Elbise stilleri ve modelleri

Sundress elbiseler: güncel trendler

Sundress elbiseler: güncel trendler
İçerik
  1. Kimler için uygundur?
  2. stiller
  3. Kumaşlar
  4. Popüler renkler
  5. Obez kadınlar için tercih edilen özellikler
  6. Ne ile giyilir?
  7. Tercih

Sundress, Rus ulusal kostümünün en tanınmış unsurudur. Kadınlar ve kızlar bu kıyafetleri bizden çok önce giyiyorlardı ve şimdi, bunca yıldan sonra sundress hala gardırobumuzdaki en sevdiğimiz şeylerden biri. Rus sundress'in karakteristik özellikleri geniş kayışlar ve zemine geniş bir etekti. Korse sıkı veya gevşek olabilir - ancak her zaman kapalıdır.

Rus halk elbisesi-sundress

Modern sundressler önemli ölçüde değişti ve atalarımız tarafından giyilenlere çok az benzerlik gösteriyor. Etek artık herhangi bir uzunlukta olabilir ve kayışlar ince olabilir veya hiç olmayabilir. Bir başka önemli fark da şudur: daha önce bir sundress sadece bir gömleğin altına giyilirse, şimdi esas olarak çıplak bir vücuda giyilir.

Kimler için uygundur?

Bir sundress, herhangi bir şekle yumuşak, kadınsı formlar verecek evrensel bir şeydir. Vücudunuzda herhangi bir kusur fark ederseniz, doğru seçilmiş bir elbise-sundress yardımı ile bunları düzeltmek kolay olacaktır.

Slim için elbise-sundress

Erkeksi bir figüre sahip ince kızlar için, bol etekli ve korsajdaki fırfırlı bir sundress göğse ve kalçalara hacim katacaktır. Yüksek belli sundressler hem ince hem de dolgun genç bayanlar için çok uygundur.

Belirgin bir bel, yemyeşil göğüs ve kalça sahipleri, takılan modellere dikkat etmelidir. Armut biçimli kızların hacimli bir üst kısmı olan sundressleri seçmeleri gerekir (örneğin, kanat kollu veya korse üzerinde fırfırlı).

stiller

Rusya'da sadece giydiler uzun pantolonlar, çünkü geçen yüzyıla kadar bacakları göstermek uygunsuz kabul edildi. Modern tarzda, en kapalı alt kısım, açık bir üst ile telafi edilir.Maksi sundressler, kural olarak, omuzları tamamen ortaya çıkaran bir üst kısma sahiptir.

Uzun üstü açık sundress

V kısa pantolonlar çoğu kız sıcak günler gelir gelmez giyinmeyi tercih eder. Vücudun büyük bir bölümünü ortaya çıkaran hafif elbiselerde sıcakta inanılmaz rahattır: hareketi engellemez ve güzel bir bronzluk elde etmenizi sağlar.

Gömlek kesim sundress biraz alışık olduğumuz parlak yazlık elbiseye benziyor. Daha çok bir iş tarzıdır ve birçok insan onu çalışmak için giyer. Bu tarz, kolların ve yakanın varlığı ile karakterizedir. Genellikle böyle bir sundress takılı bir siluete sahiptir, bu nedenle bir kemerle giyilir.

Gömlek elbise-sundress

Bir şal ile sundress 60'ların moda mirasıdır. Bugün stilistler, çıkıntılı göbeği mükemmel bir şekilde maskeledikleri ve yemyeşil göğüsleri vurguladıkları için bu tür modelleri dolgun kızlara tavsiye ediyor. Bu nedenle, saran sundressler genellikle hamile anneler tarafından satın alınır.

Kumaşlar

Pantolonlar her şeyden önce yazlık giysilerdir, bu nedenle çoğunlukla ince, doğal kumaşlardan yapılırlar. Pamuk, keten, viskon, patiska, şifon - bu tür malzemelerden yapılmış giysiler içinde en sıcak günlerde bile rahat hissedeceksiniz. Geleneksel olarak, sundressler için parlak renkli kumaşlar seçilir. Özellikle çiçekli ve etnik süslemeli modeller oldukça popülerdir.

Ancak sundressler sadece yaz değil, aynı zamanda soğuk mevsim için de tasarlanmıştır. Bu durumda, yün veya sentetik elyaf içeren daha yoğun ve daha sıcak kumaşlardan dikilirler.

Büyük yeşil ve siyah kareli yün elbise-sundress

Keten

Uzun süredir gardıroplarımızdan kaybolan keten giysiler artık aktif olarak yerlerine dönüyor. Sentetik kumaşlara alıştıktan sonra, doğal malzemelerden yapılan şeylerde vücudumuzun ne kadar rahat olduğunu unuttuk. Keten sundressler, doğal malzemelerin kullanımına dayalı popüler bir tasarım trendi olan eko-stil sayesinde modaya geri döndü.

kot

Denim giyim, casul stilinin ayrılmaz bir parçasıdır. Kot pantolonlar, kot ceketler, tulumlar ve elbiseler hayatımızı çok daha rahat hale getiriyor. Denim sundressler iyidir çünkü sadece yaz aylarında değil, aynı zamanda soğuk mevsimde de giyilebilirler - bir gömlek veya balıkçı yaka ile birlikte. İnce kottan yapılmış hafif sundressler çok sevimli ve romantik görünüyor.

örme

Birkaç çile iplik, bir çift şiş veya bir kroşe yardımıyla olağanüstü güzel, gerçekten eşsiz kıyafetler yaratabilirsiniz. En uygun örgü elbise modellerinden biri sundress. Oldukça basit bir şekilde örülür ve ayrıca parlak ipliklerden dokunmuş minyatür bir sundress çok etkileyici görünüyor.

Popüler renkler

Yaz için kızlar çoğunlukla parlak renklerde elbiseler seçerler. Gerçekten de, uzun sonbahar-kış mevsiminde, katı koyu tonlardan çok sıkıldık! Cilt biraz bronzlaştığında, ten rengi beyaz, limon, soluk leylak rengi veren açık renkli sundressler giydiğinizden emin olun. Bununla birlikte, zengin tonlardaki elbiseler - sarı, koyu kırmızı, turkuaz, zümrüt - koyu tenlerde daha az güzel görünmez.

Pantolonların tek renkli olması gerekmez: örneğin hayvan veya soyut geometrik desenler gibi parlak baskılı modelleri seçmekten çekinmeyin. Bugün popüler olan, sözde "gradyan" renk: bir renk sorunsuz bir şekilde diğerine geçtiğinde.

Obez kadınlar için tercih edilen özellikler

Yukarıda yazdığımız gibi, sundress elbise, kıvrımlı şekillere sahip kızlar için harika. Serbest kesim sayesinde, figürün esasına odaklanarak tüm sorunlu alanları mükemmel şekilde maskeler. Büyük omuzlarınız varsa, kabarık kollu elbiseler giymemeye çalışın - "kanatlar" ve "el fenerleri". Karnınız varsa, yüksek belli veya şallı pantolonlar en iyi şekilde görünecektir. Dolgun bacaklar, geniş bir etekle zemine mükemmel bir şekilde gizlenir.

Sadece sundress elbisesinin tarzı değil, renkleri de figürü görsel olarak düzeltmeye yardımcı olacaktır. Desenli bir model seçerken çok küçük desenlerden ve yatay çizgilerden kaçının.

Obez kadınlar için ekose elbise-sundress

Ne ile giyilir?

Giyim

Bir sundress, modeline bağlı olarak farklı şeylerle iyi gider. Yaz sundressleri, bir kot ceket veya gömlek ile, ayrıca bir ajur bolero veya ince bir ceket ile giyilebilir. Ofis pantolonları gömlek, bluz veya balıkçı yaka ile giyilir. Omuz askılı 90'lar tarzı kot pantolonlar bir tişörtün üzerine giyilebilir.

Ayakkabı

Bir sundress için farklı ayakkabılar uygundur - modern kızlar spor ayakkabılarla bile giyer. Daha geleneksel bir seçenek sandaletler veya sandaletler. Takunyalar ve arduvazlar da uygundur (ikincisinin sadece sahilde giyilmesi önerilir). Serin mevsimde, ofis ayakkabısı, ayakkabı veya bot ile bir sundress giyilebilir.

Aksesuarlar

Elbise çok kadınsı ve biraz anlamsız, bu yüzden uygun aksesuarlara ihtiyacı var. Küçük, parlak çantalar veya geniş hasır çantalar bu romantik elbiseye çok yakışacak. Hasır şapkalar ve orijinal saç bantları ile iyi gider. Büyük küpelerin yanı sıra ahşap veya plastik katmanlı boncuklar ve bilezikler çok uygun olacaktır.

Tercih

  • Doğal kumaşlardan yapılmış sundressleri tercih edin. Yapay olanlardan çok daha iyi görünüyorlar ve ayrıca sıcakta rahatsızlık hissetmemenize izin veriyorlar.
  • Figürünüzün türüne göre bir elbise sundress seçin. Tüm kusurlar gizlenmeli veya iyi gizlenmeli ve tüm avantajlar vurgulanmalıdır.
  • Sadece elbisenin tarzına değil, aynı zamanda renk performansına da dikkat edin. Görünümünüzü olumlu şekilde ön plana çıkaran sıra dışı bir renkteki basit bir sundress, talihsiz bir rengin en zarif elbisesinden çok daha iyi görünecek.
yorum yok

Moda

güzellik

ev