Elbise stilleri ve modelleri

Büstiyer elbise - bir baştan çıkarma klasiği

Büstiyer elbise - bir baştan çıkarma klasiği
İçerik
  1. özellikler
  2. Kimler için uygundur?
  3. Popüler stiller
  4. Uzunluk
  5. Ne ile giyilir?
  6. Bakım

"Büstiyer" adı bize Fransız dilinden geldi. "Göğüs" olarak tercüme edilen buste kelimesinden türetilmiştir. Büstiyer aslında bir tür iç çamaşırıydı. Bir korse ve modern bir sutyen arasında bir haçtı. Amacı beli hafifçe sıkmak ve göğsü desteklemekti.

40'ların büstiyeri

Günümüzde büstiyer, çoğunlukla açık uçlu gece elbiselerinin altına giyilen askısız, sert fincanlı bir sütyendir. Bununla birlikte, zamanla, iç çamaşırlarından büstiyer sıradan kıyafetler kategorisine geçti. Giderek, bağımsız gardırop ürünleri haline gelen büstiyer üstleri ve büstiyer elbiseleri bulabilirsiniz.

Bu yazıda size büstiyer elbiseler hakkında bilgi vereceğiz: ne oldukları, kime uygun oldukları ve ne ile kombinlendikleri.

özellikler

Yani, büstiyer bir elbise, bir elbise ve bir sutyenin melezidir. Askıları ve kolları olmayan üstü açık ve fincan şeklinde korsajı vardır.

Dantel etekli büstiyer elbise

Büstiyer bir elbise genellikle oldukça açık bir yakaya sahiptir, bu nedenle haklı olarak bir kadının gardırobundaki en seksi parçalardan biri olarak kabul edilir. Bu şekle uyabilir veya kabarık bir eteğe sahip olabilir, ancak üst kısım her zaman mümkün olduğunca açık kalır. Tüm dikkat omuzlara, göğüse, kollara ve boyuna odaklanır, bu nedenle böyle bir kıyafet giydiğinizde bu bölgenin kusursuz göründüğünden emin olmanız gerekir.

Kimler için uygundur?

Büstiyer bir elbise çok dikkatli kullanılmalıdır: Şaşırtıcı derecede güzel görünümüne rağmen, yanlış modeli seçerseniz görüntüyü bozabilir. Elbise tüm bunları sergilediği için boyun çizgisine ve kollara özellikle dikkat edilmelidir.Omuzlarınız ve kollarınız çok doluysa, korse üzerinde çirkin cilt kıvrımları toplanabilir. Bu durumda, büstiyer bir elbiseyi reddetmek daha iyidir (çıkış yolu zarif bir ceket atmak veya üzerine çalmaktır).

Böyle bir elbise, en uygun ışıkta lüks bir sandık sunabilir. Bununla birlikte, burada doğru bedeni seçmek çok önemlidir: Korse çok sıkıysa, göğsün "dışarı çıkmak" üzere olduğu hissine kapılacaksınız.

Fazla kilolu olanlar için tam etekli, düşük belli uzun büstiyer elbise

Hepsinden iyisi, bir büstiyer elbise, kum saati ve dikdörtgen vücut tipine sahip kızlara oturur. İkinci tiptenseniz, figürünüzü daha kadınsı yapmak için kabarık etekli bir model seçmenizi öneririz. Hacimli bir etek de geniş omuzları dengelemeye yardımcı olacaktır.

Popüler stiller

  • Forma girmek. Figürün hatlarını tekrarlayan elbise alışılmadık derecede çekici görünüyor. Doğru, sadece figürünüz ideale yakınsa giymelisiniz.
  • Bask ile. Bugün, peplum elbiseler popülerliğinin zirvesinde. Bu dekoratif unsur, görüntüye biraz flört katıyor. Ayrıca peplum, beldeki dolgunluğu mükemmel bir şekilde maskeler.
  • Kabarık bir etekle. Dar üst ve kabarık etekli bir elbise, kızı zarif bir çiçek gibi gösterir. Bu tarz özellikle minyatür, ince genç bayanlarda iyi görünüyor.
  • Koku ile. Wrap elbiseler, farklı vücut tiplerine eşit derecede iyi uyum sağlar, bu nedenle kabarık ve zayıf olanlar tarafından güvenle giyilebilirler. Koku, görüntüyü başarıyla canlandıran gizli ve zarif bir ayrıntıdır.

Uzunluk

Büstiyer elbise, kural olarak, bir kıyafetin akşam veya kokteyl versiyonudur. Bununla ilgili olarak, uzunluk için kesin bir öneri yoktur: olayın şekline ve formatına bağlı olarak ne tür bir etek size kalmış olmalıdır.

Maksi büstiyer elbise

Uzun

En ciddi durumlar için zemine kadar eteğe sahip büstiyer bir elbise seçilmelidir. Böyle bir kıyafetle bir düğünde (hatta kendi başınıza), bir akşam resepsiyonunda veya ödül töreninde görünmek uygun olacaktır. Etek gür olabilir, ancak yarı dar veya düz, dökümlü bir alta sahip bir büstiyer daha zarif görünür.

Midi

Orta uzunlukta bir büstiyer elbise hemen hemen herkes için uygundur, bu nedenle çok yönlü bir şenlik seçeneği olarak kabul edilir. Hareket etmesi rahattır, bu nedenle genellikle sabaha kadar dansların planlandığı yerlerde giyilir. Diz boyu bir elbise herhangi bir siluete sahip olabilir. Kalça oturan etek, tutu etek ve çan etekli modeller popülerdir.

kısa

Mini etekli büstiyer bir elbise, "dans" kıyafetinin başka bir versiyonudur. Açık sözlülüğü nedeniyle, yalnızca resmi olmayan etkinlikler için uygundur. Her kız kollarını, omuzlarını, göğsünü tamamen ortaya çıkaran ve bacaklarını önemli ölçüde ortaya çıkaran bir elbise giymeye cesaret edemez. Hepsinden önemlisi, kısa bir büstiyer elbise, tonlu bir figürün ve ince bacakların sahiplerine yakışır.

Ne ile giyilir?

İç çamaşırı

Büstiyer bir elbisenin altında, dantel, nakış ve diğer süslemeler olmadan pürüzsüz bir yüzeye sahip en göze çarpmayan iç çamaşırları seçmelisiniz. Bu kıyafet için özel sütyenler var, ancak korse yeterince sıkıysa onlarsız da yapabilirsiniz.

Giyim

Büstiyer elbise, gerekli aksesuarların ötesinde ek ayrıntılara ihtiyaç duymayan bağımsız bir kıyafettir. Ancak, omuzların çıplaklığından utanıyorsanız veya oda serinse, elbisenin üzerine uygun bir ceket, bolero veya güzel bir hırka giyebilirsiniz.

Büstiyer bir elbise için kaban

Aksesuarlar

Büstiyer bir elbise için takı ve aksesuar seçerken, zamanında durmak çok önemlidir, bu yüzden böyle sıra dışı bir kıyafet için en iyisini ve en güzelini giymek istersiniz. Yere bir zincir veya küçük bir debriyaj üzerinde küçük bir el çantası olacak. Elbise bol dekorla süslenmemişse, el çantası dantel, boncuk veya yapay elmaslarla süslenebilir. Ağır bir şekilde dekore edilmiş bir elbise için daha basit bir şey seçmek daha iyidir.

Büstiyer bir elbise yakayı açar ve en sevdiğiniz kolyeleri ve kolye uçlarını sergilemenin harika bir yoludur.Orijinal bileklikler yardımıyla ellerin zarafeti vurgulanabilir. Küpeleri unutmayın: bunlar özlü saplamalar veya büyük kolyeler olabilir. Gerçek mücevherler, yüksek kaliteli mücevherlerle değiştirilebilir.

Ayakkabı

Büstiyer bir elbise, tam olarak yüksek topuklu ayakkabılar şeklinde bir eşlik olmadan var olamayacak bir kıyafet türüdür. Topuk ne kadar uzun olursa, o kadar etkili görünürsünüz. Ancak ayakkabılar şık sandaletler ile değiştirilebilir - imajınız bundan kaybolmaz. Herhangi bir nedenle topuklu ayakkabı giyemiyorsanız, babet giymekten çekinmeyin (ancak sadece bacağı süsleyecek ve daha zarif hale getirecek olanları seçin).

Bakım

Büstiyer elbiselerin dikildiği birçok modern malzeme, özel ve dikkatli bakım gerektirir. Bazı şeyler için çamaşır makinesinde yıkama, sıkma veya ütüleme yasağı vardır. Bu nedenle, iç etiketteki talimatları takip etmek çok önemlidir - aksi takdirde ürün tek kullanımlık hale gelebilir.

yorum yok

Moda

güzellik

ev