Elbise stilleri ve modelleri

Flared elbiseler - romantik bir görünüm için

Flared elbiseler - romantik bir görünüm için
İçerik
 1. Kimler için uygundur?
 2. stiller
 3. örme
 4. Alevlendi etek çeşitleri
 5. alevlendi kollu
 6. mevsime göre
 7. Uzunluk
 8. Ne ile giyilir?
 9. Kemer veya kemer
 10. Ayakkabı
 11. Aksesuarlar

Dar bir silüet her zaman uygun değildir ve ideal figürlü kızlara daha çok yakışır. Figürünüzdeki bazı kusurları gizlemek, feminen ve romantik görünmek ve rahat hissetmek istiyorsanız, o zaman kloş bir elbise mükemmel bir çözüm olacaktır.

Sarı kloş elbise

Dünyanın önde gelen tasarımcıları bu tür koleksiyonlar üzerinde sürekli çalışıyor, çünkü bu seçenek zamanımızda alakalı.

Kimler için uygundur?

 • Dar kalçalı kızlar için kloş bir elbise gerçek bir keşif. Parlama, figürün üzerinden akan dalgalar yaratır ve kalçalara biraz hacim katarak figürü daha çekici hale getirir.
 • A tipi figürün sahipleri, uzunluğu diz altında olan alevlenmiş bir elbisede durmalıdır. Bu versiyonda kalçaların dolgunluğu düzeltilecek ve bacaklar en iyi ışıkta gösterilecektir.
 • T figürlü kadınlar, şeklini koruyan yoğun kumaşlardan yapılmış kloş elbiseler seçmelidir. Elbise, kalçalara görsel olarak hacim eklemenize ve bir kum saati figürü oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
 • Kısa kızların böyle bir elbise seçerken dikkatli olmaları gerekir, çünkü stil biraz dolgunlaşabilir ve silueti ağırlaştırabilir.
 • O tipi bir figüre sahip kadınlar, sadece belin yokluğu vurgulanacağından, belden parlamalı elbiseler seçmemelidir. Göğüsten alevlenen elbiseler seçin.

stiller

yüksek belli

Bu tarz, kusurlu bir figürü olan kızlar arasında büyük talep görüyor, çünkü dikkati sorunlu alanlardan uzaklaştırıyor ve ayrıca göbeği gizlemeye yardımcı oluyor.

Yüksek belli mavi kloş elbise

Pahalı malzemelerden yapılmış modeller çok güzel görünüyor, görüntüye ciddiyet, incelik ve çekicilik katıyorlar. Göğüs çizgisinin altına bir broş veya kurdele takabilirsiniz, bu yaklaşım göğüs bölgesine tüm dikkatinizi vermenizi sağlayacaktır.

Belden parlama

Belden alevlenen elbise, geçen yüzyılın 50'li ve 60'lı yıllarında popüler olan bir klasik. Ana odak bel üzerindedir. Daha da vurgulamak için ayrıca zarif bir kemer kullanabilirsiniz. Bu tarz bir elbisenin farklı uzunlukları olabilir: diz altı, mini veya maksi. Yere kadar uzanan modeller retro tarz için kullanılmaktadır.

Dar veya orta bel ve dar kalçalara sahipseniz bu model tam size göre. Klasik kesim sayesinde elbise şekle uyuyor.

Belden lacivert parlama elbise

Ancak, tam bir etekle eşleştirilmiş dar bir korsajın kalçalarınızı görsel olarak daha geniş hale getirebileceğini hatırlamakta fayda var. Ancak havadar kumaş bununla başa çıkmaya yardımcı olur, daha az ağırlık etkisi yaratır.

Göğüsten parlama

Bu tarz genellikle bir Empire tarzı görünüm oluşturmak için kullanılır. Yere uzun elbiseler kolların ve omuzların güzelliğini vurgulayacak, mini boy modeller ise güzel ve ince bacaklara dikkat çekecek. Göğsüne dikkat çekmek için birçok model zıt renkli üstlere sahiptir.

Yunan tarzında beyaz elbise, göğüsten alevlendi

A-line elbiseler A-line seçeneklerinden biridir. Kıyafetin dar üst kısmı gür göğüsleri vurgular, koltuk altlarından daha uzağa, kumaş düzgün bir şekilde aşağı doğru genişler, böylece kızlar figürdeki tüm kusurları kapatabilir. Göğüsten parlamalı elbiseler gevşek bir kesime sahiptir, bu nedenle genellikle şifon kumaştan dikilirler.

kalça parlaması

Bu kesim sayesinde düz bir karın ve mükemmel kalçaları vurgulayabilirsiniz, böylece sadece ideal bir şekle sahip kızlar bu stili karşılayabilir.

Elbise kalçadan alevlendi

donatılmış

Bir iş stili oluşturmak için, kloş etekli ve kapalı omuzlu bedene oturan bir elbise tercih edebilirsiniz. "Elma" figürü olan kadınlar için gömme bir elbise önerilmez.

Bu tarz ofis tarzı veya her gün için idealdir. Mini veya midi uzunluktaki yoğun jarseden yapılan bedene oturan elbiseler çok popüler. Bir iş imajı oluşturmak için sağduyulu bir gri renk uygundur, ancak şık ve parlak görünmek istiyorsanız, çiçek baskısı bir sıçrama yapacaktır.

Siyah elbise belden alevlendi

örme

Örme alevli etek ayrıca figür kusurlarını gizlemeye, silueti daha ince hale getirmeye yardımcı olacaktır. Örme bir şeyin etkisiyle delikli veya güpürlü elbiseler orijinal görünüyor. Bu model, konfor ve güzelliği başarıyla birleştirir.

Beyaz kloş örgü elbise

Örme kloş elbise, soğuk günlerde sıcak tutmaya yardımcı olduğu için genellikle sonbaharın sonlarında ve kışın günlük kullanım için satın alınır. Örme elbiseler de yaz sezonu için kullanılıyor, yumuşaklık ile karakterize ediliyorlar ve çok orijinal görünüyorlar. Etkili bir çözüm, örme elemanların ve bir kano elbisesinin birleşimidir.

Flared elbiseler genellikle uzunluğu ve stili kesinlikle her şey olabilen kollu olarak gelir. Yoğun kumaştan yapılmış uzun kollar, sıcak kışlık elbiseleri mükemmel bir şekilde tamamlarken, yaz modellerinde hafif malzemelerden yapılmış kollar bulunur veya hiç kullanılmaz.

Kolları alevli elbise

Alevlendi etek çeşitleri

Alevlendi elbisenin alt kısmının stilinin seçimi oldukça büyüktür: yere kadar uzun, "midi", kısa ve çeşitli şekillerde. Her durumda, parlama görüntüye önemli miktarda hafiflik ve kadınlık katar.

 • En sade kesimi olan etekler-güneş ve yarım güneş, ince belli ve gür kalçalı kızlar için mükemmeldir.
 • Beli büzgülü veya pilili etekler de ince kızlar için uygundur.
 • A-line etek çok yönlüdür, farklı vücut tipleri için uygundur. İnce kızlar gerekli hacmi verecek ve onu daha kadınsı yapacaktır.Ve gür kalçalı bayanlar, kalçaları biraz gevşek olan bir eteği tercih etmelidir. Küçük desenli mat malzeme daha avantajlı görünecektir.
 • Kalem etek ve kloş eteğin birleşiminden oluşan “gode” etek, kalçaları sarar ve kloş bir alta sahiptir. Her zaman baştan çıkarıcı görünüyor. Abiye giyim için lüks seçenek.
 • İki katlı elbiselerde, daha yoğun, daha uyumlu bir kumaştan yapılmış bir kalem etek, üstten dik bir kloş etekle tamamlanabilir.
 • Kıvrılmış eteklerin çeşitliliği, pileli bir etek, büyüleyici bir çan etek, cilveli fırfır ve eteğin alt kısmında her zaman gece ve gündelik elbiselerle alakalı olan bir fırfır içerir.

alevlendi kollu

Genişletilmiş kollar, stile bağlı olarak farklı uzunluklarda gelir. Onlar elbisenin ana parçalarından biridir.

Uzun kollular genellikle hafif şifon elbiselerde bulunur ve dantel, güpür veya diğer yarı saydam kumaşlardan yapılabilir.

Bazı tasarımcılar, kolların asimetrik olduğu orijinal kıyafet modelleri sunar: bir kolun bir kolu vardır ve diğeri tamamen çıplaktır.

Tek kollu kloş elbise

Yarasa kanadı, beraberinde ferahlık ve hafiflik kattığı için çok popülerdir. Alevli tipin bir başka çeşidi, aşağı düşen ve lüks fırfırlar yaratan "çarpıntı" dır. Bu sayede kıyafet daha zarif görünecek.

mevsime göre

Yaz mevsimi

Yaz için, birçok kız bronzlaşmış bacakların güzelliğini göstermelerine izin verdiği için kısa elbiseleri tercih ediyor. Pamuklu veya basma kumaştan yapılmış bir kıyafet, sıcağa mükemmel şekilde dayanmanızı sağlar. Çok popüler bir model, kayışlı veya kayışsız açık sırtlı bir sundress.

Elbise çizgili veya kareli baskı ile dekore edilebilir, ancak klasik modellerin zarafet ve sadelik ile karakterize edildiğini hatırlamakta fayda var.
Yazlık çizgili kloş elbise

İlkbahar sonbahar

İlkbahar elbiseleri ince doğal kumaşlardan dikilir ve soğuk bir sonbahar için yoğun trikolar en iyi seçenek olacaktır. Renk şemasına dikkat etmeye değer. Sadece ölçülü tonlar kullanmamalısınız, çünkü parlak renkler yağmurlu bir günü dekore etmenize ve sizi neşelendirmenize yardımcı olacaktır.

Kış

Soğuk mevsim için modeller genellikle kalın trikolardan yapılır, ancak örme kıyafetler sıklıkla bulunabilir.

Kışın sadece midi boy elbiseler değil, uzun elbiseler de giyebilirsiniz. Uzun kollu ve açık yakasız seçenekler tercih edilmelidir. Elbisenin doğal kumaştan yapılması gerektiğini unutmayın, çünkü sadece soğuk havalarda ısınmaya yardımcı olacaktır.

Uzunluk

Uzun

Uzun elbiseler özel etkinliklerde her zaman popülerdir.

Lüks ve zengin görünmek istiyorsanız, o zaman yere kadar uzanan kloş elbiseye dikkat etmelisiniz. Silueti uzatmaya, görüntüyü oluştururken ana vurguları vurgulamaya ve şekli görsel olarak düzeltmeye yardımcı olacaktır.

Midi

Kıvrılmış midi boy etekli elbiseler, bir parti veya yarı resmi etkinlik için harika bir çözümdür. Saten, şifon veya ipek bu kıyafet için mükemmeldir.

Midi boy elbiseler günlük yaşam için uygundur. Bacakların güzelliğini arttırmaya ve şekildeki kusurları gizlemeye yardımcı olurlar, böylece rahat hissedeceksiniz.

Kısa boylu

Gardırobunuzda geniş etekli siyah kısa bir elbiseniz varsa, herhangi bir partide her zaman spot ışığında olacağınızdan emin olabilirsiniz. Zarif bir kısa elbise, klasik tarzda veya retro bir görüntü oluşturmak için mükemmeldir.

İnce kızlar için, gömme korsajlı veya arkası açık ve kabarık etekli kısa bir kıyafet uygundur.

Arkası açık kloş kısa elbise

Ne ile giyilir?

Flared elbise modelleri ceketler, bolerolar, hırkalar veya ceketler ile mükemmel bir şekilde birleştirilir. Uzun kollu elbiseler, kürk yeleklerle harika bir şekilde kombinleniyor. Kısa bir ceket, kloş etekli bir elbisenin güzelliğini mükemmel bir şekilde vurgulayacaktır.Dış giyim seçerken, elbisenin tarzını ve amacını göz önünde bulundurmaya değer.

Retro bir görünüm yaratmak istiyorsanız, A-line elbise fiyonklu orijinal bir saç modeli, sabit topuklu ayakkabılar ve o zamanların tarzında bir çanta ile tamamlanabilir.

Kemer veya kemer

Kemer, kemer, özellikle gömme modeller için kloş bir elbise için popüler bir detaydır. Mükemmel beli vurgulamanıza olanak tanır ve rakipsiz bir görüntü yaratmada vurgulardan biri olarak işlev görür.

Ayakkabı

Ayakkabı modeli seçimi büyük ölçüde sadece elbisenin tarzına değil, aynı zamanda uzunluğuna da bağlıdır. Bu nedenle kısa bir kıyafet için şık sandaletler veya alçak topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz, ancak yüksek topuklu ayakkabılar daha ince görünmenizi sağlayacaktır.

Flared elbise ayakkabı

Çoğu zaman, kloş elbiseler için rahat sandaletler veya zarif topuklu ayakkabılar seçilir, ancak günlük hayatta da babetler giyilebilir.

Boyuna yeni renkler getirecek parlak bir şal, görünüme şık bir katkı olacak. Kıyafet kısaltılmış bir kola sahipse, altına bir bluz veya balıkçı yaka giyebilirsiniz.

elbise için şal

Aksesuarlar

Zarif aksesuarlar, görüntüyü süslemeye, daha parlak ve daha zarif hale getirmeye yardımcı olacaktır, ancak bunları seçerken dikkatli olmalısınız, çünkü bunlar alevli elbiselerin tarzına bağlı olarak farklılık gösterir:

 • Omuzdan genişleyen bir elbise için silüetinizin daha uzun olmasına yardımcı olacak takıları seçmeye değer. Örneğin, uzun küpeler veya uzunlamasına ilginç bir kolyeye sahip bir kolye.
 • Genellikle Empire tarzı bir görünüm yaratmak için tercih edilen göğüsten kloş elbise, kısa ya da uzun bir gerdanlık ya da kolye ile giyilebilir. Tıknaz küpeler boyuna dikkat çekiyor. Ayakkabı seçerken sadece hafif ve şık olanları almalısınız. Örneğin, bir Yunan görünümü oluşturmak için altın veya gümüş sandaletler giyebilirsiniz. Kısa elbiselerin her zaman şık ayakkabılara ihtiyacı olduğunu unutmayın, çünkü geniş bir kıyafet içinde bacaklarınız ilgi odağı olacaktır.

Flared modeller için en popüler aksesuarlar eşarp veya atkıdır, ancak bunları sahte bir yaka ile değiştirebilirsiniz. Uzun eldivenler görünümü mükemmel şekilde tamamlar.

Moda trendlerini dinleyen gerçek bir bayan, saygınlığını vurgulayan ve tarzına uygun stiller seçebilir. Ve görünümü aksesuarlarla tamamlayarak her zaman mükemmel bir lezzet sergileyebilirsiniz!

1 yorum
Alexandra 19.02.2016 11:36

Bu benim favori tarzım! Dikdörtgen tipi için bu elbiseler sadece mükemmel.

Moda

güzellik

ev