Elbise stilleri ve modelleri

Çan etekli elbise - her şeyde romantizm

Çan etekli elbise - her şeyde romantizm
İçerik
 1. özellikler
 2. biraz tarih
 3. Kimler için uygundur?
 4. kollu
 5. Uzunluk
 6. Seçim İpuçları
 7. Ne ile giyilir?

Kadın gardırobunda kesinlikle farklı tarzlarda sunulan elbiseler bulunur. En çekici, romantik ve feminen elbiselerden biri çan etekli bir elbisedir. Kadınlar bir yüzyıldan fazla bir süredir bu tür kıyafetleri giydiler ve şimdi günümüzde moda tutkunları arasında neden talep edildiğini öğreneceğiz.

özellikler

Öne çıkan çan etek olan elbiseler oldukça rahat ve pratiktir. Geleneksel olarak vücuda oturan bir üstleri ve alevli bir etekleri var. Bu tarzda hem iş hem de abiye elbiseleri görebilirsiniz.

Asimetrik kenarlı çan etekli elbise

Çan etekli en yaygın yaz modelleri. Bu tür elbiselerin alt kısmı bacaklara değmediği için kullanımları sıcak havalarda rahatlık sağlar. Bununla birlikte, bu tarz elbiseler için kış seçenekleri de nadir değildir.

Bu tür kıyafetleri dikmek için oldukça sert bir dokuya sahip malzemeler kullanılır. Yün, keten, deri, pamuk veya diğer benzer kumaşlar olabilir. Çan etekli elbiselerin alt kısmının bir özelliği, perdeler ve kıvrımlar olmadan genişlemedir, bu nedenle bu tür elbiseler üzerindeki baskılar çekici görünür ve kırışmaz.

biraz tarih

Etekleri ters çevrilmiş bir zili andıran ilk elbiseler 17. yüzyılda giyilmeye başlandı. Altlarında kabarık kabarık etekler vardı, bu da kıyafeti hacimli ve çekici hale getiriyordu. Özel günler için bu tür elbiseler uzun trenlerle yaratıldı.

17. yüzyıldan kalma bir trenle çan etekli elbise

Zamanla, çan etekli elbiselerin uzunluğu azalmaya başladı ve sıkı bağcıklar ve sert bir korse geçmişte kaldı. Günümüzün bu tarzın kıyafetleri şekil olarak sınırlandırılmıştır ve kesimleri çok özlüdür. Üstelik bu tür elbiseler, romantik ve feminen bir görünüm yaratmak isteyen kızlar arasında çok popüler.

Kimler için uygundur?

Bu tarz elbiselerin ana avantajı, kızın uyluklarını gizleme yeteneğidir, bu nedenle bu tür kıyafetler hem çok dar kalçalı güzelliklerde hem de önemli kalçaları olan kadınlarda iyi görünür.

Dikdörtgen figürlü kızlar için çan etekli elbise
 • Kızın figürü bir armuta benziyorsa, bir etek yardımıyla çan en hacimli kısmını gizleyecektir.
 • Omuzları oldukça geniş olan kadınlar için (şekil T harfine benzer), bu tarzın kıyafeti alt kısımda hacim katacak ve bu da silueti daha orantılı hale getirecektir.
 • Kum saati figürlü kızlara gelince, çan etekli bir elbise giymeleri tavsiye edilmez, çünkü böyle bir kıyafette güzel oranları gizlenecektir.

kollu

Etekleri bir çana benzeyen kıyafetler, uzun veya kısa kollu olabileceği gibi omuz askılı olabilir. Elbisenin modeli şenlikli ve akıllıysa, üst kısmı bir korse ile temsil edilebilir ve kol yoktur.

Uzunluk

Kısa boylu

Mini etekli bu tarz elbiseler genellikle yaz sezonu için satın alınır. İnce bacaklı ince kızlar, çan etekli kısa bir elbise içinde en iyi şekilde görünür. Bununla birlikte, kalçaları görsel olarak genişletebilecekleri için ultra kısa kıyafetlerden kaçınılması tavsiye edilir.

Midi

Bu tarz diz boyu elbiseler hem ince kızlar hem de gür kalçalı güzellikler için önerilir. Belin biraz yüksek olduğu orta uzunlukta modeller çok popüler.

Uzun

Zemine çan etekli elbiseler pratik ve rahattır. Genellikle bunlar doğal hafif kumaşlardan yapılmış yaz kıyafetleridir. Çoğu zaman açık renklerde sunulurlar. Üst kısmı tek renkli, uzun eteği renkli (ve tam tersi) olan kıyafetler de ilginç görünüyor.

Seçim İpuçları

Çan etekli bir elbisenin uzunluğunu seçerken, kızın bacaklarının görünümünü dikkate almalısınız. Ne kadar ince ve çekici olurlarsa o kadar kısa elbise satın alabilirsiniz. Boyun çizgisi için önce üst bedeninizi değerlendirin. Boynunuza düzgün denilebilirse ve kollarınız güzelse, derin yuvarlak, üçgen veya kare yakalı bir kıyafeti güvenle seçebilirsiniz. Göğsünüz küçükse, üst kısmı parlak, yakası dekoratif süslemeli modellere bir göz atın.

Çan etekli bir elbise üzerinde şekil

Böyle bir elbisenin gölgesi ve rengi kişisel tercihler dikkate alınarak seçilir. Açık veya parlak tonlar, yazlık elbiseler için en popüler olanlardır. Çan etekli beyaz bir elbise içinde kız taze ve genç görünecek. Kırmızı kıyafetler, cesur ve abartılı güzelliklerin beğenisine hitap ediyor ve bu tarz siyah bir elbise içinde bir kız gizemli ve katı görünecek.

Ne ile giyilir?

Çan etekli bir elbise için, gömme blazerlerin yanı sıra kısa ceketler ve ceketler giyebilirsiniz. Böyle bir elbisenin bir akşam modeli ile uzun kollu bir bolero iyi görünüyor. Ayrıca elbisenin rengi alacalı ise, ilave monokrom olmalıdır.

Çan etekle giymek için kaban

Bu tarz bir takım elbise için bir çanta amaç dikkate alınarak seçilir - bir iş elbisesi ise, geniş bir gündelik çanta buna uygundur ve zarif bir elbise için zarif bir debriyaj seçilmelidir.

Aksesuarlar

Çan etekli bir elbise için aşırı miktarda takı gereksizdir. Kıyafet zaten şenlikli ve parlak görünüyor. Küçük bir kolye veya uzun boncukların yanı sıra orta boy küpeler yeterlidir.

Çan etekli bir elbise için takı ve aksesuarlar

Benzer elbiseler ile kıyafet renginde deri kemer takabilirsiniz. Kemerin zıt bir gölgesi varsa, belin vurgulanmasına yardımcı olacaktır.

Ayakkabı

Bu tarz için ayakkabı seçerken, elbisenin amacını da göz önünde bulundurun:

 • Bu iş tarzı bir modelse, orta topuklu ayakkabılar onunla iyi çalışacaktır.
 • Çan etekli bir gece elbiseniz varsa stiletto topuklu giyebilirsiniz.
 • Randevuya veya yürüyüşe çıkacağınız bu tip bir kıyafet için sandalet veya babet giymek caizdir.
 • Klasik tarzdaki yüksek çizmeler, sıcak modeller için çok uygundur.
yorum yok

Moda

güzellik

ev