Elbise stilleri ve modelleri

Rus sarafan hakkında olağandışı olan nedir?

Rus sarafan hakkında olağandışı olan nedir?
İçerik
 1. özellikler
 2. biraz tarih
 3. Kimin için?
 4. çeşitleri
 5. Popüler renkler
 6. Modern eğilimler
 7. Ne ile giyilir?
 8. Ayakkabı
 9. Aksesuarlar

Her milletin geleneksel milli kıyafeti vardır. Rus kadınları için bu tür giysiler sundressli bir gömlek. Ülkelerinin etnik tarzına ve tarihine artan ilgiyle birlikte, Rus sundresses bu günlerde moda tasarımcılarının ilgi odağı haline geldi. Bu tür giysiler ve geçmişte ve modern gardıropta kullanımı hakkında daha fazla bilgi edelim.

özellikler

Geleneksel sundress, düz, serbest bir kesim ile karakterizedir. Bu tür giysilerde daha fazla hareket özgürlüğü, ürünün detayları arasındaki ekler ile sağlandı. Rus sundress'in konturu pürüzsüz ve çok yumuşak olarak adlandırılabilir. Bu özellikle hareket halindeyken fark edildi.

Geleneksel Rus sarafan

Ek olarak, sundress'in karakteristik özellikleri şunlardır:

 • Eteğin önemli uzunluğu.
 • Uzun kollu.
 • Kıyafetin katmanlanması.
 • Karmaşık parlak süslemeler şeklinde orijinal dekor.
 • Kıyafetin büyük ağırlığı.

biraz tarih

16. yüzyıla kadar, erkekler için uzun giysilere sundress deniyordu ve ancak daha sonra bu isim, başın üzerine giyilen veya önden düğmeli olan kadın kıyafetlerine geçti.

Rus erkek sundress

18. yüzyıldan beri, Peter I'in reformlarıyla ilişkili olan Rus sarafan değişti ve Rus toplumuna Avrupa tarzı bir kostüm getirdi. Pantolonlar sadece burjuvazi, tüccarlar ve köylüler tarafından giyilmeye devam etti.

Bu tür geleneksel kıyafetler köylüler arasında en uzun sürdü, bu nedenle Rus kostümünün bu unsurunun tüm tipik özelliklerini yoğunlaştıran sundress'in köylü versiyonuydu.

 Etnik tarzda Rus modern sarafan

Kimin için?

Bir Rus sundressinde, herhangi bir yapıda ve her yaşta bir kadın çekici ve orijinal görünecek. Serbest kesim nedeniyle, bu tür giysiler hareketi kısıtlamaz ve şekildeki kusurları tamamen gizler.

çeşitleri

Rus halk kostümündeki pantolonlar aşağıdaki ana tiplerle temsil edildi:

 1. Orta dikişsiz tunik görünümlü sundress. Böyle bir kıyafet, tek bir kumaş parçasından ve yan eklerden dikildiği için sağır olarak da adlandırıldı. Bu tür sundress en eskisidir. Ön oyuk genellikle küçük, dikdörtgen veya yuvarlaktı. Ayrıca genellikle bağları olan veya düğmeli küçük bir yarığı vardı. Sağır sundressleri dikmek için kumaş, kanvas ve diğer ev yapımı kumaşlar kullanıldı. Etek, kol ve yaka boyunca, ürünler kırmızı kağıt, boyalı kanvas, aplike veya dar şeritler şeklinde nakışlarla süslendi.
 2. Eğik model. Böyle bir sundress dikmek için bir katı arka kumaş, iki düz ön kumaş ve eğik yan takozlar kullanıldı. Ön kanvaslar dikilebilir veya dantel halkalar veya metal düğmelerle sabitlenebilir. Bu tür sundressler için hem ev tekstili hem de fabrika kumaşları kullanıldı. Brokar, tafta, Çin kumaşı, kadife, kanvas kumaşlar, ipek, kumach, yün ve diğer malzemelerden dikildiler. Bu sundresslerin bazıları, bazen kapitone olan yoğun bir astara sahipti. Kosoklinny sarafanın günlük versiyonlarını süslemek için dokuma kurdeleler veya kumach şeritleri kullanıldı ve bayram kıyafetleri örgü, örgü, ipek kurdeleler, saçak veya metal dantel ile süslendi.
 3. Doğrudan model. Moskova veya yuvarlak olarak da adlandırılan bu sundress, 19. yüzyılda en yaygın model oldu. Böyle bir sundressin imalatında, üst kısımda küçük kıvrımlarda toplanan düz paneller kullanılmıştır. Düz sundresses esas olarak fabrika kumaşlarından yapılmıştır. Askılar için etekle aynı kumaş kullanılmış veya örgü ile değiştirilmiştir. Böyle bir kıyafetin etekleri kurdeleler veya dantellerle süslenmiştir.
 4. Korse ile model. Böyle bir sundress, hacimli bir etek oluşturmak için düz panellerin dikildiği takılı bir korse sahipti. Bu tür giysiler ülkenin orta kesiminde yaygındı. Ayrıca, korsajın boyunduruk üzerinde olduğu sundressler de ayrı ayrı seçildi.

Rus sundress'lerinin ana ve türetilmiş türleri aşağıdaki şekilde sunulmaktadır.

Rus sundress çeşitleri

Popüler renkler

Kadın Rus kostümünün karakteristik özellikleri çok renkli ve bir tür süslemedir. Sundress için favori renk kırmızıydı. Bu tam olarak düğün sundresslerinin sahip olduğu renk.

Düğün kırmızı Rus sundress

Altın desenli beyaz pantolonlar muhteşem görünüyordu.

 Altın desenli Rus beyaz sundress

Ayrıca sundress renklerinde mavi, kahverengi, siyah, turuncu, kahverengi ve sarı tonları vardı. Yaşlı kadınların mavi veya siyah bir sundress giymesi daha olasıydı.

Modern eğilimler

Tasarımcılar artık koleksiyonları için yaratıcı bir temel olarak Rus halk kostümünü sıklıkla kullanıyor. Modern giysilere Rus sundress unsurlarını ekliyorlar.

Tematik etkinlikler, çocuk matineleri veya festivaller için satın alınan geleneksel sundress modelleri de popülerlik kazanıyor.

Günümüzde Rus sundresses, geçmişte bu tür kıyafetleri dikmek için kullanılan yapıcı formlara karşılık gelmektedir. Modern kostümler, farklı miktarlarda sunulan halk nakışlarıyla süslenmiştir. Sadece bir vurgu ve ilginç bir dekor olarak hizmet edebilir veya bir ürünü bolca süsleyebilir.

Etnik tarzda beyaz Rus sundress

Ne ile giyilir?

Geçmişte, çoğunlukla beyaz olan uzun bir gömlekle bir sundress giyilirdi. Şimdi, bir sundress altında, çoğunlukla nakışla süslenmiş uzun kollu bir gömlek giyiyorlar, ancak bazen bunun yerini beyaz bir bluz alıyor. Kışın, Rus sarafan bir kürk manto veya sıcak bir ceket ile giyilir.

Ayakkabı

Rus sundress'in yaz modelleri örgülü sandaletler ile giyilir. Soğuk havalarda, botlar böyle bir kıyafet için idealdir.

Aksesuarlar

Tüm mücevherler ve diğer aksesuarlar, Rus sundress'in giyildiği olay dikkate alınarak seçilir.

Rus sundress için aksesuarlar ve takılar

Hem kısa hem de uzun boncuklar, parlak metal veya plastik bilezikler ve küpeler, kurdeleler ve etnik tarzda yapılmış örgü çantalar bu tür giysiler için uygundur. Rus sundress'e şık bir ek, dantel bir kokoshnik.

1 yorum

Fotoğraf çekimi için kırmızı bir Rus sundress istiyorum. O kadar güzel modeller var ki!

Moda

güzellik

ev