Elbise stilleri ve modelleri

Korse elbise - mükemmel görünüm için

Korse elbise - mükemmel görünüm için
İçerik
 1. özellikler
 2. biraz tarih
 3. Kimler için uygundur?
 4. Kabarık bir etekle
 5. dantel korse
 6. transparan korse
 7. Vintage Elbiseler
 8. Renkler
 9. Uzunluk
 10. Korse nasıl bağlanır?
 11. Moda trendleri
 12. Ne ile giyilir?
 13. Aksesuarlar
 14. Ayakkabı

Her kadının ince bir bel hayali, korseler yardımıyla başarıyla gerçekleştirilmektedir. Üst kısmı bir korse ile temsil edilen elbiseler, herhangi bir kadın figürüne zarafet ve baştan çıkarıcılık katar.

Transparan korse elbise

özellikler

Modern korse elbiseler rahattır ve yumuşak malzemelerden yapılmıştır. Korse üstte (üstte giyilir) ve altta (kumaş katmanlarının altında bulunur). Çoğu zaman, abiyelerde bir korse görülebilir, ancak korseli gündelik kıyafet modelleri de vardır.

Korseler şekil, kemik varlığı ve konumları bakımından farklılık gösterir. Bu, bir korse elbise için birçok seçenek oluşturmanıza olanak tanır.

Bu elemana sahip elbiseler farklı uzunluklarda gelir - mini etekli ve yere kadar uzun. Korseli bir elbisenin her duruma ve her türlü şekle uygun bir modelini bulabilirsiniz.

Korseli ve kuyruklu kısa elbise

biraz tarih

İlk "korseler" 12. yüzyılda kadınların gardırobunda ortaya çıktı. Beli daraltabilen ve göğsü hafifçe kaldırabilen normal bir danteldi. Korse, 16. yüzyılın başında olağan görünümünü aldı. İlk başta, korse çerçevesi metal çubuklardan yapıldı ve daha sonra balina kemiğini kullanmaya başladılar ve bu da ürünü kadın vücudu için daha yumuşak hale getirdi.

18. yüzyılda, korse elbiseler ihtişamlarıyla ayırt edildi (etekleri çemberler üzerindeydi) ve 20. yüzyılda korsenin kendisi azaldı (çoraplar ona bağlanmaya başladı).

Kadınlar daha rahat kıyafetlerden hoşlandıkları için korseler bu günlerde daha az yaygındır. Ancak korsenin uygulama alanı çok daha geniş hale geldi.

Bir korse ile modaya uygun elbise

Kimler için uygundur?

Korseli bir elbise, herhangi bir fiziğe sahip bir kıza yakışır.Düşük ve yüksek belli modeller var. Böyle bir korse, silueti düzeltmeye yardımcı olacaktır. Gerçek bir keşif, kıvrımlı figürlü kızlar için korseli bir elbise.

Elbisede korse kullanmanın başlıca avantajları:

 • İnce bir belin vurgulanmasına yardımcı olur.
 • Göğüs kaldırır.
 • Fazla hacmi gizlemeye yardımcı olur.
 • Duruşu iyileştirir.
 • Kızı daha özgüvenli yapar.

Kabarık bir etekle

Kloş etekli korse elbise modelleri, özel günler için elbiseler olarak oldukça yaygındır. Geniş bir yelpazede sunulurlar ve farklı kumaşlardan yapılırlar.

Böyle bir elbise balo için iyi bir seçim olacaktır. Eteğin katmanlı olduğu kıyafetler özellikle çekici.

Kısa tam etek ve korse ile elbise

dantel korse

Dantel korseli bir elbise giyen bir kız, büstünü görsel olarak daha hacimli hale getirebilir. Bu tür elbise modelleri küçük göğüslü bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu tür korseler genellikle boncuklarla süslenir.

Korseli dantel elbiseler özel ilgiyi hak ediyor. İnanılmaz derecede kadınsı ve çekiciler.

transparan korse

Korsenin transparan olduğu korse elbise modelleri artık oldukça popüler hale geldi. Dekorla süslendiğinde kaba görünmüyorlar, aksine çok baştan çıkarıcı ve güzeller.

Transparan korse elbise

Ancak, bu tür elbiseler sadece mükemmel şekillerle övünebilen güzellikler tarafından giyilmelidir.

Vintage Elbiseler

Yüzyıllar önce kadınların giydiği korse elbiseler çok sevimli ama çok rahat değil. Zarif bir bel, dantel varlığı, bol miktarda kombinezon, pahalı altın süslemeler ve diğer detaylar ile ayırt edilirler. Bu nitelikler sayesinde eski elbiseler zarif, lüks ve şenlikli görünüyor.

Korseli Vintage elbise

Bu günlerde, bu tür elbiseler esas olarak film çekmek ve temalı etkinliklere katılmak için giyilir.

Renkler

Siyah

Bir korse ile tamamlanan bu elbiseler, bir kutlama ya da dışarı çıkmak için iyi bir seçimdir. Korseli siyah bir kıyafet sadece zayıflamakla kalmaz, aynı zamanda onun için çok çeşitli aksesuarlar seçmenize izin verir.

Korseli siyah deri elbise, popüler bir baştan çıkarma aracıdır.

Beyaz

Korseli bir model denilince akla hemen beyaz elbise geliyor. Bu kıyafet en ciddi ve sofistike görünüyor.

Beyaz korse elbiseler sadece gelinlik modelleri ile sunulmaz.

Korseli beyaz elbise

kırmızı

Tutkulu ve cesur kadınlar tarafından kırmızı korseli bir elbise seçilir, çünkü şenlikli bir etkinlikteki tüm dikkatler böyle bir kıyafet tarafından çekilecektir.

Uzunluk

Tüm korse elbiseler, uzunluklarına bağlı olarak aşağıdaki tiplere ayrılır:

 1. Uzun. Bu, ünlüler, gelinler ve mezunlar tarafından giyilen korse elbiselerin klasik bir versiyonudur. Bu elbiseler şifon, saten, ipek ve diğer güzel kumaşlardan dikilir.
 2. Orta uzunluk. Bu elbiseler genellikle dar bir siluete sahiptir, bu nedenle mütevazı ve ölçülü görünürler. Bir ceket veya şal, alçak topuklu ayakkabılar ve sağduyulu aksesuarlar ile tamamlanırlar.
 3. Kısa boylu. Bu tür korse elbiselerdeki etek kabarık veya dar olabilir. Benzer bir kıyafetle bir randevuya veya şık bir partiye gidebilirsiniz. Bunun için yüksek topuklu ayakkabılar ve renkli aksesuarlar giydiğinizden emin olun.

Korse nasıl bağlanır?

Büstün baştan çıkarıcı ve hacimli görünmesi için korsajı uygun şekilde sıkmak önemlidir. Giysiyi her iki taraftan bağlamaya başlayabilirsiniz, ancak üstten bağlama daha yaygındır ve bir klasik olarak kabul edilir. Danteli üst deliklerden geçirdikten sonra korseyi çapraz olarak bağladıktan sonra danteli yukarıdan aşağıya doğru çekmeye başlayın. Bağlamanın sonunda, ipek dantel üzerinde "kaymasını" önleyecek bir düğüm yaptığınızdan emin olun.

Makalede daha fazlasını okuyun, düğün korsesi nasıl bağlanır ve Korse Akademisi'nin yazarı Tatiana Kozorovitskaya'nın videosunu izleyin.

Moda trendleri

Hemen hemen her defilede korseli kombinler görebilirsiniz.Kısa elbiseler arasında üst kısmı dar, kısa ve kabarık etekli (tutu etek) ürünler de oldukça popüler.

Tül korseli kısa elbise

Belin alçaltılmış olduğu modeller artık özellikle popüler. Figürü kum saatine benzeyen kızlar tarafından seçilirler. Yüksek belli modeller de popülerliğini kaybetmez.

Yaz kıyafetleri arasında havadar kumaşlardan yapılmış ince spagetti askılı kısa elbiseler büyük talep görüyor. Pastel renklerde yapılan korseli asimetrik modeller çok çekici.

Korse kıyafetleri alışılmadık derecede moda, eteğin kısa olduğu, ancak farklı uzunluklarda bir trenle süslenmiş. Bu elbise özellikle kadınsı görünüyor.

Korse ve tren ile şık kısa elbise

Uzun korse modelleri arasında pilili etekli bir elbise bu günlerde popülerlik kazanıyor. Saten ve şifon ürünler de talep görüyor, çünkü bu tür kumaşların yumuşaklığı ve hafifliği, figürün daha etkileyici olmasına yardımcı oluyor.

Bir korse ile güzel uzun elbise

Korseli uzun elbiselerin dekorunda yapay elmaslar, taşlar, danteller, deri ekler ve nakışlar kullanılır. Uzun korse kombinlerinde etek modelleri arasında asimetrik eteklerin yanı sıra kalem ve lale kesimi de ayırt edilebilir.

Ne ile giyilir?

 • Tek renkli şeylerle parlak çok renkli süslemeli bir korse elbise giyilir.
 • Bu tarz bir elbise için uygun bir el çantası veya zincir veya uzun ince bir kayış üzerinde küçük bir çanta seçilir. Hacimli çantalar kötü bir seçenek olacaktır.

Bolero, kıyafete mükemmel bir ek olacaktır.

Soğuk havalarda bu elbise bir hırka ile giyilebilir.

Korseli bir elbise için hırka

Aksesuarlar

Korse ile seçilen elbise, parlak bir baskı veya zengin bir dekor ile ayırt edilirse, böyle bir kıyafete sahip mücevherler minimumda kullanılır. Bir bilezik, bir çift küpe ve zarif bir kolye yeterli ve görüntü tamamlanmış olacak.

Salma Hayek Korse Elbise

Tek renkli bir elbiseye daha fazla süsleme ekleyebilirsiniz. Abiye elbiseler en iyi incilerle veya değerli metallerle birleştirilir.

Ayakkabı

Bir korse kıyafeti için en iyi ayakkabı seçimi, dolgulu veya ince topuklu ayakkabılar veya sandaletler olacaktır. Romantik bir görünüm yaratmak istiyorsanız ince topuklu ayakkabılar vazgeçilmeziniz.

3 yorum

Birkaç seksi elbiseyi benimsedi) Korseli bir gece elbisesi elbette güzel ama rahatsız edici. Ancak özel bir durum için birkaç saat dayanabilirsiniz)

Hadi, korseyi çok sıkma - her şey rahat olacak.

Zavallı kadınlar kendilerini korselere çekerdi... bu sadece bir kabus. Yer darlığından iç organlar bile deforme olmuştu. O yüzden sevgili kızlar dikkatli olun ve çok sık korse giymeyin.

Moda

güzellik

ev