Elbise stilleri ve modelleri

Gömme elbiseler - zarafet ve zarafet

Gömme elbiseler - zarafet ve zarafet
İçerik
 1. kimler uygundur
 2. Uzunluk
 3. Moda modelleri ve stilleri
 4. Örme ve tığ işi
 5. tam için
 6. Dantel
 7. Jersey
 8. Yaz mevsimi
 9. Düğün
 10. Akşam
 11. mezuniyet partisine
 12. Renk
 13. Yazdır
 14. Ne ile birleştirilir

Her kızın gardırobunda zevkle giydiği bir elbise vardır - sonuçta böyle bir kıyafet bir eldiven gibi oturur. Bugün konuşacağımız elbiseler hakkında.

Gömme elbise pembe

kimler uygundur

Gömme elbiseler hemen hemen herkes için uygundur. Ana şey, figürünüze göre bir stil seçmektir:

 1. Geniş omuzlarınız varsa, kabarık etekli ve üstü bedene oturan bir elbise uygundur; bu kıyafet ayrıca geniş kalçaları da gizleyecektir.
 2. Güzel bacaklar tüm ihtişamlı kısa gömme modellerinde sunacak.
 3. Kılıf elbise, karın bölgesindeki kusurları gizlemeye yardımcı olacaktır.
 4. Bir elbisedeki asimetrik korsaj, boyunuza fazladan birkaç santimetre katacaktır.

Uzunluk

Uzun

Bir figür için uzun bir elbise en çok gece elbisesi olarak kullanılır.

Bedene oturan korsaj ve kumaşların yumuşak kıvrımları, görünümünüze kadınlık ve romantizm katacak.

Vücudunuzu saran, vücudunuzun her kıvrımını vurgulayan, güçlü yönlerinizi ortaya çıkaran ve görünümünüze lezzet katan tam beden bir elbise.

kısa

Daha yazlık ve gündelik bir seçenek, yarı yarıya kısa bir elbise. Kabarık veya kloş etekli, sağduyulu renklerde bir elbise her gün için uygundur.

Kısa renk bedene oturan elbise

Üst kısım farklı şekillerde dekore edilebilir: kollar kısa ve dörtte üçü uzunluğunda, geniş veya dar omuzlu veya hatta onlarsız, yuvarlak, oval, dikdörtgen veya v yakalıdır.

Kokteyl elbiselerine gelince, işte aynı çözümler, ancak stil farklı olabilir.Örneğin, omuzları açık ve yandan veya yakasında bir kesim olan, bağcık veya güpür ile süslenmiş bir kılıf elbise.

Başka bir seçenek: Beli ince bir kemerli ve kumaşın çaprazından oluşan V yakalı Yunan tarzı bir elbise.

Kısa bej bedene oturan elbise

Efsanevi kadın Coco Chanel'in bize sunduğu klasikleri unutmayın - küçük siyah bir elbise - iş ve gece kıyafetleri için çok yönlü kıyafetlerden biri.

Midi

Orta boy elbiseler çok yönlüdür, her gün iş toplantılarında, partilerde veya gençlik partilerinde giyilebilirler.

Bedene oturan midi elbise

Elbiselerin korse, yaka, kol ve etek tasarımı çok çeşitli olabilir, bu nedenle modeli bu kıyafetin içinde bulduğunuz ortamla ilişkilendirmeye değer.

Moda modelleri ve stilleri

kol ile

Gömme elbise modelleri çok çeşitli kol şekillerine sahip olabilir:

 • Düz;
 • takılı;
 • el feneri;
 • kol "yarasa";
 • alevlendi.

Manşonun uzunluğu da değişir: manşon kısa, dörtte üçü uzunluğunda veya uzun olabilir. İkincisi, serin mevsim veya gün için mükemmeldir.

Üç çeyrek kollu bedene oturan elbise

Birbirinden ilginç kollu abiye ve günlük elbise modellerini ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde bulabilirsiniz.

doğrudan

Takılan bir elbise, vücudun her kıvrımını vurgulayarak ve tüm avantajları vurgulayarak, ince kızlara mükemmel bir şekilde uyacaktır.

Dantelli düz beden elbise

V-yaka, görüntüye lezzet katacak ve göğsü uygun bir ışıkta sunacaktır. Uzun kollu kesim kollarınızı güzel bir şekilde çerçeveleyecek ve çok zarif görünecek.

Uzunluğa gelince, kısa bir elbisenin yanı sıra orta boy bir elbise bacaklarınızı baştan çıkarıcı bir ışıkla gösterecek ve eğer uzun bir elbise seçtiyseniz, aynı etkiyi ortasından bir kesim ile elde edebilirsiniz. kalça.

Deniz Kızı

Denizkızı siluet elbiseler sosyal etkinlikler, çeşitli kutlamalar ve diğer akşam etkinlikleri için uygundur. Figürü dizlerine oturtarak görüntüyü zarif, romantik ve çekici hale getiriyorlar.

Alttaki ilginç bir parlama, kimseyi kayıtsız bırakmayacak ve sizi gecenin kraliçesi yapacak.

alevlendi

Yüksek bel yardımıyla üste oturan ve alttan alevlenen Yunan elbiseleri ve Empire stili, karın bölgesindeki kusurları ve kusurlu kalçaları gizleyecektir.

Güneş klozetli eteğin farklı seçeneklerle vücuda oturan bir bluz kombinasyonu, ilginç modeller oluşturmanıza olanak tanır.

Kabarık bir etekle

Kloş etekli ve orta uzunlukta bedene oturan elbiseler züppe tarzında sunulabilir ve size partide parlak ve sıra dışı bir görünüm sağlayacaktır.

Retro oturan elbise

Ve eğer böyle bir kıyafet tek renkte yapılırsa, o zaman akşam kıyafeti kadar mükemmeldir.

Bir prenses siluetinde kabarık etekli uzun elbiseler her zaman lüks ve zengin görünür: açık omuzlar ve bir yaka size cinsellik ve özgürlük katacak, ancak aynı zamanda ihtişamınızı ve kısıtlamanızı gösterecektir.

Yere bol dökümlü elbise

elbise gömlek

Sportif kızlar, neredeyse her gün giyilebilecek bedene oturan bir gömlek elbiseye bayılacaklar.

Rahat kesim ve kesime ek olarak bu elbisenin bir diğer avantajı da tek başına giyilebildiği gibi tayt veya kot pantolonlarla kombinlenebilmesidir.

Otreznoe

Beli kesimli, bedene oturan elbise belinizi vurgulayacak ve görsel olarak daha dar hale getirecektir. Kabarık bir etek kalçaları gizleyecek ve bacakların inceliğini vurgulayacaktır. Hem akşam gezileri hem de her gün için mükemmeldir.

Bir fırfırla süslenmiş, yüksek belli, çıkarılabilir bir elbisenin iki tonlu modeli şimdi çok popüler.

Dekolte gece elbisesi takılı

Örme ve tığ işi

Tığ işi ve örgü elbiseler serin bir zaman için mükemmeldir. Çeşitli ilginç desenler, avantajları vurgulayacak ve dezavantajları gizleyecektir.

Unutulmaması gereken en önemli şey, bu tür elbiselerin bele bir iki santimetre daha eklemesi ve sizi biraz daha geniş yapmasıdır.

tam için

Tüm klişelerin aksine, yarı dar elbiseler kilolu kızlarda harika görünür ve geniş kemerler veya çeşitli bolerolarla birlikte bazı kusurları gizler ve figürü daha ince yapar.

Tam oturan elbise

Takılmış bir üst, yemyeşil bir göğsün güzelliğini vurgulayacak, ince bir kemer bir belin varlığını gösterecek ve yumuşak kıvrımlı uzun düz bir etek kusurlu kalçaları gizleyecektir. Bolero ve kolların yardımıyla kolların dolgunluğunu gizleyebilirsiniz ve geniş bir kemer beli açıkça vurgulayacaktır.

Dantel

Görüntünüzün lüksü, zenginliği ve ihtişamı asil dantellerle gösterilecektir.Gömme dantel elbiseler ve dantel ekli elbiseler alışılmadık derecede yumuşak ve zarif görünüyor.

Dantelli elbise

Dantel, gizlilik perdesini açarak imajınızı daha gizemli ve çekici hale getirir. Dantel takozları olan yere kadar uzanan bir etek bacaklarınızı daha da ince yapacak ve bej zemin üzerine dantelli bir korsaj çıplaklık hissi yaratacak ve diğerlerinin hayran bakışlarını çekecektir.

Üste oturan kısa dantel elbise, genç bir kız için eğlenceli ve şımarık bir görünüm yaratmaya yardımcı olacak, bacakların güzelliğini gösterecek ve uzun, dar bir kol ellerinizi daha zarif ve sofistike hale getirecek.

Jersey

Örme bir elbise, şekle mükemmel bir şekilde uyacaktır. Kumaş özellikleri ve iyi seçilmiş kesimi ile şüphesiz en sevilen kombinlerden biri olacaktır.

Örme beden elbise

Düz kesim bir elbise tüm avantajlarını gösterecek, ancak bazı kusurları gizleyemeyecektir. Bu nedenle, bu kıyafet kusursuz bir figürü olan kızlar ve kadınlar için uygundur.

Ancak gömme korsajlı ve kabarık etekli bir elbise, mide ve kalçalarda meraklı gözlerden birkaç santimetre daha gizleyecektir.

Yere örme bir elbise, özel günler ve tiyatro gezileri için mükemmeldir.

Kısıtlama ve zarafet - üstüne oturan ve yumuşak triko kıvrımlarında akan bir elbise size bunu verecektir.

Yaz mevsimi

Takılan bir elbisenin yaz versiyonu, açık renkli veya parlak tek renkli bir kıyafet olacaktır. Flared etekli elbiseler sinemaya gitmek, sahilde, bir restoranda ve arkadaşları ziyaret etmek ve işe gitmek için uygundur - sıkı bir elbise gömlek veya sabahlık.

Diskoya veya partiye dar bir kısa elbiseyle veya kısa ve kabarık etekli bir elbiseyle gidebilirsiniz. Daha resmi durumlar ve etkinlikler için uzun düz elbiseler uygundur.

Düğün

Bir düğün için en popüler tarz prenses tarzıdır, korseli veya korsesiz ve uzun kabarık etekli bir elbise.

Ancak herkes gibi olmak istemeyenler için geleneksel normlara uymayan birçok nedime kıyafeti var. Günümüzde, hayatınızın en önemli gününde ilahi görünmenize yardımcı olacak Yunan tarzı fitilli gelinlik popüler hale geliyor.

Hacimli omuzlarınız varsa, orta boy kabarık eteği olan bedene oturan bir elbise size çok yakışacaktır. Açık üst omuzlarınızı daha geniş gösterecektir.

Akşam

Çok dikkatli bir gece elbisesi seçin. Kısa bir elbise en popüler gece elbiselerinden biri olduğu için, resmi bir resepsiyonda görünmenin her zaman mümkün olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu nedenle, uzun bir kılıf elbise, kısa bir elbise için değerli bir yedek olacaktır.

Dar kesim gece elbisesi

Tasarım çözümleri ve pansuman gelince: elbise, taşlar ve yapay elmaslar, dantel ve yarı saydam kumaş ekler, kesikler ve kesikler ile fiziğinizin avantajlarını en başarılı şekilde gösterecek ve size uyacak çeşitli kol tasarımları ile süslenebilir.

mezuniyet partisine

Balo için bir elbise seçerken, sadece balo gecesinde giyilebilecek değil, aynı zamanda ciddi bir çizgide de bulunabilecek çeşitli gömme elbise modellerine de dikkat etmelisiniz.

Gömme uzun elbiselerin yanı sıra orta uzunlukta ve pastel renkli kabarık etekli prenses silüetinde bir elbise tercih edebilirsiniz. Açık omuzlar yarı saydam bir şal veya eşarp altına gizlenebilir ve uygun bir bolero da seçebilirsiniz.

Renk

Siyah

Renk cümbüşünün değişmez favorisi siyahtır. Kısıtlama ve ciddiyet, resmilik ve ciddiyet, gelenek ve yenilik - tüm bunlar zarif bir siyah rengi birleştirir.

Bu rengin kıyafetleri alakalarını ve tanınmalarını asla kaybetmeyecek. Onları parlak ruj ve siyah ayakkabılarla kombinlemekten çekinmeyin, duruma uygun ve uygun bir çanta seçin.

Püsküllü siyah bedene oturan elbise

Mavi

Asil mavi ve tüm tonları, popülerlik açısından siyahtan hiçbir şekilde aşağı değildir.Kadın vücudunun güzelliğini vurgulayacak, ten rengine odaklanacak bir iş kıyafeti veya gece elbisesinin masmavi rengidir.

Deniz dalgasının rengi görüntünüze tazelik ve hafiflik verecek ve koyu mavi renk elbisenin sahibinin ciddiyetini ve ciddiyetini vurgulayacaktır.

Beyaz

Başka bir klasik kıyafet rengi size masumiyet ve saflık, hassasiyet ve çekicilik verecektir. Bu aynı zamanda bej ve sütlü renklerin tüm sıcak tonlarını da içerir, çünkü yumuşak bir parıltıyla kızın etrafında bir dokunulmazlık ve gençlik havası yaratırlar.

Gömme elbise beyaz

kırmızı

Parlak kırmızı, tutku ve arzunun rengidir, imajınızda kırmızı kıyafetin vurguladığı şey budur. Ancak kırmızının tüm tonları iddialı ve kaba görünmüyor.

Gömme elbise kırmızı

bordo - olgunluk ve kısıtlama rengi, yaşlı kadınlar için uygundur. Ve parlak ve kaygısız pembe - genç bir kızı Barbie bebeğe dönüştürecek. Aynı zamanda, narin bir pembe renk, böyle bir kıyafetin sahibine masumiyet ve bekaret katacaktır.

Yazdır

Sade elbiseler gibi ilginç renklere sahip kıyafetleri de gözden kaçırmayın. Takılan bir elbise leopar derisini taklit edebilir veya çiçeklerle süslenebilir.

Halk ve geometrik süslemeler de ihmal edilmemiştir. Her zaman popüler olan puantiyeli elbiseyi unutma.

Ne ile birleştirilir

Kolları olan bir elbise için belirli bir genişlikte bir kayış seçiyoruz: mümkün olduğunca ince, tam - daha geniş. Nötr renkte ince bir kemer, sıkı bir resmi elbise için uygundur.

Beli iki kez sarmak için kullanılabilen dar kemerler de moda.

Görüntü bir debriyaj veya çanta ile tamamlanmaktadır. Ayrıca takıları da unutmayın. Ayakkabı duruma göre seçilir.

Birçok elbise arasında, takılı bir elbise her zaman popüler olacaktır - kadınlık, hassasiyet ve güzelliğin sembolü. Zevkle giyin!

yorum yok

Moda

güzellik

ev