Elbise stilleri ve modelleri

Asimetrik elbise - sıradışı silueti ile dikkat çekin

Asimetrik elbise - sıradışı silueti ile dikkat çekin
İçerik
 1. Kesim özellikleri
 2. stiller
 3. asimetri türleri
 4. Popüler renkler
 5. Moda trendleri
 6. Ne ile giyilir?
 7. Aksesuarlar
 8. Ayakkabı

Asimetrik unsurlara sahip elbiseler, birkaç sezon boyunca moda tutkunları arasında popüler olmuştur. Kasıtlı düzensizlik ile çekerler, rahatlık ve özgürlüğü ima ederler. Ek olarak, kesimin asimetrisi nedeniyle, bir kız vücudun belirli bir bölümünü ortaya çıkarabilir ve ona dikkat çekebilir, ancak aynı zamanda kaba ve aşırı dürüst görünmeyebilir.

Kesim özellikleri

Kesimi asimetrik olarak adlandırılabilecek elbiseler aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • Kıyafet kızı daha baştan çıkarıcı yapar.
 • Görsel olarak, bu elbise silueti geliştirir.
 • Doğru asimetrik detay seçimiyle, böyle bir elbisenin içindeki bir kız, belirli figür kusurlarını gizleyebilir.

stiller

Asimetrik bir elbise, önemli bir akşam veya plaj için bir kıyafete ihtiyacınız olduğunda yaygın bir seçimdir. Bu tür elbiselerin sunulduğu ana stiller, trapezin yanı sıra A-şekilli ve alevli siluetdir.

Asimetrik kombinlerde sıklıkla kullanılan bir diğer model ise antika toga elbisedir. Böyle bir elbisenin içindeki figür çekici bir şekilde örtülüdür ve alışılmadık şekilde baştan çıkarıcı görünür.

Üstü asimetrik toga elbise

asimetri türleri

Bu tarz bir elbise aşağıdaki asimetrik ayrıntılara sahip olabilir:

 1. kollu. Tek kollu elbiseler orijinal görünür ve genellikle bir parti veya diğer özel günler için seçilir. Genellikle bu tür elbiselerde, üst kısmın asimetrisi, eteğin düzensiz kesimi ile tamamlanır.
 2. Etek. Asimetrik elbiseler arasında en popüler olanı düzensiz etekli modellerdir. İnce bacaklarını göstermek isteyen kızlar onlara dikkat ediyor ama aynı zamanda mininin uzunluğunu çok cüretkar buluyorlar.Asimetrik etekli elbiseler için oldukça az seçenek var. Bunlar, farklı uzunluklarda eteklerden oluşan katmanlı kıyafetler olabilir. Etek, yana veya arkaya doğru eğimli olabilir. Orijinal perdeli modeller de var.
 3. Duman bulutu. Bu asimetrik kıyafetlerin öne çıkan özelliği, eteğin ön kısmının kısaltılması ve arka kısmının bir tren oluşturacak kadar uzun olmasıdır. Bu tür elbiseler genellikle muhteşem bir gece elbisesi olarak seçilir. İnce bacaklı uzun boylu kızlarda en iyi şekilde dururlar.
 4. Boyun çizgisi. Asimetrik yakalı elbiseler genellikle güzel omuzlu kızlar tarafından seçilir. Kıyafetin bu versiyonu, göğsün asimetrisini görsel olarak düzeltmeye yardımcı olur, ancak kusurun düzeltilmesi ve vurgulanmaması için çok dikkatli bir model seçmeniz gerekir. Bu tür asimetrinin en yaygın varyantlarından biri, bir omuzda bir kayış bulunmasıdır.

Popüler renkler

Beyaz

Asimetrik elbiseler için bu renk şeması, özellikle hafif bir yaz versiyonu ararken talep görüyor.

Uzun beyaz asimetrik elbise

Çoğu zaman, bu elbiseler asimetrik bir etek ucuna ve açık bir yakaya sahiptir. Ayrıca bir omuzda ve bir kolda ajur kollu kar beyazı elbiseler de talep edilmektedir.

Siyah

Düz olmayan siyah bir elbise, her durum için özlü ve zarif bir kıyafet görevi görebilir.

Asimetrik siyah uzun elbise

Lüks bir akşam görünümü için parlak bir kemer, ince topuklu ayakkabılar ve altın takılarla tamamlayın. Tek omuzlu siyah elbiseler de yaygındır.

kırmızı

Parlak kırmızı asimetrik bir kıyafetle, herhangi bir kız harika görünecek, bu nedenle esas olarak bir kokteyl veya gece elbisesi olarak giyilir.

Asimetrik kırmızı gece elbisesi

Çoğu zaman, bu tarzdaki kırmızı elbiseler, tek askılı, tek kollu veya trenli modellerdir. Eğik kenarlı ürünler daha az göz alıcı değildir.

Renk asimetrisi

Ayrı olarak, özel renk şemaları sayesinde asimetrik görünen basit kesim elbiselere dikkat etmek önemlidir.

Asimetrik siyah ve sarı elbise

Kesimi kıyafet kurallarına uygun olacağından ve renkler diğer ofis çalışanlarından öne çıkmanıza yardımcı olacağından bu kıyafetler ofis için iyi bir seçenektir.

Moda trendleri

Bu tarzın kıyafetleri arasında şu anda en popüler olanı asimetrik etekli modeller. Bir yandan, etek yere değebilir ve hatta bir trene dönüşebilir ve diğer yandan, bacağı dizine kadar veya daha yükseğe kadar çıplak bırakabilir.

Asimetrik üstleri olan modeller daha az yaygındır. Esas olarak tek kollu veya asimetrik yakalı elbiselerle temsil edilirler.

Bir uzun kollu elbisenin asimetrik üstü

Ne ile giyilir?

Asimetrik süslü bir elbise bolero, kürk, ceket veya kaban ile giyilebilir. Soğuk yaz akşamlarında, etek ucu düzensiz olan gündelik kıyafetler yumuşak bir blazer, kot ceket veya reglan ile tamamlanabilir.

Çantaya gelince, asimetrik gece kıyafeti için elbiseye uygun küçük bir debriyaj seçin. Asimetriye sahip yazlık gündelik elbiseler, bir zarf çanta veya ince bir askılı küçük bir el çantası ile tamamlanmaktadır. Ofis modelleri orta boy hafif veya siyah deri çantalarla başarılı bir şekilde kombinlenir.

Aksesuarlar

Asimetrik elbise modelleri o kadar parlak ve etkileyici ki, çoğu durumda mücevher onlarla hiç birleştirilmez. Böyle bir elbisenin üst kısmı bir korse ile temsil edilirse, bir kolye veya zincirin varlığına izin verilir. Uzun asimetrik bir elbise sadece yüzük veya bileziklerle tamamlanmalıdır.

Tek omuzlu kıyafetler de minimum aksesuar gerektirir. Açık elinize parlak küpeler takmanız ve çekici bir bileklik seçmeniz yeterli olacaktır.

Asimetrik bir elbise için süslemeler

Ayakkabı

Asimetrik kombinler için ayakkabı seçerken klasik renklere (siyah, gri, beyaz) dikkat etmeli veya elbiseye uygun ayakkabı seçmelisiniz. Etkileyici dekora sahip çok renkli parlak ayakkabılar, tabanı aşırı yükleyen uygun olmayan bir seçenek olarak adlandırılabilir.

Asimetrik bir elbise için ayakkabılarda yüksek topuk seçmek veya kama topuklu ile değiştirmek daha iyidir.Topuksuz ayakkabılar sadece kısa asimetrik kıyafetlerle iyi gider.

1 yorum

Asimetrik kenarlı veya tek omuzlu elbiseleri gerçekten seviyorum)

Moda

güzellik

ev