Elbise stilleri ve modelleri

Düşük belli elbise - kadın modasında bir devrim

Düşük belli elbise - kadın modasında bir devrim
İçerik
 1. özellikler
 2. Kimler için uygundur?
 3. çeşitleri
 4. Kabarık bir etekle
 5. Uzunluk
 6. Gelinlik
 7. Akşam seçenekleri
 8. Tam uyuyor mu?
 9. Seçim İpuçları
 10. Ne ile giyilir?
 11. Aksesuarlar
 12. Ayakkabı

özellikler

Modern düşük belli elbiseler 1920'lerden selamlar. O zaman kadın modası tarihinde gerçek bir devrim gerçekleşti. Erkeklerle eşitlik mücadelesinde kadınlar uzun, kabarık etekleri terk etmeye ve yeni çözümler aramaya başladılar. Düşük belli elbiseler, imparatorluk ve korse elbiselerin aksine, feminen formları vurgulayarak ortaya çıktı. Yer değiştirmiş bel, silueti daha düz ve daha dikdörtgen hale getirir. Böylece elbiseler figürü biraz çocuksu yaptı. Ayrıca, içinde hareket etmek, dans etmek ve spor yapmak uygundu.

20'ler Düşük Bel Elbise

Kimler için uygundur?

Düşük belli elbiseler Birinci Dünya Savaşı sırasında ortaya çıktı. Sonra kadın güzelliği ideali havadar, kırılgan yaratıklar olmaktan çıktı ve erkeklerin gözleri sıkı çalışma ile başa çıkabilen güçlü, atletik kızlara döndü. Bu durum kadın giyim tarzlarına da yansımıştır. Düşük belli elbiseler, sportif figürlü kızlar için en uygun olanıdır: yüksek ve geniş omuzlu.

"Dikdörtgen" veya "ters üçgen" tipindeyseniz, böyle bir elbiseyi güvenle giyebilirsiniz. Geniş kalçalı kızların yanı sıra kısa boylu kadınlar için bel çizgileri ofset olan elbiselerden kaçınılmalıdır.

çeşitleri

En çok talep gören model ise kılıf elbise düşük bel ile. Uzun zamandır gerçek bir klasik haline geldi ve neredeyse tüm kızlar onu seviyor. Sade, zarif, her vücut tipinde harika görünür ve çeşitli durumlara uygundur.

Midi Düşük Bel Püsküllü Elbise

Çuval bezi. Bu, caz dönemiyle ilişkili elbise tarzıdır.Rahatsız korselerin ve dar elbiselerin reddini sembolize eder. "Çuval-lini", arkada geniş bir kesim ve neredeyse kalçalardan başlayan kısa bir etek ile spagetti kayışları olan gevşek bir elbisedir.

Charleston elbise. TAuger bize geçen yüzyılın 20'li yıllarından geldi. Bu, zengin, çok katmanlı dekor, saçak, payetler, tüyler, payetler vb. ile süslenmiş düz kesimli kısa bir elbise.

Kabarık bir etekle

Kabarık bir etekle birleştirilmiş düşük bel, gece elbiseleri için çok popüler bir stildir.

Kabarık asimetrik etekli düşük belli elbise

Elbise uzunsa, siluet veya A şeklinde olarak adlandırılır. Bu elbiseler hemen hemen her şekle çok yakışıyor. Tombul kızlar genellikle bu özel seçeneği tercih eder. Elbisenin sıkı bir korse olması şartıyla, figürü mükemmel bir şekilde ayarlar. Düşük belli ve tam etekli kısa elbiseler herkes için uygun değildir. Sadece dar kalçalar ve ince bacaklar ile böyle bir kıyafetle mükemmel görüneceksiniz.

Uzunluk

Geleneksel olarak, düşük belli bir elbise, kadınların nihayet yere kadar uzanan elbiseleri terk etmeye karar verdiği anda ortaya çıktığı için uzun değildi. Ancak bugün bu tür elbiseleri çok farklı uzunluklarda görebilirsiniz.

Orta Boy Düşük Bel Elbise

Uzun

Düşük belli uzun bir elbise, sofistike bir gece elbisesi veya yürüyüş için hafif giysiler olabilir. Gelinlerin sıklıkla tercih ettiği klasik silüet elbiseler ilk kategoriye giriyor. Böyle bir kıyafet, ortaya çıkan karnı gizlemek isteyen anne adayları için harika bir çıkış yolu. Güzel kıvrımlarda toplanan gevşek etek, görüntüyü kadınsı ve romantik kılar.

Midi

Midi, düşük belli bir elbise için klasik uzunluktur - sonuçta, bir asır önce, kadınlar hala bacaklarını büyük ölçüde çıplak bırakmalarına izin vermiyorlardı.

Orta Bel Elbise

Orta uzunlukta bir elbise, hem iş gününe hem de bayram akşamına uyan çok yönlü bir seçenektir. Gündelik tarzdaki modeller için bel genellikle sadece birkaç santimetre alçaltılır. Bu uyum, farklı kesimlere sahip etekler için en uygunudur - dar, kloş veya pileli.

kısa

Düşük belli ve mini etekli elbiseler oldukça popüler bir kokteyl seçeneğidir. Bu kıyafet gerçekten size yakışıyorsa, geleneksel bodycon elbiselerin arka planına karşı çok avantajlı görüneceksiniz.

Asimetrik etekli düşük belli kısa elbise

Düşük belli kısa bir elbise de günlük veya spor giyim için bir seçenek olabilir. Bol kesim, aktif olarak hareket etmenizi sağlar, böylece böyle bir elbiseyle rahatça paten kayabilir, tenis oynayabilir vb.

Gelinlik

Her geçen gün daha fazla gelin düşük belli elbiseler lehine karar veriyor. Son birkaç yıldır bu tarz gelinlik modasında gerçek bir trend olarak kaldı.

Düşük Bel Büstiyer Gelinlik

Kural olarak, düşük belli bir gelinlik iki temel unsura sahiptir: korse veya korse ve uzun, kabarık etek. Birlikte, bu inanılmaz derecede güzel bir siluet yaratır. Bu tür elbiseler gelinin boyun ve omuzlarının güzelliğini gösterir, göğsü ve beli vurgular ve ayrıca tüm sorunlu alanları maskeler. Yüksek belli gelinlikler o kadar sofistike ki, stilistler gelinlere minimum mücevherle geçinmelerini ve çok basit bir saç modeli seçmelerini tavsiye ediyor.

Akşam seçenekleri

Moda tutkunları arasındaki en büyük aşk, iki tür düşük belli abiye elbise tarafından kullanılır. Birincisi, Gucci moda evi sayesinde popüler hale gelen caz tarzı modeller.

Gucci Jazz Düşük Bel Elbise

Nasıl göründüklerini, "The Great Gatsby" filmini hatırlarsanız kolayca hayal edebilirsiniz. Lüks dekorlu, düz veya hafif bedene oturan küçük elbiseler. Nakış, dantel, boncuklar, yapay elmaslar - çok fazla süsleme olamaz. İkinci çeşit, moda evi Chanel tarafından yaratılan, düşük belli ve uzun düz etekli elbiseler. İnce, uçuşan kumaşlardan yapılmışlardır ve basit ama pahalı bir dekora sahiptirler.

Tam uyuyor mu?

Düşük belli elbiseler aşırı kilolu olanlar için harikadır, çünkü bu tarz figürü görsel olarak ayarlamanıza izin verir.

Dolgun için düşük belli elbise

Karnınız varsa beli saran streç kumaş elbiseler size göre değil. Ancak beli alçaltılmış modeller, şeklin üst kısmına dikdörtgen bir şekil vererek tüm çıkıntılı parçaları gizler. Yemyeşil kalçalar bu elbiseyle gizlenemez, ancak düzeltici iç çamaşırı sorunu çözer. Ancak dolgun kollar ve omuzlar oldukça kabarık bir etekle dengelenebilir. Lüks şekillere sahip kızlar için, dizden daha yüksek olmayan etekli modelleri seçmek daha iyidir. Ve topukluları da unutmayın - bu sizi çok daha şık gösterecektir.

Seçim İpuçları

 • Elbisenin detayları, haklarınızı olumlu bir şekilde vurgulayabilir veya tam tersi, her şeyi mahvedebilir. Lüks göğüsleriniz varsa, güzel, sıra dışı bir yakaya sahip modellere dikkat edin. Boyun ve omuzların kusursuz derisi, açık korsajlı straplez bir elbise satın almak için harika bir nedendir. Zarif eller kısa, kabarık kollarla vurgulanır.
 • Özellikle uzun olmakla övünemiyorsanız, düşük belli bir elbisenin uzunluğuna çok dikkat etmelisiniz. Uzun boylu kızlar kendileri için herhangi bir uzunlukta modelleri seçebilirler, ancak minyatür genç bayanlar için yere etekli elbiseler üzerinde kalmak daha iyidir.

Ne ile giyilir?

Düşük belli bir elbiseye eşlik seçimi doğrudan elbisenin kendisine bağlıdır. Bu klasik bir gece elbisesi ise, ayakkabı, el çantası ve mücevher dışında hiçbir şeye ihtiyaç yoktur. 1920'ler temalı elbiseler, o dönemin aksesuarlarıyla tamamlanabilir - minik şapkalar, saç bantları, boalar veya boncuklu zincir çanta. Günlük bir kıyafet hemen hemen her şeyle birleştirilebilir. Bu elbise yağmurluk, kot ceket veya deri ceket ile iyi görünecek. Sportif kısa elbiseler skinny jean pantolon veya tozluk ile giyilebilir.

Aksesuarlar

Çoğumuz için, düşük belli elbiseler, geçen yüzyılın başındaki moda ile ilişkilendirilir. Böyle bir elbise için uyumlu bir mücevher görüntüsü oluşturmak için uygun olanları seçmeniz gerekir.

Düşük belli bir elbise için süslemeler

O günlerde kadınlar için abiyeler sihir kavramını somutlaştırıyordu - içlerinde çok fazla lüks ve ihtişam vardı. Özel günler için bir elbiseye retro tarzda zarif takılar veya kostüm takıları eşlik etmelidir: düğümle bağlanmış uzun boncuklar, ışıltılı kolye küpeler, büyük taşlı bilezikler ve yüzükler. Sadece her şeyi aynı anda takmayın - birkaç mücevher yeterli olacaktır.

Ayakkabı

Yer değiştirmiş bel çizgisi görsel olarak sizi alçaltır ve bacaklarınız biraz daha kısadır. Bu nedenle, ayakkabı seçerken asıl görev, bu etkiyi düzeltecek olanı seçmektir. Bu, düz tabanlı ayakkabılardan, ayrıca bacağı yatay olarak “kesecek” yüksek çizme ve botlardan vazgeçmeniz gerekeceği anlamına gelir.

Düşük belli bir elbise için ayakkabılar

En iyi seçenek yüksek topuklu ayakkabılar veya sandaletler. Bej ve dar renklerde ayakkabılar mükemmel bir seçim olacaktır, çünkü ilk önce hemen hemen her kıyafete uyacaklar ve ikincisi görsel olarak bacaklarınızı uzatacaklar.

yorum yok

Moda

güzellik

ev