Elbise stilleri ve modelleri

Banyo elbiseleri - öne çıkanları nedir?

Banyo elbiseleri - öne çıkanları nedir?
İçerik
 1. Mayo-elbiselerin özellikleri
 2. Kimler için uygundur?
 3. Kumaşlar
 4. Görüntüleme
 5. Popüler renkler
 6. Büyük beden mayo nasıl seçilir?
 7. Seçim İpuçları

Bir mayo uzun zamandır geçmişin kalıntısı gibi görünüyor. Bir buçuk yüzyıl önce kadınların giydiği mayolar, modern minyatür mayoları çok az andırıyordu. Şifalı su tedavilerini üstlenmek için hanımlar, uzun kollu ve yakalı tam boy bir mayo, pantolon ve şapka gibi birçok şey giymek zorunda kaldılar. Aynı zamanda, ıslakken bile vücudun hatlarını gizleyen yoğun kumaştan banyo kıyafetleri yapıldı. Mayonun eteğine suda yükselmemesi ve bacaklarını açmaması için ağırlıklar konuldu.

30'lardan mayolar

Zamanla, kadın mayoları giderek daha özlü hale geldi. Böyle bir kıyafetin en minimalist versiyonu, sadece birkaç küçük kumaş parçasından oluşan bir bikini mayo. Ancak son yıllarda kısa elbise şeklinde yapılan tek parça mayolar giderek daha popüler hale geldi. Bugünün makalesi, bu orijinal plaj kıyafeti çeşitliliğine ayrılmıştır.

Mayo-elbiselerin özellikleri

Bir mayo veya mayo, etekli tek parça bir mayodur. Bir tek parça streç giysinin korsajı kesinlikle herhangi biri olabilir - iki kayış, bir bandeau, bir büstiyer, V şeklinde, "kalp" vb. Etek stilleri daha az çeşitli değildir. Kısa kanatlı etekli, pileli etekli, geniş farbalalı ve daha birçok farklı seçeneğe sahip modelleri indirimde bulabilirsiniz.

Etek göğüs altından, belden veya kalçadan başlayabilir. Satışta mini ve midi boy mayo elbiseleri var.

Kimler için uygundur?

Geleneksel olarak, bir mayo elbisesinin tombul kızlar için tasarlandığına inanılmaktadır.Gerçekten de, etekli tek parça mayolar, kıvrımlı şekillere sahip olanlar için harikadır. En sorunlu bölgeleri maskeleme konusunda iyi bir iş çıkarıyorlar: kalçalar ve karın. Ayrıca tek parça mayolar hafif bir inceltici etkiye sahiptir ve doğum sonrası çatlaklar gibi cilt kusurlarını gizlemeye yardımcı olur.

Dolgun bir görünüm için V yakalı mayo

Bununla birlikte, böyle bir mayo, aksine, diğer figür türleri için kontrendike değildir.

 • Hepsinden iyisi, bir mayo kum saati figürlü kızlarda en iyi şekilde görünür: ince bir beli, yuvarlak kalçaları ve göğsü iyi vurgular.
 • Geniş kalçalarınız varsa, düz etekli fakat üst kısmı hacimli bir elbise seçmelisiniz.
 • Küçük göğüslerin ve dar kalçaların sahipleri, aksine, kabarık bir eteğe ve fırfır veya perdelerle süslenmiş bir korseye ihtiyaç duyar.

Kumaşlar

Mayolar, normal mayolarla aynı malzemelerden yapılır. Mayo birkaç katı gereksinimi karşılaması gerektiğinden, kumaş seçimi o kadar da iyi değil.

Mayo ve bunun için kumaşlar

Yani, bir tek parça streç giysi için kumaş şöyle olmalıdır:

 • yoğun;
 • kolay;
 • opak;
 • elastik;
 • aşınmaya dayanıklı;
 • nefes alabilir;
 • hızlı kuruma.

Banyo kıyafetleri çoğunlukla doğal liflerin dahil olduğu sentetik malzemelerden dikilir. Bir mayo elbisesi şunları içerebilir: naylon, mikrofiber, polyester, likra, poliamid, vb. Bu malzemelerden yapılan giysiler suya (klorlu su dahil) ve ultraviyole ışınlarına maruz kaldığında iyi tolere edilir.

naylon mayo

Görüntüleme

Kısa mayo elbise görünüm olarak en çok klasik tek parça mayoyu andırıyor. Kalçaları zar zor kapatan küçük, "sembolik" bir eteğe sahiptir. Bu seçenek en çok dar kalçalı genç kızlar tarafından seçilir.

Uzun Etek Mayo daha çok sıradan bir yazlık elbiseye benziyor. Etek genellikle uyluğun ortasına ulaşır, ancak bazı modellerde dizde biter. Böyle bir mayo elbisesi yardımıyla kalçalardaki dolgunluğu veya selülit görünümünü kolayca maskeleyebilirsiniz.

mayo sundress - Bu en popüler mayo türlerinden biridir. İnce askılı bir korsaj ve büstün altından başlayan gevşek bir etek ile ayırt edilir. Böyle bir kıyafetle, sadece yüzmek değil, aynı zamanda sahilde yürümek, spor oyunlarına katılmak vb.

Banyo elbise-sundress

Popüler renkler

Siyah ve beyaz

Siyah beyaz mayo elbiseleri, art arda birkaç moda mevsimde talep görmeye devam ediyor. Hiçbir şey bu iki renk veya bunların kombinasyonu kadar güzel bir bronzluk sağlamaz. Klasiklerden biriyseniz, monokrom renklerde bir mayo satın almanızı öneririz.

Renkli

Yaz, kendinizi parlak renklerle sonsuz bir şekilde memnun etmek istediğiniz zamandır. Yaklaşan tatil, sıra dışı, güzel renklerde yeni bir mayo satın almak için harika bir neden. Şarap, lacivert, turkuaz, şeftali, lavanta ve limon tonlarında cesur mayolara göz atın.

Parlak baskılarla

Tek renkli kıyafetleri sevmeyenler, özgün bir desene sahip mayo elbiselerini mutlaka beğenecektir. Cesur ve kararlı kızlar yırtıcı bir hayvan baskısını seçer, romantik doğa çiçekli ve çiçekli süsleri seçer, gezginler etnik desenleri seçer ve entelektüeller soyut görüntüleri seçer.

Büyük beden mayo nasıl seçilir?

Elbise vücudun belirli bölgelerini ortaya çıkarmaktan utanan tombul kızlar için ideal bir mayo seçeneğidir. Kıvrımlı formların sahipleri, figürlerinin özelliklerine göre bir mayo seçmelidir. Genellikle, şişman genç bayanların ana avantajı, lüks göğüsleridir. Bu zenginlik, güzel bir yakaya sahip bir korsajla vurgulanmalıdır.

Dolgunluk için farbalalı mayo

A-line silüeti olan bir mayo elbise, kalça ve karın bölgesindeki dolgunluğu gizlemeye yardımcı olacaktır. Bu modelde etek göğüs altından başlar ve uyluk ortasında biter. Etek yamuk, hafif kloş.Kalçalara tam oturmadığı gibi gereksiz hacim de oluşturmaz.

Seçim İpuçları

 • Kilolu kızlar için özel olarak tasarlanmış mayo elbise modelleri var. Düzeltici etkisi olan özel uçlara sahiptirler. Onların yardımıyla sorunlu alanları "sıkabilirsiniz".
 • Mayo üzerindeki desen hem görsel olarak figürü bozabilir hem de ideale yaklaştırır. Daha ince bir görünüm için dikey desenli veya zıt renkte yan panellere sahip bir mayo seçin.
 • Hacimli dekoratif unsurlara sahip korsajlı bir mayo, göğüsleri görsel olarak büyütmeye yardımcı olacaktır. Bu kabarık bir fiyonk, saçak, perdelik, dikilmiş çiçekler veya fırfırlar olabilir.
yorum yok

Moda

güzellik

ev