Elbise stilleri ve modelleri

Kova elbise - abartılı kadınlar için

Kova elbise - abartılı kadınlar için
İçerik
 1. özellikler
 2. Stil türleri
 3. Kimin için?
 4. Ne ile giyilir?
 5. Ayakkabı
 6. Aksesuarlar

Pantolon ve takım elbiseler gardıroplarımıza uzun ve sağlam bir şekilde yerleşmiş olmasına rağmen, elbise hala giyimin en feminen unsurudur. Sadece bir elbise içinde bir kız gerçekten zarif ve kırılgan bir yaratık gibi hissedebilir. Bununla birlikte, klasik kabarık veya dar elbiseler çabucak sıkılır, bu nedenle tasarımcılar her zaman yeni moda çözümler ararlar.

Açık mavi keten çanta elbise

Geçen yüzyılda, çeşitli durumlar için birçok orijinal elbise stili ortaya çıktı. Bu makale en abartılı modellerden birine adanmıştır - bir elbise çantası. Size ne olduğunu, kime yakıştığını ve nasıl doğru giyileceğini anlatacağız.

özellikler

Elbise çantası son derece basit bir kesime sahiptir: Göğüs, bel ve kalça çizgilerinden yoksun geniş bir bornozdur. Figürü omuzlardan dizlere ve hatta altına kadar tamamen gizler.

Siyah V Yaka Kova Elbise

Böyle cesur bir kesim yeni bir buluş olarak kabul edilirken, prototipi yaklaşık 300 yıl önce ortaya çıktı. O zamanlar kadınlar, kıyafetlerin sadece güzel değil, aynı zamanda rahat hareket etmelerini sağlayan rahat olması gerektiğini düşünmeye başladılar. O zaman elbiseler, modern "çantalara" belirsiz bir şekilde benziyordu - klasik bir dar korsaj ve uzun kollu, ancak çok kabarık ve gevşek bir etekle.

Çok geçmeden, geniş kıyafetlerin modası unutuldu ve bir dahaki sefere Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra moda sahnesinde bir çuval elbise ortaya çıktı - basit ve alçakgönüllü kıyafetler tercih edildiğinde. Ancak, bu modele gerçek popülerlik ancak geçen yüzyılın ortalarında, ünlü modacıların koleksiyonlarında görünmeye başladığında geldi.

Çanta elbise 1950 - Givenchy

Bugün, dinamik bir yaşam tarzına öncülük eden kızlar için çuval elbise gündelik bir giyim seçeneğidir.Modern enkarnasyonunda, böyle bir elbise çeşitli detaylarla tamamlanabilir: cepler, kollar veya yaka.

Stil türleri

Düz kesim çanta elbise. Bu, bu modelin klasik bir versiyonudur. Böyle bir elbisenin altında, figürün tüm eğrileri ve çıkıntıları gizlenir, pek çok kız, daha kadınsı bir görüntü oluşturmak için beldeki kıyafeti bir kemer veya kayışla keser.

Düz kesim çanta elbise

Kırpılmış çanta elbise. Bu, bu tarzın yaz versiyonu. Geniş bir elbise ile en sıcak günlerde bile rahat edeceksiniz. Yaz için modeller genellikle ince, doğal parlak renkli kumaşlardan dikilir - şifon, basma, keten vb.

Kısa çanta elbise

Cepli çanta elbise. Bu sadece her gün için rahat bir kıyafet değil, aynı zamanda ofis için de harika bir seçenek. Büyük yama cepler, sıkı ve özlü bir iş elbisesine biraz yaramazlık katacaktır. Cepler genellikle zıt renk veya dokuya sahip malzemeden yapılır.

Cepli kova elbise

Fermuar kapamalı kruvaze elbise. Bu kıyafetin başka bir varyasyonu. Giysilerdeki fermuar sadece işlevsel değil, aynı zamanda dekoratif bir unsur olabilir. Arkada uzun tokalı elbiseler özellikle etkileyici görünüyor: dikey çizgi görsel olarak figürü uzatır ve daraltır.

Arkadan fermuarlı kova elbise

Çantalı elbise. Bir elbise ile kemersiz bir bornoz arasında bir haç. Çok sıradışı görünüyor, ancak figürün orantılarını görsel olarak deforme edebileceğinden her kız onu giymeye cesaret edemez. Oldukça sık, bu elbiselerin geniş kolları vardır.

Çanta elbise sarın

Kimin için?

Elbise çantası çok özel bir kıyafet ve ne yazık ki herkese uymuyor. Dikdörtgen şekli figürü daha kısa ve daha hacimli hale getirdiğinden, yalnızca uzun boylu, ince kızların bu tarz bir elbise alabileceğine inanılıyor.

Aslında, bir çanta elbise herhangi bir yükseklikte giyilebilir, sadece doğru uzunluğu seçmeniz gerekir:

 • Dizleri örten uzun modeller, uzun bacaklı genç bayanlara yakışacak - eksi birkaç santimetre yükseklik onlar için önemli değil.
 • Minyatür bayanlar, diz üstü etekli elbise-çantalara dikkat etmelidir. Soğuk mevsime uygun modeller dar taytlar veya taytlarla giyilebilir - böylece ne güzellikten ne de kendi rahatlığınızdan ödün vermezsiniz.
 • İnce kızlar için bir elbise çantası zarar görmez, ancak sadece doğru yerlerde istenen hacimleri yaratacaktır.
 • Böyle bir elbisenin içindeki kabarıklıklar, sorunlu alanları gizleyebileceği için kendinden emin hissedecektir. Kısa boylu ve dolgun bir vücuda sahipseniz, çuval elbise çok dikkatli kullanılmalıdır. Yama cepli, kısa kollu, drapeli ve yatay desenli modellerden kaçının. Ayrıca, böyle bir kıyafetle topuklu ayakkabı giydiğinizden emin olun.

Ne ile giyilir?

Çanta elbise ilk bakışta oldukça abartılı görünse de, temelinde farklı tarzlarda birkaç görüntü oluşturabileceğiniz gerçekten çok işlevli bir giysidir.

Uzun bir çanta elbise için kot pantolon
 • Stilde bir görüntü oluşturmak için grunge - punk kıyafetleri ve iş kıyafetleri karışımı - bir çanta elbise, ağır bağcıklı botlar ve deri ceketi andıran bir deri ceket ile birleştirilmelidir. Metal sivri uçlu süslemeler ve modaya uygun yırtık taytlar kıyafeti tamamlayacak.
 • stil gündelik sadelik, rahatlık ve aynı zamanda zarafet anlamına gelir. Kısa kollu, uzun eldivenli, yüksek çizmeli geniş kareli bir ceket - bir elbise çantası ile birlikte, tüm bunlar, her duruma uygun, uyumlu bir topluluk oluşturur.
 • Spor veya aktif eğlence için giyim, pantolon, tişört ve sweatshirt'ten oluşan bir takım olmak zorunda değildir. Elbise de bir unsur olabilir Spor Dalları özellikle rahat ve geniş bir çanta-elbise ise. Tozluk ve spor ayakkabılarla birlikte giyin, görünümünüzü spor bir şapkayla tamamlayın - ve aktif dinlenmeye gidin!
 • Bir elbise çantasını çalışma gardırobunun temeli haline getirmek için onu klasik unsurlarla birleştirmeniz gerekir. iş tarzı... Belinizi şekillendirmek için elbisenin etrafına bir korse kemer bağlayın. Kısa kollu, daralan bir ceket giyin ve klasik pompalarla kombininize eşlik edin.

Ayakkabı

Bir çanta elbise için doğru ayakkabıyı seçmek hiç de zor bir iş değil. Bir çiftin seçimi, pencerenin dışındaki hava durumuna ve yaratmayı düşündüğünüz görüntüye bağlıdır.

Serin havalar için bir kıyafet arıyorsanız, botlar en iyi seçenektir. Uzun boylu olmakla övünenler, yüksek bir bagajı olan düz çizmeleri güvenle giyebilirler. Thumbelina kızları topuklu ayakkabılar için daha uygundur.

Çizme ile kova elbise

Sezon dışı için bağcıklı botlar mükemmeldir - yüksek, platformlu veya klasik hafif oxford ayakkabılar.

Sıcak mevsimde babetler, spor ayakkabılar ve mokasenler bir çanta elbise ile harika görünecek.

Kutlamaya giderken, görünüme ayakkabı veya topuklu sandaletlerle eşlik edin. Elbise çantası, ayak bileğinden bağlanan askılı sandaletlerle iyi gider.

Aksesuarlar

 • El çantası. Kendi içinde oldukça hacimli olduğu için çuval elbise ile büyük çantalar giyilmemelidir. Elinizde tutmanız gereken çantalara daha yakından bakın: debriyajlar, zarflar vb. Ayrıca, böyle bir kıyafet için uzun bir zincir üzerinde küçük bir çanta-çanta uygundur.
 • Atkı. Sıcak kalın örgü bir atkı veya zarif bir boyun atkısı (mevsime bağlı olarak) bir çuval elbise ile iyi gider. İlk durumda, bu detay çok hacimli bir eteği dengelemeye yardımcı olacak ve ikincisinde göğüsteki oyuğa dikkat çekecek.
 • Boncuklar. Bir veya daha fazla sıradaki uzun boncuklar, bir elbise çantası için en uygun dekorasyon olacaktır. Çizgilerin dikey yönü silüeti gerecektir. Bu durumda, boncukların uzunluğu kesinlikle herhangi biri olabilir - asıl mesele, elbisenin kendisinden daha kısa olmalarıdır.
 • Tozluklar ve dizler. Bu gardırop detayları sadece bacaklarınızı sıcak tutmakla kalmayacak, aynı zamanda eğlenceli, seksi bir görünüm yaratmanıza da yardımcı olacak. Yaramaz elbise çantası parlak aksesuarlarla iyi gider. Bunları tayt üzerine veya doğrudan çıplak bacaklarınıza giyebilirsiniz. Tozluklar ve dizler spor ayakkabı veya ayakkabılarla iyi gider.
yorum yok

Moda

güzellik

ev