Elbise stilleri ve modelleri

Peplum elbise - cesur bir görünüm

Peplum elbise - cesur bir görünüm
İçerik
 1. Kimler için uygundur?
 2. Baskça'nın Artıları
 3. Bask seçenekleri
 4. Kılıf elbise
 5. kollu
 6. bir tren ile
 7. Kumaşlar
 8. Uzunluk
 9. Popüler renkler
 10. Akşam
 11. Düğün
 12. Dolu mu giymelisin?
 13. Ne ile giyilir?
 14. Aksesuarlar
 15. Ayakkabı

Bask nedir, modayı takip etmek isteyen her kız bilir. Bu giyim unsuruyla daha önce tanışmadıysanız, açıklayalım: peplum, bir elbisenin veya eteğin belindeki geniş farbaladır.

peplum ile bej elbise

Bask, adını, ulusal kostümlerinin geleneksel bir detayı olduğu için İspanya'nın bölgelerinden biri olan Basklar'da yaşayan insanların onuruna aldı. Geçen yüzyılın ortalarında, peplum inanılmaz derecede moda oldu, ancak yağmurluklar ve paltolar için bir dekorasyon olarak kullanıldı.

Sonra bu giyim unsuru uzun süre unutuldu ve oldukça yakın zamanda hatırladılar. Bugün peplum elbiseler çok popüler.

Kimler için uygundur?

Peplum, elbisenin sadece dekoratif değil, aynı zamanda işlevsel bir parçasıdır. Amacı, şekil kusurlarını görsel olarak düzeltmektir. Bask genellikle belin hemen altında bulunur, bu nedenle kalça ve bel arasındaki farkı arttırır. "Dikdörtgen" vücut tipine sahip kızlar için peplum'un bu özelliği çok faydalı olacaktır.

Ek olarak, bask, geniş omuzları dengelemeye yardımcı olacaktır - sporcuların ve sadece uzun boylu kızların sıklıkla sahip olduğu bir figür özelliği. Dikkatinizi çıkıntılı karından yönlendirmeniz gerekiyorsa, peplumlu bir elbise size bu konuda yardımcı olacaktır.

Baskça'nın Artıları

 • Bir peplum varlığı, şekildeki bazı kusurları maskelemeye yardımcı olur - herhangi bir elbise için çok önemli bir kalite. Ayrıca, bu elbise farklı boy ve yapıdaki kızlar için uygundur. Tek istisna, armut biçimli figürlü olanlar. Onların durumunda, bask alt gövdeyi daha da ağırlaştırır.
 • Peplum en basit elbiseyi bile süsleyebilir.Uzun bir süre moda çevresinde kaldı, ancak birkaç sezon üst üste ünlü tasarımcıların elbise koleksiyonlarında yer aldı. Bu, peplum elbiselerin uzun süre popüler olacağı gerçeğine güvenebileceğimiz anlamına geliyor.
Peplum elbiseler - avantajları

Bask seçenekleri

uzun peplum elbise üzerine giyilen eteğe benziyor. Bu izlenim, peplum farklı bir renk veya dokuya sahip kumaştan yapılmışsa artar.

çifte Bask - iki kat kumaştan dikilmiş bir eleman. Bu peplum genellikle klasik versiyondan daha kısa ve daha kıvrımlıdır.

eksik Baskça, sağlam olanın aksine, elbisenin tüm kemerini işgal etmez. Kural olarak, kıyafetin yanlarına yapışan "kanatlar" ile temsil edilir.

asimetrik peplum - Bu elbise detayının en modern versiyonu. Bir yandan daha kısa, diğer yandan daha uzun. Bask da bir tür koku oluşturan bu türe aittir.

Kılıf elbise

Bir peplum, hemen hemen her tarzdaki bir elbiseyi süsleyebilir, ancak en çok daralmış bir silüeti olan elbiselerde etkileyici görünür.

Uzun Kollu Gri Peplum Kılıf Elbise

Peplum kılıflı elbise son yıllarda gerçek bir klasik haline geldi. Bu kıyafet inanılmaz derecede kadınsı ve zarif görünüyor. Sonuçta, bir dava kendi içinde bir kazan-kazandır ve bir peplum eklenmesi onu çok karmaşık hale getirir. Peplum kılıflı bir elbise, işten dansa kadar çeşitli durumlar için iyidir, bu yüzden dünyanın her yerindeki kızlar onu çok sever.

kollu

Peplum'un başlangıçta kadın dış giyiminde bir dekorasyon olarak kullanıldığını hatırlıyoruz. Belki de bu yüzden uzun kollu elbiselere çok yakışıyor. Ana şey, eteğin çok gür olmamasıdır. Daraltılmışsa daha iyidir, örneğin "kalem". Uzun kollar kıyafete sadelik katar, ancak seksi bir peplum, görüntünün ekstra ciddiyetini telafi eder.

Kısa kollu peplumlu elbise modelleri de vardır. Aynı zamanda, kollar genellikle orijinal formdadır ve bu da görüntüyü biraz abartılı kılar.

Kısa Kol Peplum Elbise

bir tren ile

Trenli elbiseler genellikle en özel günlerin tercihi oluyor. Oldukça sık, bu tür kıyafetler gelinler tarafından Avrupa düğün geleneklerine haraç ödeyerek seçilir. Son zamanlarda, bask düğün modasına girdi, bu nedenle salonlarda basklı elbise modellerini sorunsuzca bir trene dönüşerek bulabilirsiniz. Fotoğraflara bakın - bu tür elbiseler gerçekten güzel ve sıradışı görünüyor. Bununla birlikte, bu kadar çok sayıda yatay çizginin şekli "düzleştirdiği" akılda tutulmalıdır, bu nedenle bu seçenek yalnızca oldukça uzun boylu kızlar için uygundur.

Kumaşlar

Peplumun şeklini tutabilmesi için yoğun kumaştan veya iki katlı bir malzemeden dikilmesi gerekir. Elbisenin kendisi için kumaş gereksinimi yoktur.

Peplum takım elbise

Peplumlu bir elbise, ince veya yoğun, elastik veya değil, doğal veya sentetik kumaştan yapılabilir. Sadece güzellik, figürün özellikleri, mevsim ve etkinliğin formatı hakkındaki kendi fikirlerinize dayanarak seçim yapmanız gerekir. Birkaç kumaş türünü aynı anda tek bir modelde birleştirebilirsiniz. Örneğin elbise ve peplum jarseden, kollar güpürden yapılabilir.

Uzunluk

Peplum, miniden maxi'ye kadar herhangi bir uzunlukta eteğe sahip bir elbise üzerinde bulunabilir. Ancak peplumun kendisi elbiseden daha kısa olmalıdır, aksi takdirde tüm etki ortadan kalkacaktır.

Peplum elbise uzunluğu

yere kadar uzun

Peplumlu bir elbise her zaman zarif görünür, ancak özellikle özel günler için yere kadar uzanan etekli gece elbiseleri seçmeniz gerekir. Peplum, dar uzun bir etek üzerinde inanılmaz derecede etkileyici görünüyor. Bu öğe genellikle kalçalara uyan ve aşağı doğru keskin bir şekilde genişleyen etekli siluet elbiselerle süslenir. Hepsinden iyisi, bu tarz kum saati tipine sahip uzun boylu kızlar için uygundur.

Midi

Orta uzunlukta etekli elbiseler, çok çeşitli durumlara uygun oldukları için en popüler olanlardır; rahat ve zariftirler. Peplumlu midi elbise, özellikle kalem etekle iyi görünüyor.

Günlük Peplum Midi Elbise

Böyle bir elbise kısıtlı bir renk şemasında yapılırsa ve yeterince kapalıysa, ofiste görünmesi oldukça mümkündür.Daha parlak kıyafetler, resmi olmayan toplantılar için mükemmeldir.

kısa

Kısa elbiseler partiler için en iyi seçenektir çünkü içinde dans etmek çok rahattır! Peplumlu kokteyl elbiseli bir kız her zaman dikkat çeker, çünkü bu unsur kıyafete eşsiz bir çekicilik getirir. Bask, elbiseyi daha cilveli ve eğlenceli kılıyor, bu nedenle bu kıyafetle tüm akşam hayran bakışları yakalayacaksınız.

Popüler renkler

Siyah

Peplumlu siyah bir elbise, iş gardırobunda bir klasik veya dışarı çıkmak için bir kıyafet olabilir. Her şey modelin özelliklerine bağlıdır.

Peplum ve kalem etek ile siyah elbise

Örneğin, resmi olmayan bir ortamda kısa bir etek ve yaka uygun olacaktır, ancak iş veya kültürel etkinlikler için daha resmi bir şey tercih etmek daha iyidir. Bir peplum ile birlikte siyah renk, bazı eksikliklerini ortadan kaldırarak figürü modelleme yeteneğine sahiptir.

Beyaz

Beyaz renk, kızı kaç yaşında olursa olsun saflık ve deneyimsizlik havasıyla çevreler. Beyaz elbiseli genç bayanlar etraflarındakilerde sadece olumlu duygular uyandırır, çünkü bu renk iyi bir başlangıçla ilişkilendirilir.

Kolsuz Beyaz Peplum Elbise

Beyaz bir elbise mutlaka bir gelin kıyafeti değildir. Düğüne ek olarak, peplumlu beyaz bir elbisenin kesinlikle uygun olacağı başka birçok durum vardır, örneğin bir balo, tiyatro galası, vb.

kırmızı

Başka hiçbir kıyafette bir kadın kendini kırmızıdaki kadar çekici ve baştan çıkarıcı hissetmez. Kırmızı bir elbise, ölümcül bir güzellik rolünü oynamak isteyen bir kız için gerçek bir keşif.

Kırmızı peplum büstiyer elbise

Kırmızı çok etkileyici bir renk olduğu için elbise mümkün olduğunca sade olmalıdır. Peplum, kıyafetinizin tek dekoratif unsuru olsun.

Mavi

Mavi çok etkileyici bir renktir, ancak aynı zamanda sakindir, bu yüzden birçok kız tarafından en sevilenlerden biridir.

Lacivert asimetrik peplum elbise

Mavi bir elbise asla kaba olamaz (çok açık modeller hariç) - içinde her zaman zarif görüneceksiniz. Bir peplum, mavi bir elbisenin kısıtlamasını renklendirmenin harika bir yoludur.

Yeşil

Yeşil, önümüzdeki birkaç sezonun en trend renklerinden biri olmayı vaat ediyor. Herkesin gardırobunda en az bir yeşil elbise görünmelidir, özellikle bu rengin mevcut birçok tonu arasında, her birimiz ona en çok uyanı bulacağız.

Peplum ve sıradışı yakalı yeşil elbise

Zümrüt, turkuaz, elma - peplum elbiseler, herhangi bir renk şemasında inanılmaz derecede çekici görünüyor.

Akşam

Kadınlar, tüm ihtişamıyla görünmeleri gereken en ciddi günlerde abiye giyerler. Aktif bir sosyal yaşam sürmezseniz, tüm ihtişamıyla başkalarının önünde görünme şansı o kadar sık ​​olmaz. Bu yüzden kızlar gece elbisesi seçerken çok dikkatli davranıyorlar. Peplumlu bir gece elbisesi uzun olmalı ve gür olmamalıdır. Üstte korsajlı ve altta dar, kloş etekli balık etek modeline mutlaka yakından bakın. Elbise düz ise, standart dışı peplum şekline sahip modellere dikkat edin.

Düğün

Gelinlik modası da peplum tarafı olan elbiseleri atlamaz. Son zamanlarda, giderek daha fazla gelin, hayatlarındaki en önemli olay için bu stili seçiyor. Kızlar çeşitli nedenlerle yönlendirilir: bazıları modayı takip etmek ister, diğerleri - güzel bir figür göstermek ve yine de diğerleri - ortaya çıkan karnı gizlemek için. Her durumda, peplumlu bir elbise çok güzel görünecek ve görünümün tüm özelliklerini uygun bir ışıkta sunmaya yardımcı olacaktır.

Asimetrik Peplum Gelinlik

Birçok gelin gelenekten vazgeçer ve kısa kıyafetleri tercih eder. Bu durumda peplum elbise, modern ve zarif bir gelin görünümü yaratmanın harika bir yoludur.

Dolu mu giymelisin?

Şişman kızlar elbette peplum elbiseler giyebilir. Kıyafetin doğru seçilmesi şartıyla, tombul genç bayanların hayal kırıklığına uğramasına neden olan bazı anları düzeltebilir. Ana kural, Bask'ın sorunlu olduğunu düşündüğünüz bölgenin altında veya üstünde yer alması gerektiğidir.

Dolgun için askılı peplum elbise

Örneğin, çıkıntılı bir göbekle, neredeyse göğsün altından başlayan ve kalça hattına pompalanan peplumlu bir elbiseye ihtiyacınız var. Yemyeşil güzellikler, belden fırfırlı modellere dikkat etmelidir. Her durumda, lüks formlara sahip olanlar, küçük unsurlar yalnızca hacimleri vurguladığından, geniş bir peplumlu elbiseler seçmelidir.

Ne ile giyilir?

Peplum elbiseyi gardırobunuzdan çok çeşitli parçalarla kombinleyebilirsiniz. En sıradan kıyafetlerin yeni bir şekilde oynamasını sağlayabilir. Bir iş görünümü oluşturmak için elbisenin üzerine bir ceket giyin (sadece çok kısa olmamalıdır). Peplumlu bir elbise, klasik bir trençkot ve resmi ayakkabılarla çok iyi görünüyor. İnce bej taytlar veya çoraplar her zaman uygun olacaktır, ancak soğuk mevsimde kalın koyu taytlarla yapabilirsiniz. Yaz modelleri romantik bir tarzda geniş kenarlı şapkalarla iyi gider. İnce bir kayış ve küçük, zarif bir el çantası görünümü tamamlamaya yardımcı olacaktır.

Aksesuarlar

Peplum elbise herhangi bir giyim tarzına ait değildir, bu nedenle herhangi bir aksesuarla iyi gider. Örneğin, deri ceketli ve büyük deri ve metal mücevherli siyah kılıflı bir elbise, rocker tarzında tamamen uyumlu bir kıyafettir. Hafif bir ceket ve pompalı aynı elbise, bir iş kadını için mükemmel bir görüntü. Ceketinizi çıkarın, parlak mücevherler ve yüksek topuklu sandaletler giyin - bu formda partiye güvenle gidebilirsiniz.

Peplumlu bir elbise için takı ve aksesuarlar

Mükemmel görünümü aramak için çok çeşitli aksesuarlarla deneyler yapabilirsiniz: lüks mücevherler, orijinal mücevherler, saatler, gözlükler ve eşarplar. Sonuç olarak, kesinlikle bazı ilginç stilistik çözümler bulabileceksiniz.

Ayakkabı

Bir peplum elbise herhangi bir özel ayakkabı gerektirmez. Tabii ki, herhangi bir elbise gibi, yüksek topuklu bir elbise daha iyi görünüyor. Sonuçta, kızlar yüksek topuklu ayakkabılarda özellikle çekici görünüyor ve yürüyüşleri sadece büyüleyici. Elbiseyi giydiğiniz duruma bağlı olarak ayakkabılar seçilmelidir. İş için bunlar sıkı ofis ayakkabıları, şehirde dolaşmak için - zarif botlar ve tatil için - muhteşem sandaletler olacak. Ayakkabıların rengi elbiseye yakın olabilir veya tersine tonda zıt olabilir.

3 yorum

Peplum elbiseleri çok seviyorum! Bask, ifade edilmemiş uyluklarıma hacim veriyor.

Bask'ı icat edenlere de hayranım. Sadece figürüm için bir kurtuluş!

Peplumlu bir elbise, kurumsal etkinlikler için mükemmeldir. Aynı zamanda hem katı hem de çok kadınsı. Bu vesileyle siyah bir elbisem var, şimdi mavi bir elbise istiyorum.

Moda

güzellik

ev