Elbise stilleri ve modelleri

Düz silüet elbise - klasik ve minimalizm hayranları için

Düz silüet elbise - klasik ve minimalizm hayranları için
İçerik
 1. özellikler
 2. Kimler için uygundur?
 3. Stiller ve modeller
 4. Uzunluk
 5. Tam uyuyor mu?
 6. Ne ile giyilir?

Şeklinde bir dikdörtgeni andıran elbise, moda tutkunlarının gardırobunda en çok aranan kıyafetlerden biridir. Bu tür elbiseler hem klasik kıyafetleri sevenlerin hem de minimalizm hayranlarının beğenisine. Ancak, kendinize böyle bir elbise satın almadan önce, bu tarz kıyafetleri neyin cezbettiğini, kime gittiklerini ve genellikle ne giydiklerini bulmalısınız.

özellikler

Düz bir elbise, figürün kadınlığını iyi vurguladığı ve her durum için uygun olduğu için kadın gardırobunun çok yönlü bir parçasıdır. Klasik kılıf elbise yerine böyle çekici ve zarif bir model satın alınabilir.

Uzun beyaz düz elbise

Düz elbiseler yapmak için çeşitli kumaşlar kullanılır. Örneğin, yazlık modelleri dikmek için, kışlık kıyafetler için havadar ve hafif malzemeler seçerler - takım elbise kumaşı, yün, gabardin veya triko. Bu tarz abiye elbiseler yaratmak için şifon, dantel, brokar, saten, ipek ve benzeri pahalı kumaşlar seçilmektedir.

Düz elbiselerin renk çeşitleri de çok çeşitlidir. Modeller çizimler, işlemeli elemanlar, payetler, boncuklar, dantel ekler ve diğer dekorlarla dekore edilmiştir. Hayvan motifli veya çiçek baskılı düz elbiseler yazlık elbiseler arasında oldukça popülerdir.

Kimler için uygundur?

Bu tarz, her boydaki bir kadına uyacaktır - hem uzun boylu (bu durumda, ince bir figürü vurgulayacaktır) hem de düşük (böyle bir elbise görsel olarak birkaç santimetre ekleyecektir). Ancak figürün türü ile ilgili olarak, düz bir elbisenin kendi gereksinimleri vardır. Bu tür bir elbise, figürü kum saati veya dikdörtgen gibi görünen kızlarda en iyi şekilde görünür.İkinci durumda, bel genellikle ince bir kayışla vurgulanır.

Ters üçgen, elma veya armut benzeri bir şekle sahip kızlar düz siluet elbiseler giymemelidir. Bu stil, geniş omuzları, dolgun kalçaları veya bir göbeğin varlığını daha da vurgulayacaktır. Gerçekten düz bir elbise seçmek istiyorsanız, koyu dikey yan panellere sahip bir model aramalısınız.

Örme düz çizgi elbise

Stiller ve modeller

Geleneksel olarak, bu kesimin bir elbisesinin kare veya yuvarlak bir boynu ve farklı uzunluklarda kolları vardır. Aynı zamanda, modern modeller daha çeşitlidir. Örme düz elbiseler sportif stile ve yumuşak renklerde dar modeller ofis stiline aittir. Bazı düz kesim elbiselerin etek ucu asimetrik veya fırfırlıdır. Keskin omuzlar, düz elbise kesiminin ilginç bir varyasyonu olarak adlandırılabilir.

kollu

Birçok düz elbise, uzun veya kırpılabilen bir kola sahiptir. Bu durumda, kolların rengi, kıyafetin kendi tonunda veya aksine olabilir. Tek kollu modeller de ilginç görünüyor.

Kolsuz

Düz, spagetti askılı ve tek omuzlu elbiseler bulabilirsiniz. Ayrıca omuz askısı olmayan trompet modelleri de bulunmaktadır. Uzun düz elbiseler ayrıca bir Amerikan kol deliğine sahip olabilir.

Uzunluk

yere kadar uzun

Bu tür düz kesim elbiseler genellikle şenlikli bir etkinlik için seçilir, çünkü bu tarz bir kadına zarafet ve uyum katarak silueti görsel olarak germe yeteneğine sahiptir.

Midi

Bir iş görünümü oluşturmak için genellikle diz boyu düz bir elbise seçilir. Böyle bir kıyafetle, bir kadın zarif ve ölçülü görünüyor, bu nedenle bu elbise kıyafet kurallarına çok uyuyor. Bu durumda en çok talep edilen siyah, lacivert, kahverengi veya gri elbiselerdir. Bu tür modeller için dekor minimumda kullanılır, örneğin sadece beyaz dantel yaka olabilir.

Kısa boylu

Düz bir mini elbise bir yıldönümü, parti veya kurumsal etkinlik için iyi bir seçim olacaktır. Parlak mücevherler, saç tokası ve küçük bir el çantası böyle bir elbiseyle iyi görünüyor.

Tam uyuyor mu?

Kalçaları çok büyük veya göbeği büyük olan kızlara düz elbiselerden kaçınmaları tavsiye edilir. Ancak, biraz dolgunlukla, bu tür kıyafetler, özellikle dikey baskılı veya yanlarda koyu renkli ekleri olan modelleri seçerseniz, gardıropta oldukça uygundur.

Dolgun bir görünüm için düz silüet baskılı elbise

Ek olarak, renk vurgularının yardımıyla dikkati sorunlu alanlardan uzaklaştırabilir, örneğin göğüs bölgesinde parlak renklere sahip bir model seçebilir veya renk kombinasyonlarının düşük bel etkisi yarattığı bir elbise satın alabilirsiniz.

Ne ile giyilir?

 • Düz kesim bir elbiseyi ceket ile tamamlayarak zarif ve zarif bir takım elde edeceksiniz. Özellikle sıklıkla bu kombinasyon ofiste giyilen modeller için seçilir.
 • Kısa düz bir elbisenin altına desensiz dar siyah veya ten rengi taytlar giyebilirsiniz.
 • Düz bir elbiseye iyi bir ek, bir atkıdır.

Aksesuarlar

Genel toplulukta uyumlu görünecek düz kesim bir elbise için aksesuar seçmek önemlidir. Böyle bir kıyafet için en yaygın süsleme seçenekleri, sarkan küpeler ve hacimli bir kolyedir. Düz, mütevazı bir kıyafetin ilginç bir parlak dekorasyonu, omuzdaki bir çiçek veya büyük bir kolye olacaktır. Elbisenin kolları kısaltılırsa bilezik uygun bir dekorasyon olacaktır.

Düz bir siluet elbise için süslemeler

Uygun bir çantaya gelince, düz kesimli bir gece elbisesi için küçük bir debriyaj seçin ve ürüne uygun bir bavul çanta ofis tarzı bir elbiseye uyacaktır. Ayrıca kısa düz bir elbise ile dikdörtgen bir toplu çanta giyebilirsiniz.

Ayakkabı

 • Düz bir gece elbisesi için en iyi ayakkabı seçeneği ince topuklu ayakkabılardır.
 • Düz kesimli sıkı bir ofis elbisesi, pompalarla giyilir.
 • Yoğun kumaştan yapılmış kısa düz bir elbise, kalın topuklu veya platformlu yüksek botlarla iyi görünüyor.
 • Parlak baskılı düz bir elbise için sandalet veya ayak bileği botları giyebilirsiniz.
yorum yok

Moda

güzellik

ev