Elbise stilleri ve modelleri

Saçaklı elbise - görüntüdeki orijinal notlar

Saçaklı elbise - görüntüdeki orijinal notlar
İçerik
 1. özellikler
 2. Popüler modeller
 3. Abiye
 4. Dans etmek için balo salonu
 5. Chicago tarzı
 6. Popüler renkler
 7. Ne ile giyilir?

Saçak, elbiseleri süslemek için çok tuhaf bir unsurdur, çünkü geçen yüzyılın 20'li yıllarında çok popülerdi. Country tarzı, boho veya estetik tarzda kıyafetleri süslemek için kullanılır. Bugün ünlü moda tasarımcıları onu şık, parlak ve sofistike elbiseler için bir dekorasyon olarak kullanıyor.

Fringe, görüntüye tutku, cesaret ve doyumsuz bir özgürlük duygusu getirmeye yardımcı olur. Ama aynı zamanda kızlara şıklık, incelik ve aristokrasi de verir.

özellikler

Günümüzde herhangi bir malzemeden saçaklar oluşturulabilir, farklı uzunluk ve renklere sahiptir. Tasarımcılar, şık ve etkili bir püskül oluşturmak için deri, süet, ipek ve pamuğun yanı sıra sıra dışı dokulara sahip kumaşları kullanıyor. Bu komik ipler, elbisenin dekorunun ayrı bir unsuru olabilir veya bir elbisenin yakasını, yakasını, etek ucunu veya kolunu süsleyebilir.

Püsküllü elbiseler narin püsküller veya ince ağlar şeklinde sunulabilir.

Popüler modeller

 • "Latina" tarzında sunulan kısa elbiseler, tüm uzunluk boyunca saçaklarla süslenmiş olmaları ile ayırt edilir. Dilerseniz herhangi bir elbiseyi kendiniz moda yapabilirsiniz, ince spagetti askılı basit bir elbisenin üzerine dört veya beş sıra örgü dikmeniz yeterlidir.
 • Kenarları püsküllü elbiseler, özellikle iplikler yaklaşık 40 santimetre uzunluğundaysa, çok güzel ve çekici görünüyor. Bugün, saçaklı bir panço elbise modada, çünkü kıza kadınlık, kırılganlık veriyor ve ince ipler görüntüyü hafif ve enerjik hale getiriyor.
 • Sadece etek veya korsajın saçakla süslendiği kıyafetler.Böyle bir elbise, kusurlu oranlara sahip kızlar için uygundur, çünkü saçak, gerekli hacmi eklemenize veya tüm silueti uzatmanıza izin verir. Bu nedenle, hacim oluşturmak için kısa iplikler kullanılır ve uzun bir saçak, figürü görsel olarak daha ince yapmanızı sağlar.
 • Örme elbiseler veya jarse kıyafetler de sıklıkla püsküllerle süslenir. El örgüsü, örme giysi ile aynı iplikten bir saçak yapmanızı sağlar.
 • Saçaklı ince kumaş şeritlerinden yapılmış bir elbise çok ilginç görünüyor. Çizgilerin düzensiz şekli, doğru yerlere hacim eklemeye yardımcı olacaktır.
 • Country tarzı elbiseler genellikle yaka, yaka ve kol gibi püsküllerle süslenir. Kloş eteğin dikiş yerlerinde bulunan püskül, etkileyici ve şık görünüyor.

Abiye

Saçaklarla süslenmiş akşam ve kokteyl elbiseleri muhteşem ve lüks görünüyor. İnce spagetti kayışları veya üç çeyrek kollu bir sundress harika görünüyor.

Saçak, bir kadının gardırobunun kendi kendine yeterli bir unsurudur. Sıkı bir kıyafeti bile dekore edebilir, ona romantizm ve özgünlük verebilir.

Püsküllü Abiye

Bugün, birçok moda kadını, sadece görüntüyü süslemekle kalmayıp aynı zamanda hafiflik, zarafet ve çekicilik veren saçaklı elbiselerle partilere gidiyor.

Bir gece elbisesi hem uzun hem de kısa saçaklarla, tek renk veya çok renkli olarak dekore edilebilir.

Dans etmek için balo salonu

Püsküllerle süslenmiş, hafifçe göze çarpan spagetti kayışlarında kısa uzunlukta dar elbiseler Latin stiline aittir. Bu kıyafette her kız her zaman dans pistinin merkezinde olacak ve dans edebilmek gerekli değil.

Latin Saçak Elbise

Çoğu zaman, bir balo elbisesi, karmaşıklığını vurgulamanıza izin veren belde püskül ile süslenir. Uzun ince kolların sahipleri için saçaklı eldivenler mükemmeldir.

Yaka kısmındaki ince ipler kesinlikle başkalarının dikkatini çekecektir. Ama hepsinden önemlisi, dans eden kızlar, etek boyunca püsküllü elbiseleri tercih ediyor.

Chicago tarzı

Bu sezon birçok modacının gardırobunda herkesin favori klasiği olan ve oldukça etkileyici görünen Chicago tarzı bir elbise var.

Şikago elbise

Bu tarzda bir gece elbisesinin özellikleri:

 • Kokteyl elbisesinin uzunluğu dizden ayak bileğine kadar değişebilir. Yirminci yüzyılın otuzlu yaşlarının atmosferini yeniden yaratmanız gerekiyorsa, daha cesur uzunlukta bir kıyafet seçebilirsiniz.
 • Doğal oranlar takdir edildiğinden, bu kurala uymamanıza rağmen, karakteristik bir düşük bel. Yirminci yüzyılın yirmili yılları için, genellikle bele odaklanmadılar veya kalçaların ortasına alçaltılmış bir versiyon kullandılar, daha sonra on yıl sonra elbise dikerken olağan kadın silueti tarafından yönlendirilmeye başladılar.
 • En popüler kumaş satendir ancak ipek, şifon ve kadife elbiseler de yaygındır. Şikago tarzında bir elbiseyi süslemek için saçak, yapay elmas ve boncuklar, payetler ve payetler kullanılır.

Elbisenin öne çıkan özelliği, kadın siluetini mükemmel bir şekilde ortaya koyan eğik kesimdir. Bu kesim bugün nadiren bulunur, çoğunlukla otuzlu yıllara adanmış partiler için gece elbiselerinin dikilmesinde kullanılır.

saçaklı elbise
 • Kıyafetler, sırtta derin bir kesim ve kalça hattından aşağı doğru kademeli olarak genişleyen forma uyan bir siluet ile karakterize edilir.
 • Chicago tarzı bir elbise için mükemmel figür, zarif çizgileri ve geniş omuzları olan sofistike bir silüettir.

Popüler renkler

Her moda tutkunu, en sevdiği renklerde bir elbise seçebilir, çünkü tasarımcılar farklı renklerde püsküllü kıyafetler sunar. Klasik seçenekler siyah, beyaz ve gridir.

Parlak renkleri sevenler için kırmızı, açık yeşil, kırmızı veya mavi bir elbise uygundur. Eldivenler takıya uygun seçilmelidir.

Bu yıl püsküllü kokteyl elbiselerinde en popüler renkler klasik beyaz veya siyah, lüks altın ve seksi kırmızı veya kırmızı.

Bir renk şeması seçerken, görüntünün tüm öğelerini birbirini uyumlu bir şekilde tamamlayacak şekilde seçmek gerekir. Bu nedenle, gümüş süslemeli mercan elbisesi gümüş bir debriyajla iyi gider.

Ne ile giyilir?

Şık bir saçaklı elbise, eşsiz bir görünüm yaratmak için zarif bir el çantası, sofistike eldivenler, orijinal bir şapka ve moda ayakkabılarla tamamlanabilir. Uyulması gereken ana kural, tüm öğelerin aynı renk şemasında olması gerektiğidir.

Küçük bir şapka veya geniş kenarlı bir başlık, görünüm için mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır. Baş dekorasyonu için orijinal bir çözüm, tüyler, çiçekler ve payetler ile süslenmiş bir şerit olacaktır. Bir çanta seçerken, bir zarf çantada durmaya değer. Boynunuzu süslemek için lüks bir kürk boa, boncuklar veya parlak bir yay alabilirsiniz. Çok popüler bir mücevher parçası, genellikle incilerden yapılmış ve bir düğümle bağlanmış uzun bir kolyedir.

Eldivenler hakkında hatırlamak gerekiyor, çünkü otuzlu yıllarda zorunlu bir özelliktiler. Kadife veya ipek eldivenler mükemmel bir seçimdir.

Eldivenli püsküllü elbise

Cam topuklu ayakkabılar Latin tarzı bir elbise için çok uygundur. Püsküllü country tarzı bir kıyafetle kovboy çizmeleri harika görünecek.

Country Tarzı Püskül Elbise

Bir akşam görünümü oluşturmak için uzun küpeler ve zarif zincirler, saçaklı bir elbise için muhteşem bir tandem haline gelecektir.

yorum yok

Moda

güzellik

ev