genellikle bu tarzda beyaz elbiseler vardır ve parlak bir kemerle tamamlanır.

kırmızı

Kırmızı tonlarda güneş eteği olan bir kıyafet, cesur ve rahat kızlar için uygundur. Böyle bir elbisenin uzunluğu çok farklı olabilir. Uzun kollu kısa modeller etkileyici görünüyor, diz boyu elbiseler çok çekici, ancak yere kadar uzanan ürünler özellikle şenlikli görünüyor. Kırmızı elbiseler genellikle beli vurgulamak için siyah veya beyaz kuşakla giyilir.

kafesin içine

Güneş etekli ekose kıyafetler kısa, diz boyu veya zemin boyu olabilir. Bu baskı için en yaygın renk kombinasyonları, siyah ve beyazın yanı sıra kırmızı ve siyahtır.

Etek güneş ile ekose elbise

Noktalı

Lekeli etek güneşi sevimli ve şımarık görünüyor. Böyle bir elbisenin üst kısmı aynı baskıda veya düz olabilir. Şekle bağlı olarak, bezelye boyutu farklı seçilir. Güneş etekli bir bezelye elbisesinin en popüler renkleri siyah beyaz, beyaz ve siyah, kırmızı ve beyaz, kırmızı ve siyah ve mavi ve beyazdır.

bir çiçekte

Güneş etekli elbiselerdeki bitki motifleri en çok yaz modellerinde bulunur. Bu elbiseler parlak ve çekici. Çiçek baskısı genellikle retro tarzdaki modeller ve ayrıca askılı sundressler için seçilir.

Tam uyuyor mu?

Eteği "güneş" tarzı olan kıyafet, tam kalçalı kızlar için önerilir, çünkü içinde şeklin bu kısmı görünümden gizlenecektir. Ek olarak, böyle hacimli bir etek beli vurgulayacaktır.

Ne ile giyilir?

 • Güneş etekli kısa bir elbise için ayakkabılar yüksek topuklu olmalı ve uzun modeller için sandalet veya babet giyebilirsiniz.
 • Bu tarz bir kıyafet, genişliği elbisenin modeline ve sahibinin şekline bağlı olarak değişecek olan düz veya zıt bir kemer ile giyilebilir.
 • Etek ile bir elbisenin üstüne kısa bir ceket veya bolero ile güneş giyilebilir.
 • Bu tarz kolsuz ürünlere kısa eldivenler eklenebilir.
 • Güneş eteği ile uyumlu süslemeler zarif olmalıdır. Ancak, bu tür elbiselerin bazı modelleri büyük bilezikler ve uzun boncuklarla iyi gider.
 • Bu elbise için küçük bir debriyaj, retikül veya bez çanta seçin.
 • Bu tarz tam etekli bir elbiseyi güneş gözlüğü ve şapka ile tamamlayarak vintage bir görünüm yaratacaksınız.
yorum yok

Moda

güzellik

ev